Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Blizzard połączyło się z Activision

Blizzard połączyło się z Activision

Data opublikowania: 26.01.2008, 00:39
Tagi:

Blizzard i Activision postanowiły połączyć siły i razem rozwijać rynek gier. Biznes jaki razem stworzą te firmy wyceniany jest na blisko 19 miliardów dolarów. Blizzard to firma znana przede wszystkim z kultowej serii Warcraft (i Diablo) oraz z produkcji najpopularniejszej na świecie gry online czyli World of Warcraft - z 10 milionami graczy na świecie. Activision to tytuły takie jak chociażby seria Call of Duty, czy Tony Hawk. Co to oznacza w praktyce? Jeszcze lepsze gry i jeszcze większa frajda dla graczy. W rozwinięciu więcej na temat fuzji.

Aguilar napisał (źródło):
Z przyjemnością ogłaszamy, że wraz z innymi firmami wchodzącymi w skład Vivendi Games łączymy się z Activision, by utworzyć nową globalną organizację rozrywkową pod nazwą Activision Blizzard (nazwa jeszcze jest w trakcie zatwierdzania przez akcjonariuszy i urzędy). Podobnie jak w przypadku naszej poprzedniej umowy, Blizzard Entertainment będzie działać jako dział tej nowej organizacji.

W wyniku umowy nie nastąpią żadne zmiany w naszych grach, stronach WWW, personelu, lub codziennych operacjach. Jednakże owo połączenie zasobów przyniesie korzyści wszystkim firmom biorącym w nim udział, jak i dalej wzmocni możliwości firmy Blizzard w dziedzinie dostarczania rozrywki wysokiej jakości dla naszych graczy na całym świecie, na wiele lat naprzód. Aby dowiedzieć się więcej na temat fuzji proszę przeczytać nasze FAQ Activision Blizzard.

FAQ dotyczące całej sprawy przeczytacie w rozwinięciu newsa. 

Ordinn napisał (źródło):
Pyt.: Jakie są szczegóły umowy?

Odp.: Umowa głosi, że Blizzard i inne firmy tworzące Vivendi Games połączą się z Activision aby utworzyć nową spółkę akcyjną pod nazwą Activision Blizzard. Nie przewidujemy żadnej zmiany w działalności Blizzarda jako rezultatu fuzji. Połączenie sił z Activision stworzy silniejszą i bardziej zróżnicowaną firmę co według naszych oczekiwań wzmocni i przyniesie korzyści obu markom.


Pyt.: Co się stanie z marką Blizzard?

Odp.: Nazwa marki Blizzard pozostanie taka sama jak zawsze była: Blizzard Entertainment, Inc.


Pyt.: Co się zmieni w codziennej działalności Blizzarda?

Odp.: Nie będzie żadnych zmian w sposobie działania firmy. Wszyscy ludzie, procesy oraz filozofie które przyniosły Blizzardowi sukces zostaną zachowane. Firma skorzysta z całej gamy zespołów sprzedaży i dystrybucji, które wesprą obsługę naszych produktów. Dodatkowo połączone firmy będą silniejsze finansowo, managersko i operacyjnie.


Pyt.: Jak to wpłynie na gry Blizzarda?

Odp.: Nie będzie to miało żadnego wpływu na gry Blizzarda. Pozostajemy skupieni na dostarczaniu gier i wsparcia naszych produktów tak, jak czyniliśmy to zawsze. Produkcja Wrath of the Lich King i StarCraft II, jak również naszych nie ogłoszonych tytułów będzie toczyć się normalnie.


Pyt.: Czy na skutek umowy pojawią się jakieś widoczne różnice w logo firmy lub materiałach marketingowych / opakowaniach?

Odp.: Nie, nie nastąpią żadne zmiany nazwy, logo, materiałów marketingowych, opakowań ani niczego w tym stylu.


Pyt.: Czy nastąpią jakieś zmiany w managemencie firmy?

Odp.: Nie, fuzja nie będzie mieć wpływu na zarząd Blizzarda.


Pyt.: Czy Activision i Blizzard będą teraz współdzielić zespoły rozwijające gry?

Odp.: Nie, obie firmy będą działać tak, jak dotychczas jeśli idzie o produkcję gier.


Pyt.: Czy fuzja wpłynie na grafik premier jakichkolwiek tytułów Blizzarda?

Odp.: Nie, transakcja nie będzie miała żadnego wpływu na nasze gry, codzienną działalność firmy, lub daty premier.


Pyt.: Czy któreś z biur Blizzarda zostanie zamknięte w wyniku transakcji? Albo, czy zostaną otwarte nowe placówki?

Odp.: Nie, wszystkie będą funkcjonować jak dotychczas, dodatkowo nie przewidujemy konieczności otwierania nowych biur w chwili obecnej.


Pyt.: Czy pracownicy zostaną przeniesieni do innych biur w wyniku transakcji?

Odp.: Nie przewidujemy takich ruchów.


Pyt.: Czy ta umowa obejmuje również międzynarodowe placówki Activision i Blizzarda?

Odp.: Tak, każda z części naszych firm, zarówno w USA jak i za granicą objęta jest umową.


Pyt.: Jeśli Activision Blizzard jest spółką akcyjną, czy to oznacza, że teraz można będzie nabyć jej akcje?

Odp.: Activision zmieni nazwę na Activision Blizzard, Inc i będzie w dalszym ciągu występować na NASDAQ (giełda amerykańska). Będzie można nabyć akcje połączonej firmy.


Pyt.: Kiedy transakcja się zakończy?

Odp.: Jest ona w trakcie zatwierdzania przez akcjonariuszy Activision, oraz niezbędnych procesów prawnych. Oczekuje się, że zakończenie transakcji nastąpi w środku roku 2008.

Tekst znaleziony na stronie: worldofwarcraft.com.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.