Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Wampir Maskarada

Wampir Maskarada

Ostatnia edycja: 11.04.2012, 22:17
Wreszcie wszedłem do sklepu. Sprzedawca spojrzał na mnie dziwnym wzrokiem, uśmiechnął i się i spytał „Co mogę podać?”.
„Daj książkę” powiedziałem patrząc mu głęboko w oczy.
Nie potrafił się oprzeć. Wyjął z półki podręcznik do „Wampir: Maskarady” i rzekł „dziewięćdziesiąt dziewięć złotych”. Wycedziłem przez zęby „Dasz mi tę książkę”.

Już nic nie odpowiedział. Po prostu wręczył mi ją i zajął się innym klientem. A ja, poszedłem szybko do mojego domu czytać to arcydzieło. Miałem całą noc...
Cykl Świata Mroku jest jednym z najpopularniejszych cyklów gier fabularnych na świecie. Pozwala on wcielać się graczom w postacie wampirów, wilkołaków, magów.

Podręcznik do wampira maskarady już na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie.
Gruba książka formatu a4 w twardej oprawie wygląda bardzo solidnie. Niestety podręcznik wbrew pozorom bardzo szybko się niszczy, co jest jego dużą wadą. Ale pomińmy na razie szczegóły techniczne i przyjrzyjmy się co oferuje sam system.

Podręcznik umożliwia wcielenie się w wampira w czasach współczesnych.
Od razu muszę ostrzec, że nie jest to taki wampir jakiego widzieliśmy w filmach „Dracula” czy „Nosferatu”. Wampiry Świata Mroku są mroczniejsze, bardziej tajemnicze, zagubione. Dzielą się na trzynaście klanów, z których każdy posiada inne ułomności i moce. Na przykład tylko Lasombra nie mają odbicia w lustrze, zaś Nosferatu są potwornie oszpeceni przez klątwę.
Gra ma niesamowity klimat. Tu nie chodzi o zabijanie, gdyż to kończy się przejęciem postaci przez jej wewnętrzną bestię. Tu wampiry walczą o swoje człowieczeństwo, starają się być dobre, robią wszystko, żeby móc się jeszcze nazwać ludźmi.

Sam system jest ciekawy i prosty. Korzysta jedynie z kości dziesięciościennych, które kupić można w dowolnym sklepie z grami fabularnymi czy planszowymi. Rzuty są tu proste i nie wymagają ślęczenia nad żadnymi tabelkami.

Gracz tworząc postać wybiera jeden z trzynastu klanów, co daje mu spore pole do popisu i pozwala wykreować wampira swoich marzeń.
Jest to olbrzymi plus zważywszy, że oprócz wyboru klanu, można niemal dowolnie rozdawać współczynniki. Ograniczenia są małe więc przy odrobinie wysiłku można stworzyć idealnego lub całkowicie wyłamującego się ze schematu własnego klanu wampira.

Podręcznik zawiera szczegółowe opisy:
Systemu, Tworzenia postaci, Broni, zawiera nawet historię wampirzego gatunku oraz bardzo ciekawe i przede wszystkim klimatyczne opowiadania, które pozwalają doskonale wczuć się w klimat.

Stan techniczny podręcznika: Podręcznik A4 w twardej oprawie ulega szybkiemu zniszczeniu. Liczne literówki nieco irytują, jednakże nie odpychają.
Wadami podręcznika są również jego waga, gdyż do lekkich nie należy a to dzięki kombinacji papier kredowy + twarda oprawa. Ogólnie jakość wykonania jest co najwyżej średnia.

Ogólnie jednak gorąco polecam ten podręcznik ze względu na kilka rzeczy:
- Można przeżyć fascynującą, piękną i zarazem straszną historię nie włączając komputera,
- Obszerny rozdział dla Mistrza Gry pozwalający dokładnie zapoznać się z zasadami i klimatem panującym w opowieści,
- Gracze mają olbrzymią swobodę działania, nie są ograniczani w żaden sposób,
- Gra bardzo rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie
Wady podręcznika to natomiast:
- Jego wytrzymałość
- Cena w porównaniu do jakości wykonania

Reasumując polecam i tak gorąco ten system bo jest jednym z najklimatyczniejszych i najciekawszych pozycji jakie ukazały się na naszym rynku.

Cena: od 90 do 120 zł

OCENA (w skali szkolnej)
Zawartość: 5
Jakość : 3

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Rudy, 25.11.2007, 03:17
"podręcznik A4 w twardej oprawie ulega szybkiemu zniszczeniu"- jest wykonany jak większość książek na tym padole, ja nie mam nic do zarzucenia swojemu, po prostu trzeba szanować książki. A co do wagi te 312 stron raczej tylko na papierze toaletowym mogły by być lżejsze... Ja jako mały minusik bym tylko dodał grafiki niezbyt nawiązujące do treści.
Avatar
Rudy, 25.11.2007, 03:23
A i zapomniałem napisać: „Wady podręcznika to natomiast: …. - Cena w porównaniu do jakości wykonania” Teraz ta ksiązka jest warta swej ceny albowiem zaprzestano jej wydawania w wersji PL i stała się „białym krukiem” więc nie dziwota ze taka droga.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.