Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Porady

Porady

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:33
Jak zdobyć lepszy statek?
Treść tego poradnika kieruje do początkujących graczy jednak starym wyjadaczom też na coś się przyda. Przejdźmy więc do rzeczy. Gdy wypływamy z Oxbay mamy lichą łupinkę jednak bardzo szybką i zwrotną jeśli potrafimy to wykorzystać szybko zdobędziemy lepszy statek. Polecam znaleźć szkunera ponieważ jest prawie tak samo szybki jak nasz maluteńki lugier jednocześnie będący statkiem o wiele mocniejszym i biorącym na pokład większą liczbę marynarzy. Gdy już go upatrzymy starajmy się być w „martwej” strefie jego ostrzału tj. tam gdzie jego działa nie mają zasięgu miej więcej tak:

Jeśli widzimy tak owy szkuner szybko wykonajmy zwrot tak aby ustawić się do niego burtą wówczas on nie może strzelać a my tak. Najpierw proponuje strzelić parę salw łańcuchowymi aby zmniejszyć jego prędkość i zwrotność. Później tuż przed abordażem, strzelić mu z burty kartaczami co zmniejszy drastycznie jego załogę. Gdy już walczymy na pokładzie po zabiciu przydzielonego nam przeciwnika lecimy pomagać innym. Jak nam się uda szkuner jest nasz. Przejmujemy go biorąc na pryz naszego Lugra (jeśli mamy jakiegoś oficera). Sprzedajemy nasz poprzedni okręcik który pokryje koszty napraw i najęcia załogi i spowrotem na morze! Naszym następnym celem jest fregata (korweta też może być) stosujemy podobną taktykę najpierw ostrzeliwujemy żagle. Później używamy kartaczy ,ale nie tuż przed abordażem tylko cały czas ostrzeliwując wrogi okręt. Pamiętajmy żeby być w martwej strefie jego ostrzału bo 3 salwy i po nas. Podchodzimy do abordażu starając się wytępić jak największą liczbę marynarzy na fregacie/korwecie. Walki na pokładzie nie będę opisywał postępujemy cały czas podobnie. Przejmujemy tak krwawo wywalczony okręt naprawiamy go, najmujemy marynarzy i spowrotem na morze. Tym razem chwytamy się za największy już bez kodów statek mianowicie Niszczyciel! Jeśli zależy nam na dobrej zabawie ostrzeliwujmy kulami, bombami itp. Taktyka jest podobna jak przedtem więc nie będę pisał drugi raz tego samego.

Zbiór porad
- Zapisuj zawsze grę przed wyjściem na morze. Wiem można zapisać grę na morzu, ale jak napadną cię piraci jak masz kruchy statek to może być z Tobą kiepsko.

- Penetruj dżungle można znaleźć dużo ciekawych rzeczy jak choćby miecze.

- Przeszukuj domy i tawerny w kufrach można "nabyć" ciekawe rzeczy.

- Jak najszybciej zaciągnij do pomocy jakiegoś oficera! Dzięki niemu możesz wziąść jakiś statek na pryz. Najpierw w porcie sprzedaj z niego towary a później idź do stoczni. UWAGA!!! Naciśnij na statek i kliknij w ramkę z textem "Zwolnij Kapitana" Jeżeli tak nie zrobisz sprzedasz kapitana statku razem z łajbą! (Nie można go już odkupić później).

- W stoczni zafunduj sobie Kolumbryny, ponieważ maja o wiele lepszy zasięg niż działa!

- Kupuj bądź zdobywaj porządne statki, a nie marnuj kasy na Lugiery Szebeki itp. Dla ludzi z małą sakiewką polecam Szkuner 4 Klasy jest bardzo szybki i idealny do abordażu, prawie zawsze można uciec z pola bitwy.

- Abordażuj jak największe statki na początku gry ja na samym początku rozpędziłem się do fregaty a skutek był opłakany, więc statki 3-4 klasy można spokojnie atakować od początku gry.

- Eskortuj kupców na początku jest to bardzo zyskowne zajęcie (idź do gospodarza tawerny i spytaj o prace).

- Kupuj dużo desek i płótna żaglowego w czasie rejsu twoja załoga naprawi ci twój statek.

- Gdy jesteś na lądzie odnów zapasy kul, desek itp. Napraw żagle i kadłub.

- Zainwestuj w umiejętność "Szybka Naprawa" dzięki niej możesz w czasie bitwy zatkać przeciek statku, co powoduje ze już twoja łajba nie tonie.

Zbiór wskazówek pochodzący z instrukcji do gry
- Wysoka zdolność dowodzenia zmniejsza zapłatę wymaganą przez załogi. Obniża też koszt werbowania nowych marynarzy w tawernach.

- Szansa powodzenia "Błyskawicznego abordażu" zależy od Twoich zdolności abordażu i szczęścia.

- Pamiętaj, że przytrzymując klawisz bloku, możesz używać przedmiotów. Dzięku temu możesz wykorzystać eliksiry do odzyskiwania zdrowia w sytuacjach krytycznych.

- Jeśli zostaniesz zatruty, użyj antidotum lub miksury, żeby się wyleczyć.

- Nowe, lepsze uzbrojenie będzie dostępne u kupców, gdy awansujesz na wyższe stopnie.

- Kupuj towary tam, gdzie są wytwarzane, a sprzedawaj je tam, gdzie są sprowadzane. Takie postępowanie powinno zapewnić godziwe zyski nawet przy niskiej zdolności "Handel".

- Uważaj w lochach! Możesz tam znaleźć cenne skarby, ale także własną zgubę!

