Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Zapowiedź

Zapowiedź

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:46
New Dawn to gra z gatunku cRPG, której akcja toczy się w przyszłości. Świat powoli odradza się po uderzeniu komety, które nastąpiło w roku 2029. Gatunek ludzki jeszcze nigdy nie był tak bliski wymarcia.

W grze New Dawn wcielasz się w postać, która utraciła pamięć w skutek tajemniczych eksperymentów. Odzyskujesz przytomność w ponurych, więziennych lochach. Znajdź wyjście z lochu i poszukaj swej tożsamości na zewnątrz w dziwnym, niezrozumiałym dla Ciebie świecie.

Ogólne

- Pierwsza gra RPG rozgrywająca się po uderzeniu komety tworząca ciekawy i mroczny świat.
-Ciekawa, trzymająca w napięciu fabuła gry, wiele niespodziewanych zwrotów akcji i rozwiązań poszczególnych zadań.
- Ciekawy, podtrzymujący klimat gry świat składający się z wielu przedziwnych, niespotykanych dotąd miejsc, zamieszkały przez wielu różnorodnych mieszkańców.
- Tryb rozgrywki w systemie turowym lub w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą.
- Tworzenie bohatera i rozwijanie go w trakcie gry według własnych potrzeb, nieograniczone możliwości w budowaniu umiejętności bohatera.
- Postaci przyłączone do drużyny pomagają nie tylko w walce, ale także w innych dziedzinach jak kradzież, naprawa, leczenie itp..
- Rozmowa z postaciami z drużyny jest pomocna w rozwiązaniu zagadek.
- Engine - Truevision3d http://www.truevision3d.com

Wstęp

W roku 2029 ludzkość wzniosła się na wyżyny nauki. Najszybsze tempo rozwoju notowały: genetyka i robotyka. Cały świat prześcigał się w coraz to nowszych wynalazkach i odkryciach. Każda dziedzina życia została zautomatyzowana i zaprogramowana genetycznie. Roboty wyręczały ludzi w pracach fizycznych i coraz rzadszych konfliktach zbrojnych. Prawdziwe wojny toczyły się w umysłach naukowców i biznesmenów. Walczono o nowe honory w dziedzinie nauki, bądź o rynki zbytów. Tworzono parki z gatunkami zwierząt i roślin, które wymarły tysiące i miliony lat wcześniej. Większość zużywanej energii pochodziła bezpośrednio ze Słońca, a wielkie agregaty rozproszone po całym globie odtwarzały w atmosferze tlen z dwutlenku węgla. Przyszłość rysowała się w jasnych barwach.

18 czerwca 2029 roku odkryto nową, nieznaną wcześniej kometę o średnicy 3km. Po dokonaniu dokładnych obliczeń okazało się, że kometa znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Czasu było już zbyt mało aby wybudować nowe schrony, więc wiele obiektów odpowiednio przystosowano i nadano im status drugiej kategorii. Wszyscy, którzy się w nich nie zmieścili, szukali miejsc dających im choćby niewielką szansę na przeżycie. Najczęściej były to groty i jaskinie, jednak często czekali na zagładę w swoich domach.

Uderzenie komety nastąpiło 27 grudnia 2029 roku. Fala uderzeniowa zmiotła wszystko co spotkała na swojej drodze. Świat zmienił się nie do poznania. Cywilizacja ludzka legła w gruzach. Szalejące na wszystkich kontynentach pożary tłumione były od czasu do czasu przez tsunami. Pyły wzbite w powietrze zasłoniły Słońce i nastała długowieczna ciemność. Rośliny, które przetrwały zderzenie zaczęły umierać odcięte od energii słonecznej. Pociągnęło to wymieranie roślinożerców, a następnie drapieżników.

Tylko niektóre schrony zapewniły przetrwanie. Większość została zasypana grubą warstwą, powoli opadającego na Ziemię pyłu, lub powstałego w wyniku trzęsień Ziemi gruzu, przez co stały się szczelnie zamkniętymi trumnami. Po pewnym czasie zaczęło brakować pożywienia i wody. Schrony, które spełniły swoje zadanie, pootwierały się a ludność ponownie wyruszyła zagospodarować ziemię. Zaczęły powstawać nowe osady dając schronienie ludziom o podobnej rasie, przekonaniach religijnych i społecznych. Osady, które przypominają te sprzed wielu wieków. Historia zdaje się powrócić w czasie. Jednak jest to już zupełnie inny świat, kryjący w pyle skarby dawnej cywilizacji.

Materiał pochodzi w całości z oficjalnej strony Dawn Game - http://newdawn-game.com/

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.