Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Nowe Tristram

Nowe Tristram

Data opublikowania: 30.06.2008, 22:00
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 04:57

Z zapisków Abd al-Hazir'a

Słyszeliśmy już chyba wszystkie opowieści związane z Tristram. Sam dźwięk tej nazwy przywodzi na myśl obrazy hord nieumarłych, opętanych przez demona, monarchów doprowadzonych do obłędu, i oczywiście najbardziej znanej legendy: Pan Terroru powstał. Pomimo iż wielu twierdzi, że dziwna forma wyrosła chlebie lub dziwne falowanie wody przepędziło ludność przerażoną wizjami, zobaczyłem zbyt wiele w swoich szalonych podróżach, aby odrzucić z miejsca takie historie. Moja nowa podróż jest ściśle powiązana z tymi wydarzeniami, dlatego muszę ją niechętnie nazwać "Nowe Tristram".

Nowe Tristram Nowe Tristram

Nowe Tristram istniało przez kilkanaście lat, dokładna data założenia osady nie jest jednak mi znana. Początkowo zamieszkiwali tu kupcy łakomi złota, które chętnie wydawali poszukiwacze przygód i podróżnicy którzy ściągnęli tu dzięki plotkom o legendarnych bogactwach drzemiących w starej katedrze. W ten właśnie sposób Nowe Tristram stało się miastem. Jednak gdy tylko katedra została splądrowana, poszukiwacze przygód i podróżnicy nie mieli tu czego więcej szukać, Nowe Tristram zaczęło upadać. Teraz to tylko brudne i śmierdzące chałupy, jedynym budynkiem który w ogóle można nazwać budynkiem, jest gospoda. Ja jednak i tak bałbym się w niej spędzić noc.

Zanim postanowiłem opuścić to ponure miejsce, zostałem zaczepiony przez starego dziwaka, który wydawał się posiadać w swoich zasobach niewyczerpany zapas anegdot i mądrości, które zechciał mi przekazać swoim wsiowym językiem. Mówił mi o wielu skarbach, które leżą ukryte głęboko w katedrze. Nie w formie złota i kosztowności, ale starożytnych ksiąg zawierających dawne mądrości. Będę musiał uwierzyć mu na słowo, po badaniu pozostałości "starego" Tristram i wiążących się z tym nieprzyjemnościach, nie mam zamiaru stawiać żadnych kroków w tej katedrze.

Artykuł tłumaczony z oficjalnej strony Diablo 3.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.