Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
GameStar o magii w G3

GameStar o magii w G3

Data opublikowania: 26.06.2006, 08:52
Tagi:
W najnowszym czasopiśmie GameStar pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącego hitu Piranha Bytes - Gothica III. W artykule opisane są głównie nowości związane z magią, więcej szczegółów w rozwinięciu.
Poniższy fragment newsa pochodzi z serwisu gram.pl

Duża część informacji podanych przez Gamestara związana jest z klasą maga. Tych bowiem, którzy od rozwiązań czysto siłowych wolą bardziej subtelną (na ogół) magię, czeka w nowym Gothicu sporo nowości. Chociażby w sposobie zdobywania czarów - nowe zaklęcia otrzymać będzie można jak nagrody za wypełnianie zadań oraz w "kaplicach bogów" (shrines of the gods). Czymkolwiek będą te ostatnie.

Również sposób rzucania czarów nie pozostanie bez zmian. Przede wszystkim postać gracza będzie miała jedną rękę wolną podczas wywoływania zaklęcia - co oznacza, że w procesie tym nie będzie w żaden sposób przeszkadzało trzymanie miecza. Niestety, nie dotyczy to już tarczy - nie ma aż tak dobrze, w pełni uzbrojony wojownik sobie nie poczaruje. Ale być może i dla zwolenników tarcz znajdzie się jakiś sposób - w grze pojawią się bowiem magiczne kije i różdżki, zapewne również jednoręczne.

Te kwestie dotyczące magów są tak interesujące dlatego, że mają oni mieć w trzecim Gothicu naprawdę interesujące możliwości. Nie będzie dla nich problemem na przykład spowolnienie czasu (przy zaznaczeniu, że sami staną się wolniejsi - będzie to więc zapewne coś w rodzaju Bullet Time'a z gry Max Payne). Mało tego - na jednym ze screenshotów, pokazanych przez Gamestara, zobaczyć można czarodzieja, przyzywającego sobie... magiczne skrzydła. Czy rzeczywiście pozwolą one na latanie jeszcze nie wiadomo, ale perspektywa brzmi naprawdę smakowicie.

Dość już jednak o magach, szczególnie że wśród podanych przez niemiecki magazyn informacji znalazły się także inne ciekawostki. Mówiące chociażby o ilości perków (czegoś w rodzaju zdolności, kto grał w Fallouta ten wie ;)) w grze. Ma ich być 60 do 70, a pozwalać będą np. na zwiększenie efektywności pancerza. W opisywanym artykule ujawniono też nieznaną dotąd szóstą frakcję, które pojawi się w grze. Będą to druidzi, którzy zapewnią duże zróżnicowanie walczących o wpływy sił wraz z Orkami, Rebeliantami, Zabójcami, Nomadami i Łowcami Orków.

W Gothicu 3 pojawi się również możliwość najęcia do pomocy najemnika lub starego przyjaciela, wraz z kontrolowaniem jego ekwipunku. Powinno to znacznie umilić życie zwolennikom RPG-ów nieco bardziej "drużynowych", narzekających dotychczas, że zmuszani są do prowadzenia zaledwie jednej postaci. A wszystkim pozostałym przypominamy - możliwość ta będzie całkowicie opcjonalna. No, chyba że nie. Ale liczymy na rozsądek panów z PB. Poza tym, w związku ze zmianami i nowościami, w grze pojawi się samouczek. Gracze poznają w nim wszystkie podstawy, konieczne do rozgrywki w nowego Gothica.

Wszystkie te nowe informacje sprawiają, że oczekiwanie na grę staje się jeszcze trudniejsze niż było. Na szczęście nie powinno ono potrwać już zbyt długo. Gothic 3 jest ponoć ukończony w ok. 85%, co pozwala mieć nadzieję, że pojawi się na rynku przynajmniej w okolicach zapowiadanego terminu. Jeżeli więc nawet nie będzie to wrzesień, to niedługo później. Czekamy więc cierpliwie!

Komentarze

Avatar
Strefa RPG, 26.06.2006, 17:03
NOO wreszcie potraktowali magię poważnie. Jak tak dalej pójdzie to czarowanie będzie jescze smakowitsze niż w TES IV
Avatar
Strefa RPG, 26.06.2006, 19:26
Powiem tyle - OBY G3 było szybciej niż Noc Kruka...
Avatar
Strefa RPG, 27.06.2006, 07:30
Już nie mogę się doczekać... Oby tylko Gothic 3 miał mniejsze wymagania od obliviona.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.