Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Zarządzanie przedmiotami

Zarządzanie przedmiotami

Ostatnia edycja: 11.04.2012, 23:12
Znajdziecie tutaj trochę porad co do zarządzania przedmiotami. Artykuł głównie powinien pomóc nieco początkującym graczom, aczkolwiek zaawansowani też mogą w nim znaleźć wskazówki.

Torby
Możesz otworzyć wszystkie swoje torby na raz klikając "Shift + B". Dobrą poradą jest przypisanie klawisza B aby to on otwierał torby. W ten sposób nie będziesz musiał szukać przedmiotu po wszystkich torbach. A kiedy tylko będziesz chciał coś znaleźć wystarczyć będzie nacisnąć B.

Organizacja toreb
Teraz trochę o planie organizacji twoich toreb. Torba z lewej (lub z góry jeśli otwierasz je wszystkie na raz) powinna zostać przeznaczona na najpotrzebniejsze przedmioty. Kolejna torba na przedmioty związane z questami. Trzecia z kolei powinna zawierać wszystkie przedmioty utworzone przez Ciebie. Z kolei w domyślnym plecaku powinno się trzymać jedzenie, wodę i inne rzeczy których używasz do leczenia się. W ich organizacji pomaga również noszenie różnokolorowych toreb.

Kombinacje ekwipunku
W World of Warcraft jest wiele możliwych kombinacji ekwipunku. Zdecyduj co jest najlepsze dla Ciebie bazując na stylu swojej gry.

Wygląd/Styl - Niektórzy gracze wybierają taki ekwipunek który wizualnie pasuje do ich bohatera. Jest to dobre rozwiązanie dla osób dbających o styl. Z kolei z punktu widzenia walk nie jest ważne jak wygląda twoja postać. Statystyki są najważniejszym aspektem dla walczących bohaterów. Inni gracze mogą zwracać uwagę na twój wygląd, jeśli ubierasz się wyjątkową gracze mogą zwracać się do Ciebie z szacunkiem. Dlatego możesz zdecydować czy ważniejszy jest wygląd twojej postaci, czy może statystyki. Możliwe jest oczywiście że znajdziesz piękną zbroję mającą również świetne statystyki.

Porada: Trzymaj dodatkowe ubranie w plecaku lub w torbach które będziesz mógł ubrać, kiedy nie będziesz walczył. Jest to dobre rozwiązanie kiedy chcesz  naprawdę wczuć się w świat gry. Jedynym minusem jest to że takie dodatkowe ubranie zabiera cenne miejsca mogące być przeznaczone na inne przedmioty.

Statystyki - Ci gracze są nastawieni na statystyki przedmiotów i to w jaki sposób mogą przypakować swoją postać. Są gotowi założyć każdy przedmiot zwiększający statystyki, nawet jeśli będzie to sukienka, a postać gracza będzie mężczyzną.

Jeśli skupiasz się na statystykach, szukaj takich przedmiotów które dają największe korzyści dla klasy twojej postaci. Często będziesz miał wiele możliwości wyboru. Powinieneś spytać bardziej doświadczonych graczy o takiej samej klasie o radę, jakie statystyki będą najlepsze aby lepiej przypakować swoją postać. Na przykład, Wojownicy powinni szukać broni z wysokimi obrażeniami i zwiększać swoją Siłę, lub mogą się skupiać na zwiększaniu swojej Wytrzymałości.

Które przedmioty są lepsze?
Jest to bardzo częste pytanie. Jego najlepszym rozwiązaniem jest popytanie wśród pozostałych graczy, który przedmiot jest lepszy. Nie krępuj się z zadawaniem pytań innym graczom. W ten sposób możesz się wiele nauczyć i zdobyć doświadczenie które będziesz mógł później wykorzystać, choćby wtedy kiedy to ktoś inny zada Ci pytanie. W World of Warcraft jest pełno graczy którzy wiedzą który przedmiot jest tym najlepszym.

