Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
O Lodowych Pustkowiach

O Lodowych Pustkowiach

Ostatnia edycja: 07.07.2007, 11:01
Własność Republiki Burżuazji ze stolicą w Perle Pustkowi

Dane pochodzą z: „Wielka encyklopedia historii świata” Hasło szukane: „Rosja” + „Wielka Wojna” Pasujących dokumentów: 1 Autor tekstu: Podróżnik (Prawdziwość tekstu nie została potwierdzona przez zespół badaczy Republiki Burżuazji)

Na Rosję w czasie Wielkiej Wojny zrzucono kilkadziesiąt głowic atomowych. Celowano w najbardziej strategiczne obiekty: bazy wojskowe, okręgi przemysłowe, większe miasta. Chciano jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem zakończyć walkę doprowadzając do błyskawicznego zniszczenia punktów witalnych kraju przeciwnika. Zadanie zostało osiągnięte, lecz nikt nie przewidział, jakie będą efekty uboczne tych działań.

Nuklearna zima, jaka zapanowała na zbombardowanych terenach nie trwała, jak przewidywano, kilka miesięcy. Klimat uległ tak gwałtownej zmianie, że nigdy nie zdołał już powrócić do pierwotnego stanu. Rosja zamieniła się w krainę lodu. Około 60% znanych gatunków fauny i flory wyginęło w przeciągu pierwszego roku P.A. (Po Apokalipsie). Kolejne 30% przez następne sześć miesięcy. Przetrwały tylko te, które umiały błyskawicznie się przystosować – głównie szczury, mchy i osobniki zamieszkujące Syberię. Promieniowanie i chemikalia, jakie rozpylono nad niektórymi terytoriami dały początek nowym gatunkom roślin i zwierząt. Są dużo lepiej przystosowane do chłodu, braku pożywienia i stanowią gigantyczne zagrożenie dla bytu człowieka.

Rząd Rosyjski zdawał sobie sprawę z możliwości wybuchu wojny nuklearnej. Zabezpieczenie przed bombardowaniami miały zapewnić schrony budowane masowo w różnych miejscach kraju (najczęściej w okolicy większych miast). Standardowo pożywienia i wody miało starczyć w nich na pół roku – maksymalny czas trwania groźnego promieniowania. W wyniku błędów kalkulacyjnych oraz polityki oszczędności większość schronów nie przetrwała nawet tak krótkiego okresu. Nieszczelne wrota, usterki w systemach wentylacyjnych itp. spowodowały, że 75% mieszkającej w nich ludności zmarło zanim warunki na powierzchni stały się zdatne do życia. Reszta, która przetrwała musiała poradzić sobie w zupełnie nowym świecie.

Osadnicy napotkali ogromne trudności związane z nowym środowiskiem. Średnie temperatury wahały się od –15 do –20°C, cały czas wiały mroźne wiatry i panowała nieustanna burza śnieżna. Choroby i ataki dzikich zwierząt dziesiątkowały byłych mieszkańców schronów. Pomimo tego mieszkańcy Rosji odznaczyli się wielkim samozaparciem i zdołali przetrwać, oraz odbudować część dawnej potęgi.

Niemal nikt nie wierzy, że za górami na wschodzie istnieje cokolwiek oprócz nagich skał przykrytych śniegiem. Byłem tam jednak, więc wiem, że na tych terenach rozwija się nowa cywilizacja mogąca stanowić zagrożenie nawet dla Republiki Burżuazji. Wielkie miasta znów zaczynają tętnić życiem, kwitnie kultura i odradza się potęga militarna. Rosja ma, niestety także drugą – mroczną – stronę. Zaginione metropolie zamieszkiwane przez fanatyków, opuszczone kompleksy pełne przedwojennej technologii, mutanty czające się w jaskiniach to owoce kataklizmu stanowiące wielkie zagrożenie.

Ktokolwiek chciałby odwiedzić te tereny musi liczyć się, że będzie to najtrudniejsza podróż w jego życiu.

Eksplorator Rosji musi przygotować się na:
- Kolejne 10 lokacji do odwiedzenia
- Klimat zagubienia i wyobcowania na ogromnych, skutych lodem terenach
- Zaangażowanie się w osobną gałąź fabuły
- Starcia polityczne i walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku
- Odkrywanie tajemnicy, której poznania pragnie każdy mieszkaniec Rosji

Artykuł zamieszczony we współpracy z

Afterfall cRPG Game

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.