Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło

Archiwum - Czerwiec 2009

Newsów w sumie: 49 | Strona: 2/4
Wiemy gdzie odbędzie się Porytkon 3 1/3 22.06.2009
(20:38)

Wiemy gdzie odbędzie się Porytkon 3 1/3

Organizatorzy Zagłębiowskiego Konwentu Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej "Porytkon 3 1/3" informują, że potwierdzone zostało udostępnienie szkoły, w której impreza się odbędzie.

"Zemsta upadłych" triumfuje w światowym box-office 22.06.2009
(14:53)

"Zemsta upadłych" triumfuje w światowym box-office

Superprodukcji Michaela Baya - Transformers Zemsta upadłych - do zajęcia pierwszego miejsca w zestawieniu światowego box-office'u wystarczyła premiera tylko w dwóch krajach. Druga odsłona Transformersów przez cały weekend wyświetlania w kinach Wielkiej Brytanii i Japonii zarobiła 20 milionów dolarów! Wyczynem tym film o robotach z kosmosu pokonał zwycięzce ubiegłego tygodnia - film o robotach stworzonych przez ludzi - "Terminator: Ocalenie", który przez weekend zarobił 18,4 milionów dolarów.
Pierwsza część Transformersów poza Stanami Zjednoczonymi zarobiła 389 milionów. Zapowiada się, że sequel, którego światową premierę zaplanowano na środę (24.06) poprawi ten wynik.
Warto jeszcze podkreślić, że we wtorek (23.06) w kinach sieci CINEMA CITY, MULTIKINO i HELIOS będzie można obejrzeć przedpremierowy spektakl "Transformers: Zemsta upadłych"

Zack Snyder reżyserem trzeciej części Batmana? 22.06.2009
(12:59)

Zack Snyder reżyserem trzeciej części Batmana?

Wielce możliwe, iż Zack Snyder (twórca 300 i Strażnicy) będzie reżyserem trzeciej części Batmana. To właśnie on znalazł się na pierwszym miejscu ewentualnej listy kandydatów na następce Christofera Nolana, którą stworzyła wytwórnia Warner Bros. Wszystko spowodowane jest problemami dotychczasowego autora przygód człowieka nietoperza związanymi z samobójczą śmiercią Heatha Ledgera - odtwórcy roli Jokera w Mrocznym Rycerzu. Christofer Nolan podobno nie może pozbierać się po owym tragicznym zdarzeniu.

Prezentujemy wywiad z kordynatorem Black Ice Tales 21.06.2009
(22:11)

Prezentujemy wywiad z kordynatorem Black Ice Tales

Michał Tronina z Bone Fracture Interactive miał akurat chwilę wolnego czasu. Nie mogliśmy tego nie wykorzystać. Dlatego też przeprowadziliśmy z nim wywiad. Wywiad, dotyczący oczywiście najnowszej produkcji firmy, czyli Black Ice Tales. Nie przedłużając, od razu odsyłamy do tekstu, z którego dowiecie się więcej o grze.

Andrzej Sapkowski laureatem nagrody Davida Gemmela 21.06.2009
(17:49)

Andrzej Sapkowski laureatem nagrody Davida Gemmela

Powieść "Krew Elfów" Andrzeja Sapkowskiego zwyciężyła w pierwszej edycji Nagrody Davida Gemmela. W głosowaniu wzięło udział ponad 10,000 fanów z 75 krajów, oprócz pisarskiego kunsztu ASowi pomogła także Wykopowa społeczność. Autor nagrodzony zostanie repliką topora Drussa, a czwórka pozostałych finalistów (Joe Abercombie, Juliet Marillier, Brandon Sanderson i Brent Weeks) jego miniaturą.

Konkurs Graj Fabułą na stronie Zielonej Wieży 21.06.2009
(13:12)

Konkurs Graj Fabułą na stronie Zielonej Wieży

Klan Zielona Wieża postanawia przeprowadzić szybki konkurs z jedną nagrodą. Tak jak w Top Gun - wygrywa tylko jeden/jedna. Nie ma drugiego miejsca. Zasady są proste: trzeba zarejestrować się na naszym forum. A potem wysłać poprzez Prywatną Wiadomość odpowiedź na pytanie: Dlaczego właśnie Ja powinienem dostać od Was "Graj fabułą"? Napisz, dlaczego Tobie mamy wysłać najnowszy podręcznik Wydawnictwa Portal. Humor, dowcip, wszystko co zaskoczy czytającego - mile widziane. Prywatne Wiadomości, proszę wysyłać na mój nick forumowy: Morel [ZW] - oczywiście na forum strony zielonawieza.pl. Czas trwania konkursu: 2 tygodnie.
Nagroda: Podręcznik Graj Fabułą
Szczegółowy program Avangardy V 21.06.2009
(08:58)

