Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Battlefield 3: Rosjanin już w księgarniach

Battlefield 3: Rosjanin już w księgarniach

Data opublikowania: 18.04.2012, 17:53
Tagi: battlefield 3, rosjanin, premiera, książka, andy mcnab, peter grimsdale

Dziś na półki księgarń trafia polski przekład powieści sensacyjnej Andy’ego McNaba i Petera Grimsdale’a – Battlefield 3: Rosjanin. Książka ta, opierając się na motywach słynnej gry o tym samym tytule, opowiada o losach Dimy Majakowskiego, byłego żołnierza Specnazu, który wraca do służby w siłach specjalnych Matki Rosji pod wpływem presji GRU. Zlecenie jest jednorazowe. Ma podjąć się niezwykle trudnej misji, która w sposób zupełnie nieoczekiwany wymknie się spod kontroli samego Majakowskiego, jak i jego szefostwa w Moskwie.

Battlefield 3: Rosjanin to czystej krwi sensacyjny thriller. Fabuła wyszła spod pióra Andy’ego McNaba, byłego żołnierza brytyjskich sił specjalnych SAS i autora wielu powieści sensacyjnych, znanego polskim czytelnikom choćby z książki Kryptonim „Bravo Two Zero”, w której opisał dramatyczne perypetie patrolu Bravo Two Zero, którym dowodził podczas I wojny w Zatoce Perskiej.

Doświadczenie McNaba jako żołnierza sił specjalnych znajduje swoje odbicie w jego stylu pisarstwa i sposobie przedstawiania świata – do bólu realistycznym, mocnym i przejmująco prawdziwym. Nie inaczej jest w przypadku książki Battlefield 3: Rosjanin. Dynamicznie poprowadzona fabuła, nierzadko szokująca czytelnika i zasadzona na dwóch początkowo rozłącznych wątkach, które splatają się w dramatycznym punkcie kulminacyjnym po to, by znów rozpleść się i potoczyć swoimi koleinami, to wielka zaleta tej powieści. Innymi mocnymi punktami powieści są wyraziści, prawdziwi bohaterowie, inteligentny cynizm i osadzona w przemawiających do wyobraźni bliskowschodnich realiach fabuła. Po książkę Battlefield 3: Rosjanin powinni sięgnąć nie tylko fani gry; jej lektura dostarczy wiele satysfakcji miłośnikom rasowej literatury sensacyjnej, dla których ważna jest nie tylko wartka akcja, ale i mistrzowsko skonstruowana intryga.

Tymczasem prezentujemy kolejny fragment powieści Battlefield 3: Rosjanin.

Stryker patrolujący tereny Al–Sulajmanijjy na granicy irackiego Kurdystanu i Iranu. Wewnątrz 40–stopniowe piekło, w którym smażą się Campo, Chaffin, Montes, Matkovic i sierżant Henry "Black" Blackburn, drugi z głównych bohaterów powieści Andy'ego McNaba pt. Battlefield 3: Rosjanin. Z "Blackiem" łączy się radiowo porucznik Cole. Baza straciła kontakt z patrolem Jacksona. Trzeba go znaleźć. Stryker – Szajbus 1-3 – kieruje się do kwadratu osiem zero, do – jak sam przyznał Cole – „cholernie niedobrej części miasta”. Tak zawiązuje się drugi wątek powieści. Aż trudno uwierzyć, że splecie się on z wątkiem Dimy, którego kilka dni temu pozostawiliśmy na postsowieckim moskiewskim osiedlu, gdzie z rąk porywaczy miał odbić córkę miliardera Bułganowa. A jednak. Tymczasem sierżant Blackburn ucina głupie dysputy kolegów z oddziału i rusza na poszukiwanie zaginionego patrolu. Jeszcze nie wie, że za chwilę uruchomi się łańcuch wydarzeń, które na zawsze odmienią jego życie. Wydarzeń, których nigdy nie chciałby być świadkiem. Fragment interpretuje Andrzej Grabowski.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.