Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Fantastyczne zapowiedzi na listopad #4

Fantastyczne zapowiedzi na listopad #4

Data opublikowania: 31.10.2011, 15:30
Tagi: książki, zapowiedzi, Powergraph, Kosik, Watts, ArsMachina, Runa

Zapraszamy na kolejną odsłonę zapowiedzi fantastycznych książek. Tym razem, obejmie ona część ciekawszych książek wydawanych w nadchodzącym miesiącu. Zapraszamy do rozwinięcia wieści!

Zacznijmy od trzech książek ze stajni Powergraphu, które zadowolą fanów science fiction.

Antologia Science Fiction, czyli fantastyka naukowa twarda jak diament.

Antologia Science Fiction, czyli realistyczne narracje w futurystycznych światach, worldbuildingi rozrośnięte kryształowo jak zapis całkowania, naukowe paradoksy, szczypta futurologii i niewygodne pytania. I dreszcz emocji, kiedy docierasz do tego, co Niepoznane.

Teksty autorstwa Michała Protasiuka, Jakuba Nowaka, Rafała Kosika, Cezarego Zbierzchowskiego, Marcina Przybyłka, Andrzeja Miszczaka, Michała Cetnarowskiego, Pawła Majki, Wojciecha Szydy, Aleksa Gütsche i Błażeja Jaworowskiego.I najnowsza minipowieść Jacka Dukaja.

Sprawdź, jak wygląda bezkompromisowa hard SF pisana w XXI wieku.

Długo oczekiwany zbiór opowiadań Rafała Kosika. Wszystkie były już publikowane w pismach papierowych i magazynach internetowych, jednak znakomita większość czytelników z pewnością nie miała okazji zapoznać się choćby z połową z nich. Zebrane razem i poprawione kosmetycznie ponownie wyruszą w w świat. Podobieństwo z okładką Świata Zero jest nieprzypadkowe.

Dziewiąty tom bestsellerowej serii 'Felix, Net i Nika'. Tak jak Orbitalny Spisek, ze względu na znaczą objętość został podzielony na dwa tomy, drugi ukaże się w 2012 roku.

Wszystkich fanów Petera Wattsa zapewne ucieszy wiadomość, że kolejny tom Trylogii Ryfterów pod tytułem "Wir" już niedługo wyda ArsMachina.

Mroczna, prowadzona w szybkim tempie powieść hard sf kontynuuje wątek rozpoczęty w „Rozgwieździe” – ludzkości zagraża choroba (czy raczej prastara forma życia), która pochodzi z czasów poprzedzających powstanie człowieka. Mikrobowi udało się przetrwać jedynie na głębokomorskim ryfcie, gdzie wraz ze swymi towarzyszami stacjonowała Clarke, zanim zatrudniająca ich korporacja postanowiła zażegnać niebezpieczeństwo, detonując potajemnie podwodny ładunek jądrowy. Clarke okazała się jednak na tyle twarda, by przeżyć i samodzielnie pokonać całą drogę do domu – trzysta kilometrów po dnie oceanu. Przynosi jednak ze sobą potencjalną zagładę ludzkiej rasy, pałając przy tym rządzą zemsty. „Wir” to niesamowita eksplozja cyberpunkowego noiru, wychodząca spod ręki autora, którego zdolności narracyjne Robert Sheckley porównał z „rozpędzoną futurystyczną lokomotywą”.


Na koniec trzy zapowiedzi od Runy.

Tego powstania nie przegramy!

Jest styczeń 1863 i polscy buntownicy znów rzucają się do desperackiej walki. Na zasypanych śniegiem wzgórzach i polach, pośród zamarzniętych lasów, pod sztandarem z Orłem, Pogonią i Archaniołem walczą z sołdatami Imperium. Ale pośród bitew i pościgów na udręczonej ziemi wykwitają turbulencje rzeczywistości — strzępy świata o odmienionej fizyce i źródła potężnego mutatio. Rodzą się odmieńcy. Wyklęci przez kościoły wszystkich religii, ścigani przez służby najpotężniejszych mocarstw, pogardzani i znienawidzeni przez tłum, są też obdarzeni nieomal boską mocą. Dlatego tajni komendanci powstańczego rządu zrobią wszystko, żeby ich pozyskać i wraz z innymi straceńcami poprowadzić na bój, na krwawy.

Odtąd nic już nie będzie takie samo.

Inspektor Misato Inoue podąża śladami handlarza ludźmi i bestialskich mordów. Krok za krokiem pogrąża się w świecie pradawnych wierzeń i okrutnych kultów Mikronezji. Ale dawno temu zabójcy jakuzy zostawili w płonącym domu małą dziewczynkę, więc w gruncie rzeczy Misato Inoue szuka tylko zemsty. Nie wie jeszcze, że w jej cieniu skrywa się tajemniczy cudzoziemiec — Gaijin. A on prowadzi zupełnie inną grę.

Eve Namura jest zwykłą studentką, która podejmuje jedną złą decyzję — jako wolontariuszka wyjeżdża do Somalii. Tam odkrywa o jeden sekret za wiele i odtąd musi uciekać. I nigdzie, ani w rozdartej wojną domową Afryce, ani na ulicach Berlina, nie jest już bezpieczna. Jedyną osobą, której może zaufać, jest nieznajomy — Adam Worthington. Choć może on jest dla niej najgroźniejszy z nich wszystkich.

Ale takie rzeczy nie zdarzają się przecież zwykłym ludziom. Może dlatego Eve Namura miewa dziwne sny. Sny o zatopionym mieście.

To już nie rutynowa akcja. W Sankt Petersburgu trwają bezpardonowe i okrutne ataki na milicję. Zamachowcy ostrzeliwują z karabinów maszynowych samochody patrolowe. Płoną posterunki, obrzucone koktajlami Mołotowa. A na dodatek ktoś porwał córki kapitana Sukonina, który kieruje polsko-rosyjskim zespołem śledczym.

Zdesperowany kapitan i jego partner, Kamil „Moherfucker” Stochard, spotykają się z Niebieskim Krukiem, carem przestępczego świata.

Ale czy ta decyzja się opłaci? Czy cena za jego pomoc nie będzie zbyt wysoka? Czy kapitan zobaczy jeszcze swoje ukochane córki?

Bohaterowie mają przeciwko sobie szczyty rosyjskich władz, świeckich i cerkiewnych. A także Cthulu oraz jego magiczny pomiot — guimony.

Miłej lektury!

Powiązane newsy

Komentarze

Avatar
zwiech, 01.11.2011, 20:26
Pamiętajmy o ostatniej części ,,Eragona" Christophera Paoliniego :) .
Avatar
gamemen, 12.11.2011, 22:38
@Zwiech

O tym "pis of szit" nawet nie warto wspominać. Według mnie ta seria to kompletną porażka i do dziś nie rozumiem jakim cudem się sprzedała o.O. Może to ja jestem jakiś inny..
Avatar
Gamec, 13.11.2011, 16:45
Chyba na podobnej zasadzie jak książki Coelho :p.
Avatar
gamemen, 13.11.2011, 17:41
Cohelo może Paoliniemu buty pucować (i to nie jest komplement) :p.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.