- Karaiby to rozległy obszar, na którym wiele skarbów czeka na odnalezienie, a wiele zagadek - na rozwiązanie. Badaj teren, a Twoja ciekawość zostanie wynagrodzona.

- Rozmawiaj z wszystkimi spotkanymi ludźmi. Możesz w ten sposób zdobyć cenne informacje.

- Gdy zatopisz wrogi okręt, część jego ładunku pozostanie na powierzchni wody. Możesz zebrać te łupy, przepływając nad nimi swoim statkiem.

- Jeśli chcesz spowolnić nieprzyjacielski statek, użyj kul łańcuchowych, by zniszczyć jego takielunek.

- Zdobywanie wrogich jednostek to znakomita strategia. Jeśli abordaż się powiedzie, będziesz mieć do swej dyspozycji zarówna sam statek, jak i jego ładunek.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
kosiarz66, 08.11.2007, 23:14
dobre ale jak załatwić tych gosci w kryjówce przemytników tych dwóch gosci w domu moje gg 8150607
Avatar
drK, 14.11.2009, 15:05
Jak zalatwic tych 2 gosci w kryjowce przemytnikow xD? GG : 5419598
Avatar
Dawid98, 23.01.2010, 13:16
Nie wyciągaj broni cofnij się żeby walczyłeś tylko naraz z jednym i wyciągnij broń. POWODZEŃA
Avatar
Dawid98, 23.01.2010, 13:20
Fort jest podbić łatwo ja najpierw strzelam karataczami żeby wybić a potem granatami
Avatar
Dawid98, 23.01.2010, 13:21
Sory wybić załogę
Avatar
Dawid98, 23.01.2010, 13:28
Jak masz dużo monet przechowyj je w biurze lichwiarza ja zyskałem 14 000 000 sztuk złota
Avatar
Dawid98, 23.01.2010, 14:25
Ja mam lv 36 i jak wejde np do lochów to wszystkie szkielety idą do mnie zamiast stać na miejscu.pomocy
Avatar
Dawid98, 24.01.2010, 12:20
Jeśli chcesz mniej płacić załodze to idż to diplomaty w tawernie na quebradas costaillas i zawrzyj sojusz z wrogami i kup mniejszy statek np fregate żeby Cię piraci nie zniszczyli.
Avatar
zamoroczi, 08.02.2010, 14:32
jak uciec z oxbay w misji z kapitnem Yverneau, bo zaczyna mnie gonic 8 czy 9 żołnierzy francuskich i nie moge wejsc na okret. Co Zrobic??
Avatar
Dawid98, 09.02.2010, 18:26
Płyń blisko skał i tylko uciekaj
Avatar
mrocznaa, 18.02.2010, 17:15
no dokładnie .. mam ten sam problem . ; ] jak załatwić tych dwóch gości w kryjówce przemytników w domu ? gg : 20544649 piszcie prosze ;d
Avatar
mrocznaa, 19.02.2010, 09:58
zamoroczi : ym.. gdy biegniesz z nimi to biegnij ostatni. nigdzie nie mozesz ich wyprzedzić no a gdy już dobiegniecie do końca to tych dwóch wejdzie na statek (trzeba troche poczekać) no i wchodzisz ty ;p mam nadzieje ze cos z tego zrozumiałeś. xd
Avatar
Artim, 16.02.2011, 09:55
heh.. ja ich wszystkich zabiłem ... No jak ma sie 4 lufki i tą szpadę z czerwoną obwódką 18/20 przebicie 20% blok 15% to jest spoko... a co do statku to nowy statek ( czyli galeon ) kupiłem , nie przepraszam przejęłem wtedy jak płynęłem na dowesen do Remisa....
Avatar
Artim, 16.02.2011, 10:00
aa zapomniałem jak ktoś chce taką szpadę 18/20 przebicie 20% blok15% to na oxby jest po prawej stronie (od bramy) portu jest grota i on tam jest... Najwiękrzy problem - Szkieleciki ... dużo moich ludzi tam poszło .. 5 dokładnie .... ale warto bo takiego miecza sie nie kupi .. :) pozdro...
Avatar
sztmon12, 22.09.2012, 10:42
Witam grać w piraci z karaibów po 2 letniej przerwie
Dopiero mam 30lvl i 4 okręty liniowe(te najlepsze) i mam pewien problem ściga mnie cały archipelag pamiętam że jest na jakieiś wyspie gościu co a pieniądze poprawia kontaktu z innymi (koloniami) gdzie to jest prosze o wsparcie a co do broni białęj to polecam szabla nicolasa sharpa :)
Avatar
Malina13, 19.03.2014, 21:42
Witam mam dlawaz taką rade ja klikniecie F2 to wyskakuje takie okno, i kliknijcie pasażerowie wtedy możesz ustawić ile ludzi może chodzić za tobą (max 3 ludzi).
ludzi możesz usbroić w bron palnom i w miksturki.
A na temat statku radze mieć jak najszybciej "Niszczyciela 1" dobry statek do walki na niedalekom odległość.
Sorka za błendy ortograficzne Malina13
Avatar
shadowsniper, 24.04.2015, 11:10
Mój dobry sposób na dużą ilość kasy bez robienia misji to idziemy do lichwiarza dobrze jest gdy ma on w domu skrzynie jak niema to potrzebny nam jest kompan i tak pozyczamy maksymalna ilosc kasy wkladamy do kufra w jego domu kase lub dajemy kompanowi i tak w nieskonczonosc w ten sposób zyskalem 4000000 golda na początek :)

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.