Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Zapowiedź Operation Anchorage

Zapowiedź Operation Anchorage

Data opublikowania: 11.01.2009, 16:45

Dodatek do Fallouta!

Już wkrótce, bo jeszcze w styczniu, ma się ukazać pierwszy z trzech mikrododatków do Fallout 3, o nazwie: "Operation Anchorage". Akcja przeniesie nas do skutej lodem Alaski, gdzie trwa (poprzedzająca "Wielki Wybuch") wojna pomiędzy USA a Republiką Chin.

O tych wydarzeniach dane nam było usłyszeć już w podstawowej części gry, co więcej, mogliśmy nawet znaleźć pomnik postawiony ku czci dzielnych żołnierzy, biorących udział w tej operacji:

Galeria

Teraz, dzięki dodatkowi, będziemy mogli na własne oczy przekonać się, jak przebiegał ten konflikt.

Bethesda obiecuje ok. 4-5 godzin dodatkowej zabawy w zamian za 800 MSP (równowartość 10$), a rozszerzenie będzie można pobrać przez usługę Games for Windows Live.

Przejdźmy jednak do rzeczy - co dokładnie spotka nas na zamarzniętej Alasce? Jak zapowiadają twórcy, do dyspozycji graczy oddany zostanie nowy, potężniejszy ekwipunek, m.in: Gauss Rifle czy Tranch Knife, a także nowa zbroja i dodatkowe perki.

Symulacja wydarzeń, mających przybliżyć graczom historię wojny, będzie polegała na opanowaniu przez bohatera głównej bazy chińskiej armii, w okolicy tytułowego Anchorage. Sama misja po prostu pojawi się w grze jako zwykłe zadanie poboczne, więc zdobyte wyposażenie może być wykorzystane w głównym wątku, choć "Operation Anchorage" nie ma z nim większego związku, stanowi jedynie tło wydarzeń dla uniwersum Fallouta.

Jedną z nowości ma być możliwość pokierowania całym oddziałem żołnierzy, a nie tylko pojedynczym kompanem. Niestety - taka opcja przewidziana jest tylko dla dodatku, w "podstawce" musimy radzić sobie po staremu. Zawiodą się także ci, którzy liczyli na podniesienie limitu postaci, ten ma być wprowadzony w trzecim dodatku, a więc dopiero w marcu br.

Jeśli chodzi o technikalia w nowych przygodach, silnik pozostał oczywiście bez zmian, ale to co zobaczymy na naszych ekranach znacząco różni się od obrazu Stołecznych Pustkowi.

Alaska, pokryta śniegiem, otoczona przez górskie szczyty, a nad nią czyste niebieskie niebo - to wszystko już teraz możemy zobaczyć na screenach ujawnionych przez twórców gry.

Na pewno taki obraz stanowi miłą dla oka odmianę, po spędzeniu wielu godzin w zniszczonych i obskurnych okolicach Waszyngtonu.

Galeria Galeria Galeria

"Operation Anchorage" zapowiada się więc bardzo ciekawie, dlatego nie pozostaje nam nic innego tylko czekać!

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.