Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Areszt za żarty w WoW

Areszt za żarty w WoW

Data opublikowania: 04.01.2009, 12:26
Tagi: World of Warcraft, WoW, Wrath of the Lich King, samobójstwo, Wotlk, WoW: Wotlk

16 stycznia zostanie ogłoszony kolejny wyrok sądowy będący następstwem uzależnienia od masowych gier online. Nie raz słyszeliśmy o kradzieżach wirtualnych przedmiotów, czy kont, aż po morderstwa w realnym świecie. Niekiedy jednak owe gry pomagały jak w chwili kiedy brat uratował siostrę przed dzikim zwierzęciem stosując się do wiedzy pozyskanej w owych grach. Tym razem jednak było zupełnie inaczej.

Pewien 17-latek z Ohio, miłośnik World of Warcraft miał problemy podczas przemierzania realiów owej gry. Kłopot na tyle ciężki, że skontaktował się z obsługą klienta firmy Blizzard informując pracowników, że WoW jest dla niego całym światem i mając problemy z zyskaniem pewnych przedmiotów zamierza popełnić samobójstwo. Rozmawiający z nim pracownicy zachowali jednak zimną krew i jak do nich należy - zapewnili graczowi należytą pomoc. Zgłoszenie samobójstwa szybko zostało przekazane pod numer ratunkowy 911.

Tłumaczenie młodzieńca, że była to jedynie niewinna próba zyskania przedmiotów w grze na nic się zdało. Niebawem zostanie ogłoszony wyrok sądowy - młodzieńcowi, a raczej jego rodzinie prawdopodobnie przyjdzie zapłacić ogromną grzywnę.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.