Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
G3 Archiv Explorer

G3 Archiv Explorer

Data opublikowania: 28.06.2007, 09:18
Tagi:
Niedawno w internecie pojawił się bardzo ciekawy program - Gothic III Archiv Explorer. Pomysł na program jest już stosunkowo stary, ale po raz pierwszy udało się go dobrze zrealizować. Owa aplikacja umożliwia bowiem rozpakowywanie i przeglądanie plików głównych gry - plików .pak. Więcej o funkcjach programu - w rozwinięciu.
Wielką zaletą Archiv Explorera jest to, że nie da się modyfikować plików gry. Można je rozpakowywać, owszem. Nie można ich jednak kopiować, przestawiać czy zmieniać - dzięki czemu ryzyko awarii gry bardzo spada. W ten sposób da się odsłuchać wszystkie kwestie mówiono, posłuchać pełnego soundtracku do gry czy nawet obejrzeć filmiki. Również sam plik nie jest duży - zajmuje ok. 230 KB, co jest liczbą naprawdę niewielką.

Aplikacja jest po niemiecku, ale to w żaden sposób nie utrudnia użytkowania. Dla mnie zaawansowanych użytkowników serwis Gothic Site zamieścił opis użycia Explorera w trzech punktach. 1. Uruchomić program Gothic 3 Archiv Explorer 1.0 i z menu wybrać Datei > Offnen 2. Należy zlokalizować na dysku twardym pliki z rozszerzeniem .pak, standardowo znajdujące się w folderze C:\Program Files\Gothic 3\Data\ 3. W oknie exploratora zasobów należy dwukrotnie kliknąć na plik, który chcemy rozpakować, wybrać żądaną lokalizację i wcisnąć OK. Chcąc wypakować całą zawartość archiwum należy użyć kombinacji [CTRL] + [A]

Należy pamiętać, że pliki, które Explorer obsługuje (.pak) są dość duże i mogą się długo rozpakowywać, choć to zależy od szybkości sprzętu. Należy nadmienić, że utwory muzyczne mają format .ogg, można je więc skonwertować na .mp3 (choć wtedy spadnie ich jakość). No cóż - wszelkim zapalonym fanom serii, choć innym również, program polecam.

Obecnie można go ściągnąć z wortalu Gothic Site, lub oficjalnej strony serii Gothic, niedługo powinien być dostępny w zasobach Strefy.

Komentarze

Avatar
Valor, 28.06.2007, 10:56
O loool... Nie ma podziału na wersu 0_o ! Jednym ciągiem...
Avatar
Frey, 28.06.2007, 11:04
gdzie miałbyć enter to go dostawie
Avatar
Valor, 28.06.2007, 11:06
Po "Aplikacja jest po niemiecku", po tych punktach instrukcji obsługi, przed "Należy pamiętać" i przed "Obecnie".
Avatar
Valor, 28.06.2007, 11:13
W miarę gut, tylko te 3 punkty się zlewają "nieco"...

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.