Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Przed zapowiedzią

Przed zapowiedzią

Data opublikowania: 30.06.2008, 21:28
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:40

Pod koniec czerwca 2008 roku Blizzard rozpoczął "zabawę" z fanami, podczas WWI co jakiś czas pojawiał się obrazek, który powoli odsłaniał wielką tajemnicę owej imprezy. Fani serii Diablo, już zacierali ręce na informacje o części trzeciej, jakże legendarnej już gry. Pierwszymi spekulacjami oczywiście były plotki na temat trzeciej części, mówiono, że skoro Blizzard już pracuje nad StarCraft 2 oraz dodatkiem do World of WarCraft, to albo będzie to wielki konkurs albo wzmianki o części trzeciej.

Diablo 3Diablo 3

Blizzard zaczął ukazywać pierwsze wskazówki - pojawił się fragment obrazka oraz grafika przedstawiająca skutą lodem powierzchnię, pod którą coś świeci. Z czasem grafika była zmieniana na coraz bardziej odkrytą. W tym artykule pokazuję jej ostateczną formę oraz wszystkie ukazane wskazówki. Stopniowo zaczęły pokazywać się okrągłe pola widoczne na jednym z obrazków, były one przypisywane do różnych gier, między innymi znak widoczny po lewej stronie jest jedną z liter jakie znajdują się na mieczu z świata WarCraft, jeden ze znaków znany jest fanom świata StarCraft, zaś fanów serii Diablo zelektryzował inny znak - w prawym górnym rogu, widnieje symbol runy, znanej z drugiej części serii - jest to runa Hel. Fani starali się rozgryźć wszystkie możliwe "klucze" ukryte w odsłaniającym swe wnętrze obrazku, pola, w których pokazywały się znaki zaczęto przypisywać do kręgów piekła, znanych z Boskiej Komedii Dantego oraz do miejsca, gdzie stawić czoła trzeba było Starożytnym, kręgi wokół znaków przypisywane były do wyglądu tejże lokacji. Również znak będący w prawym dolnym rogu, był przypisywany do układu posągów i piedestału w lokacji, z Diablo 2 - trzy posągi, zaś po środku piedestał.

Diablo 2

Bardziej wytrwali i zaznajomieni fani Diablo doczytywali się w obrazku przesłania, znanego z jednej z grafik, na owym obrazku przedstawione były zamrożone fetysze znane z III aktu Diablo 2, wszystko pokryte śniegiem, zaś sam Diablo ogrzewał się przy ognisku. Tytuł tegoż obrazka brzmiał w języku polskim "Piekło zamarzło". Fani przypisywali zamrożony "klimat" zapowiedzi, do owej grafiki, jednakże to twierdzenie raczej jest błędne. Inną teorią był układ kręgów, zawierających w sobie znaki - ich połączenie tworzyło pentagram, nie idealny i nie dokładnie dopasowany do obrazu, ale jednak. Z czasem obraz pokazywał coraz więcej, dokładniej pokazywał to co znajduje się w jego wnętrzu. W końcu pojawiły się dwa błyszczące punkty, które przypisywano do różnych postaci z stajni Blizzarda, jednakże każda postać pasowała niemal idealnie... Również pokazana na obrazku poniżej, znana postać Diablo.

Pewną dawkę większej nadziei dał fanom Diablo 2 fakt, iż Blizzard przedstawił na obrazie "uśmieszek" znajdujący się obok kręgu, zawierającego w sobie symbol runy Hel z Diablo 2. Pod uwagę brano również kształt, który widać nieco w stronę prawego, dolnego rogu, tuż obok oczu postaci, porównywano go do kamienia duszy z Diablo 2.

Diablo 3

Dzisiaj, gdy wszystko jest już pewne i wiadome, owe kręgi ze znakami w środku możemy odnaleźć na trzynastej stronie zapisków Deckarda Caina, które dostępne są na oficjalnej stronie gry, nie ma tam oczywiście znaku znanego z WarCraft, zaś jest znak przypominający zamieć, oraz kręgi.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.