Wygląd i statystyki
Ta opcja jest najlepszą ze strategii doboru ekwipunku. Po prostu znajdź przedmiot z dobrymi statystykami, a dodatkowo ze świetnym wyglądem.

Sprzedawanie przedmiotów
Dobrze wiedzieć które przedmioty warto sprzedać innym graczom, a które sprzedać sprzedawcom.
Inni gracze - Co inni gracze będą chcieli kupić? Jest to zależne od chęci i szczęścia. Gracze będą chcieli kupować przedmioty jakie uznają za warte uwagi, a ich cena powinna być zadowalająca. Jeśli będziesz chciał sprzedać przedmiot który jest warto zdobyć, na pewno nie znajdziesz wielu kupców. Dobrym sposobem na nauczenie się które przedmioty są chętnie kupowane jest przyglądanie się aukcjom. Możesz w ten sposób zobaczyć jakie przedmioty i za jaką cenę są wystawiane. Dodatkowo możesz pytać innych graczy o radę. Ważny jest także kolor przedmioty np. niebieski przedmiot jest często więcej wart niż zielony.

Sprzedawcy - Niektóre przedmioty muszą być sprzedawane sprzedawcom, choćby dlatego że inni gracze ich po prostu nie potrzebują. Przykładem może być np. część ciała potwora. Jeśli żaden z graczy nie będzie chciał kupić twojego przedmiotu, pozostaje jedyna droga jaką są NPC. Jeśli ktoś Ci powie że przedmiot to "Vendor Trash" znaczy to że możesz go sprzedać tylko sprzedawcom.

Stary ekwipunek
Kiedy dany przedmiot nie będzie Ci już potrzebny, choćby dlatego że znajdziesz lepszy, przyjdzie czas aby się go pozbyć. Masz kilka opcji.
Daj innym graczom
Postacie z niskim poziomem lub z kiepskim wyekwipowaniem na pewno ucieszą się z prezentu. Polepszy to z pewnością stosunki między wami, a kto wie może kiedyś odbije się niemałymi korzyściami. Jeśli przedmiot jest związany z twoim bohaterem pozostaje Ci jedynie możliwość sprzedania go kupcom. Chyba że masz profesję zaklinacza, wystarczy wtedy zdjąć zaklęcie z przedmiotu.

Aukcje
Możesz sprzedawać przedmioty na aukcjach. "Dla jednych śmieć dla drugich może być skarbem." Twoje stare przedmioty mogą być warte niemałą sumę. Przed sprzedażą upewnij się jednak że ów przedmiot nie jest związany z Twoją duszą (soulbound?)

Kupcy
Przedmioty jakich nie możesz wydać innym graczom, lub sprzedać innym graczom, możesz sprzedać kupcom.

Bank
Używaj banku do przechowywania przedmiotów. Zwolni to nieco miejsca w Twoich torbach. Przechowuj wszystko czego nie masz zamiaru używać w najbliższym czasie.
Przyszłe usprawnienia - Niektóre przedmioty wymagają pewnego poziomu postaci. Jeśli ów poziom jest wyższy niż Twój, będziesz musiał zaczekać aż będziesz mógł ich użyć.

Przedmioty dla innych Klas - Zatrzymaj przedmioty dla swoich przyjaciół lub dla swojej innej postaci.
Nie zapomnij że możesz zdobyć dodatkowe miejsce kupując sloty na torby i zapełnianie ich największymi torbami jakie tylko znajdziesz.

Brak miejsca
Jeśli nie masz już miejsca w torbach/plecaku/banku musisz zdecydować co chcesz zatrzymać. Próbuj sprzedać wszystko co się da innym graczom. Jeśli nikt nie będzie chciał kupić danego przedmiotu to pora skorzystać z usług kupców.


Artykuł został przetłumaczony z oficjalnej strony World of Warcraft.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Kar0l55, 17.11.2008, 04:10
Brak komentarzy. Może będzisz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.