Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Wielkie miasta

Wielkie miasta

Ostatnia edycja: 11.04.2012, 17:21
Stormwind
Forteca o nazwie Storwind jest cudem ludzkiej architektury i potęgi budownictwa. Jest to ostatnia forteca, jaka pozostała po dawnej potęgi ludzi na świecie. Wspaniale rozłożone ulice, bogato zdobione budynki i pałace zachwycają swym rozmachem. Władcą miasta jest król Anduin Wrynn, który utrzymuje miasto w ładzie broniąc się przed nie tylko czynnikami zewnętrznymi. Do miasta przybywają nie tylko odziani w zbroje wojownicy, ale również magowie i kupcy wystawiające swe cenne towary na targu.
Orgrimmar
Nowa, ogromna stolica Orków, nazwa pochodzi od imienia wielkiego i legendarnego Orgrim'a Doomhammer'a. Fortecę zbudowano wewnątrz ogromnego kanionu, w regionie Durotar. Mieszkańcami są przedewszystkim orki, od czasu do czasu można również spodkać trolla. Jest to miasto wojowników i szamanów, lecz handlarzy też tam można spodkać :)
Ironforge
 
Jedno z niewilu krasnoludzkich fortec, które przetrwały czasu Drugiej Wojny. Położone jest na zboczu góry, u szczytów Dun Morogh. Krasnoludy, jak to krasnoludy... kopią i kopią. Dzięki tej umiejętności, która u nich stoi na bardzo wysokim poziomie, zbudowali podziemne miasto. Mimo tego, że zostali osłabieni w ostatnich czasach, wciąż wykuwają w swym Ironforge miecze, topory i inne żelazne narzędzia.
Darnassus
Na drzewie Terdrassil, w samych koronach wzniesiono miasto nocnych elfów -Darnassus. Cała społeczność tego położonego w gęstym lesie miasta żyje w drewnianych domach, lub po prostu na drzewach. Świątynia Księżyca jest większym budynkiem, które wyłania się spośród drzew, gdy wędrujemy ścieżkami Darnassus. Miasto jest zamieszkałe przez nocne elfy, od których zawsze będziemy mogli czegoś się nauczyć.
Undercity
Mrok, zło i czarny kolor to wizytówka tego miejsca. Dawno temu wybrane przez Księcia Arthasa na miejsce i siedzibę Plagi, znajduje się pod zrujnowaną stolicą Lordaeronu. Podczas nieobecności księcia Sylvannas Windrunner zajęła jego miejsce w mieście mroku. Po obięciu władzy przez Windrunner kontynuowano budowę grobowców i katakumb, które na zawsze pozostawią strach w sercach tych, którzy to widzieli...
Thunder Bluff
 
Dość niedawno założone miasto przez Taurenów, którzy wcześniej trudzili się koczowniczym trybem życia. Centrum rzemyślnicze, handlowe i zarazem punkt dla podróżników wyróżnia Thunder Bluff spośród innych miast. Plontaniny mostów, lin i drewnianych schodków to główna rzecz jaką zobaczymy po przybyciu do miasta. Jest ono wypełnione różnymi totemami, tipi i namiotami. Coś dla lubiących miasta na płaskowyżach i stepach.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.