Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Grajlica krakowskie spotkanie z grami planszowymi

Grajlica krakowskie spotkanie z grami planszowymi

Data opublikowania: 28.07.2009, 15:52
Tagi: gralica, kraków, gry planszowe,
Sobota i niedziela pierwszego weekendu sierpnia upłyną w Krakowie przy stukocie toczących się kości i szeleście zagrywanych kart. Każdy, kto przyjdzie na pierwsze krakowskie spotkanie z grami planszowymi, organizowane przez miłośników gier towarzyskich wspólnie z Kołem Gier Planszowych działającym przy Klubie "Strych" pod patronatem Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, będzie mógł zmierzyć się z innymi w planszowych bojach.
Gdzie i kiedy? Kraków, 1 – 2 sierpnia 2009 r. Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja, ul. Lubomirskiego 21. W sobotę od godziny 10 do 20 i w niedzielę od godziny 10 do 18 .
Duży wybór gier zapewni rozrywkę zarówno dla dzieci, całych rodzin jak i wytrawnych graczy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zagrać będzie można w jednej z trzech sal. Sali ogólnej, familijnej i imprezowej, w których znajdować będą się gry o określonej tematyce.

W sali familijnej znajdą się gry, w które grac mogą całe rodziny, począwszy od najmłodszych, a na dziadkach kończąc. Wśród wielu ciekawych tytułów znajdą się takie pozycje jak Carcassone, Osadnicy z Catanu, czy Wsiąść do pociągu.

Sala imprezowa przeznaczona jest na gry, w które zagrać można w większym gronie przyjaciół, z prostymi regułami, gwarantujące dobrą zabawę, czy to w domu, czy na wyjeździe. Warto zwrócić uwagę na obecne w tej Sali Bang!, Jengę i Prawo dżungli.

W trzeciej sali znajdą się wszystkie pozostałe gry, z których szczególnie polecić można: Kraków 1325 AD, Small World oraz Snow Tails.

Będzie około sto tytułów gier, w które będzie można zagrać.

Przygotowane będą również trzy specjalne gry w rozmiarze XXL: Owczy pęd, Niagara i Polowanie na robale.

Tym, którzy nie znają reguł obsługa chętnie wytłumaczy zasady i pokaże jak zagrać.

Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć od pionków i kostek przygotowano konkursy z nagrodami.

Na Gralicji odbędą się również dwa turnieje. W pierwszym zmierzyć się będą mogli gracze Dominiona – nowej na rynku gry, która już zdobyła wiele międzynarodowych nagród.

Drugi turniej wyłoni mistrza Kung – Fu, czyli najnowszej polskiej gry karcianej.

www.gralicja.pl

Powiązane newsy

  • Rynek gier planszowych w Polsce 27.11.2012, 2 komentarzy

    Rynek gier planszowych w Polsce idzie w dobrym kierunku tzn rozwija się bardzo dynamicznie. Wzorem naszych zachodnich sąsiadów, którzy w końcu są liderem światowym w tej dziedzinie, tworzymy własne tytuły. Strony o grach planszowych to już nie tylko tekstowe recenzje, ale całe serie videocastów wliczając także witryny analizujące szczegółowo mechanikę czy nawet podejmujące temat projektowania gier planszowych. O ponadczasowości tej rozrywki świadczą takie pozycję jak Talizman Magia i Miecz, której za kilka miesięcy stuknie już trzydziestka, a wciąż należy do hitów sklepowych. 

  • Lokalizacja Krakonu Ujawniona 10.05.2011, 0 komentarzy
  • Two Worlds II w listopadzie 19.10.2010, 0 komentarzy
  • O Żmii Andrzeja Sapkowskiego w Radiu Kraków 09.01.2010, 0 komentarzy
  • Kuźnia Gier na Gralicji 31.07.2009, 0 komentarzy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.