Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Historia

Historia

Data opublikowania: 25.03.2011, 23:53
1294
Dzień dzisiejszy. Czcigodny Odo – o którym mówi się, że jest ostatnim z ocalałych ze starego Legionu – zwołuje zebranie potomków Legionu z północy, w celu odbudowania Legionu i odzyskania królestwa Ehb.
 
1289
Glacern zostaje złupione i zniszczone, a Król Roland zamordowany. Jego „Sąd Tumbledown” przenosi się do Kopalni Glitterdelve. Młodsza siostra Rolanda, Roslyn, zostaje koronowana na Królową.
 
1286
Po dziesięciu latach budowy, nowa forteca Kościoła zostaje wybudowana na życzenie wb. Jhereba. Nazywa się ją Iglicą Azunai. Jeyne Kassynder przenosi swoją stolicę do Iglicy.
 
1266
Jeyne Kassynder zostaje de facto przywódczynią kościoła Azunitów i rozpoczyna podkreślać swoją kontrolę nad schodnim Ehb. Wybucha wojna pomiędzy dwoma synami Króla Hendricka (Rolandem i Nedderickiem) oraz Jeyne. Królewska rodzina wycofuje się do Glacern w zachodnim Ehb. Królewstwo Ehb się rozpada.
Mistrzowie dochodzą do władzy w Stonebridge, podczas Rewolucji Tomcata. Deklarują Stonebridge wolną i niezależną republiką. Smukły Jegomość, notoryczny złodziej i lord kryminalnego świata, pojawia się w mieście po raz pierwszy.
 
1265
Upadek 10tego Legionu. Młoda i charyzmatyczna Jeyne Kassynder zwołuje wyprawę krzyżową przeciwko Legionowi, bez ogródek nazywając ich mordercami króla. Tysiące ludzi powstaje, by ograbić placówki Legionu i zarżnąć każdego legionistę, jakiego napotkają na swej drodze. Wielki Mistrz Hugh Montbarron staje do ostatecznej walki w Ruhhenvahl, ale zarówno on jak i jego ludzie zostają wybici przez Jayne Kassynder. 
 
1264
Król Hendrick zaczyna przejmować majątki Legionu. Plotki mówią, że paranoidalny król może chcieć rozwiązania Legionu. Gdy Hendrick zostaje znaleziony martwy, a okoliczności nie są do końca jasne, to właśnie Legion obwinia się o jego zamordowanie.
 
1245
Narodziny Jeyne Kasynder. We wczesnych latach jej życia, Jeyne jest podopieczną w Kościele Azunitów – jak to zwykle bywa w przypadku sierot o nieznanych rodzicach. Wychowywana jest w kościelnej szkole we wschodnim mieście Bisselberg, tradycyjnej siedzibie wiary. Według tego co ludzie mówią, wykracza ona poza swoja studia i jest obdarzona pewnymi „boskimi darami”. W archiwach Kościoła próżno szukać detali.
 
1243
Dungeon Siege II. Drugi Kataklizm dewastuje wschodnią część kontynentu. Wyspę Greilyn pochłania morze, a w brzeg Ehb uderza ogromne tsunami. Podróżnicy Lescanzi raportują o rozprzestrzeniającym się chaosie na wschodzie. W ciągu następnej dekady, granice Ehb są najeżdżane przez bandytów i maruderów, lecz Legion mocno stoi na ich straży, a królestwo pozostaje nietknięte.
 
1220
Śmierć krasnoluda Gloerna, ostatniego z Bohaterów Odrodzenia Secków, w wieku 128 lat. Jego ciało umieszczone zostaje w Krypcie Herosów.
 
1192
Po śmierci Pani Montbarron (aka „Farmerki”), w Rukkenvahl, z inicjatywy dwóch wielkich rodzin Legionu, Montbarronów i Gaundericów, powstaje Krypta Herosów. Przenosi się do niej również szczątki pozostałych bohaterów, a Pani Montbarron udaje się na spoczynek w najgłębszej komnacie Krypty.
W kolejnych latach, pielgrzymi zaczynają przybywać do Krypty Herosów, by oddać szacunek zmarłym. Pielgrzymki te są często pomysłem żyjących jeszcze bohaterów, krasnoluda Gloerna i Azunickiej siostry, Ulory.
 
1175
Gobliny zaczynają budować Wielką Odlewnię, poniżej ulic Stonebridge. Zakańczają ją w ciągu czterech lat, zapewniając maszynom i fabrykom w mieście stałe źródło mocy. Ukończenie Odlewni uważane jest za rozpoczęcie tzw. „Renesansu goblinów” w Stonebridge.
 
1156
Śmierć Krola Konreida. Za jego przedwczesne zejście wini się cierpienia jakie zadali mu Seckowie. Zastępuje go jego syn, Karlyle, który przewodniczy złotej erze królestwa.
 
1154
Król Konreid podpisuje traktat z goblinami, nadając im pełne prawa, jako mieszkańców Ehb.
Większość miast i miasteczek nie godzi się na zaakceptowanie goblinów. Jedynie Stonebridge z burmistrzem Rupertem Ketzlerem na czele, nie waha się powitać stworów. Dzięki zasobom i pomysłowości goblinów, Stonebridge szybko się bogaci i rozrasta.
 
1145
Czerwonowłosej bohaterce – powszechnie znanej jako „Farmerka” - Król Konreid nadaje tytuł szlachecki. Dziewczyna staje się pierwszą Panią Montbarron. Dostaje ziemie w północnej dolinie Rukkenvahl.
Miasto Stonebridge, które zostało niemal zmiecione z ziemi podczas Odrodzenia Secków, powoli się odbudowuje. Ludność wybiera na swojego burmistrza Ruberta Ketzlera – którego brat, Rusk Ketzler, jest towarzyszem Farmerki.
 
1144
Dungeon Siege I – Odrodzenie Secków. Ktoś przez przypadek uwalnia szatańskie Secki z Komnaty Gwiazd. Tworzą one armię bestii, by dokonać zemsty na 10tym Legionie i ludziach z Ehb. Pewna rudowłosa wiejska dziewczyna zbiera grupę herosów, by je pokonać. Udaje jej się zabić półboskiego króla Secków, kończąc w ten sposób wojnę i ratując królestwo.
 
1080
Afera samozwańczego Króla Goblinów. Wielki Mag, Olvis, zdrajca i wiarołomca, manipuluje niezbyt bystrym Księciem Edvardem i przejmuje kontrolę nad zachodnim Ehb. Edvard mianuje się królem goblinów, które gromadzą się przy jego sztandarach. Intryga zostaje rozwikłana przez byłego ucznia Olvisa, Merika, który pokonuje swego mistrza i wypędza gobliny z Wesrin Cross. Merik zostaje obwołany bohaterem i nowym Wielkiem Magiem Legionu.
 
845
Królestwo Ehb zostaje założone przez 10ty Legion. Aby wybrać monarchę przeprowadza się elekcje, a Legion zaprzysięga wierność nowemu królowi i jego potomkom. 
 
839
Podążając za Wojną Legionów, 10ty Legion powraca do Ehb i pokonuje Secki, które przejęły kontrolę nad miastem, podczas ich absencji. Ocalałe stwory, wraz z ich półboskim królem, więzione są w Komnacie Gwiazd.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.