Szczegółowy program Avangardy V

Na stronie Avangardy pojawił się program w postaci tabelki, z podziałem na dni, godziny i sale. Organizatorzy podkreślają jednak, że nie jest to jeszcze jego finalna wersja i mogą w nim nastąpić pewne zmiany. Program jest dostępny pod adresem http://ava.waw.pl/program_tabela.php. Ostateczna wersja po drobnych poprawkach pojawi się we wtorek rano.

Premiera książki "Heros powinien być jeden" 20.06.2009
(23:06)

Premiera książki "Heros powinien być jeden"

Dzisiaj miała miejsce premiera książki Henry'ego Lion Oldi pt. "Heros powinien być jeden". Książka przedstawia nam alternatywną wersję greckiego mitu o Heraklesie. Z tej samej okazji, Fabryka Słów - polski wydawca książki - zaprasza na konkurs. Do wygrania są 3 zestawy złożone z dwóch pierwszych ksiąg cyklu.

Można już zamawiać Dragon Age: Początek 20.06.2009
(20:00)

Można już zamawiać Dragon Age: Początek

W polskim EA Store ruszyły pre-orderowe zamówienia na Dragon Age: Początek. Za 139 zł możemy już teraz nabyć prawo do pobrania gry. Szczegóły oferty dostępne są na stronie produktu w EA Store.

Rusza pre-order Divinity 2: Ego Draconis! 20.06.2009
(12:43)

Rusza pre-order Divinity 2: Ego Draconis!

Cenega, partner firmy DTP Entertainment w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii z przyjemnością informuje, że gra Divinity 2: Ego Draconis jest dostępna w ofercie pre-order! Po niezwykle ciepło przyjętej pierwszej części, która uznana została za jeden z lepszych... teraz czas na jeszcze lepszą kontynuację!

Gamblowanie z Portalem 19.06.2009
(09:29)

Gamblowanie z Portalem

Wydawnictwo Portal na swojej stronie internetowej ogłosiło akcję wspierającą twórczość związaną z jego grami skierowaną do twórców materiałów do gier, prelegentów, recenzentów, organizatorów LARPów i turniejów. W rozszerzeniu znajduje się pełna treść ogłoszenia.

Powstanie Warszawskie w wersji science-fiction? 18.06.2009
(20:17)

Powstanie Warszawskie w wersji science-fiction?

Czyli Hardkor 44. Najnowszy projekt studia Platige Image, na czele z Tomkiem Bagińskim. Osoby znane przede wszystkim ze stworzenia "Katedry", a także m.in. intra do gry Wiedźmin. Tym razem przedstawią w dość ciekawy i niekonwencjonalny sposób historię Powstania Warszawskiego. Twórcy zastrzegają sobie jednak że nie będą się kurczowo trzymać faktów historycznych.

Trailer Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim! 18.06.2009
(16:45)

Trailer Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim!

Cenega, partner firmy 1C w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii z przyjemnością prezentuje trailer gry naładowanej piękną, bajkową scenerią i niezwykle ciekawą i rozbudowaną strategiczną rozgrywką - Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim!

Sukces gier BioWare na targach E3 17.06.2009
(23:58)

Sukces gier BioWare na targach E3

Nowe gry studia BioWare - Dragon Age: Początek, Mass Effect 2 oraz Star Wars: The Old Republic, uznane zostały za jedne z najlepszych pozycji, jakie zaprezentowane zostały w trakcie trwania tegorocznej edycji targów Electronic Entertainent Expo. Ilość nagród, jakie wspomnianym produkcjom przyznały media z całego świata jest naprawdę imponująca i potwierdza to, co mający okazję zapoznać się z nimi dziennikarze oraz sami twórcy mówili przez ostatnie miesiące.

Pre-order Aion już w gram.pl 17.06.2009
(21:20)

Pre-order Aion już w gram.pl

W sklepie gram.pl ruszył właśnie pre-order najnowszej produkcji NCsoftu - Aion: The Tower of Eternity. Dla wszystkich, którzy pragną zagrać w Aion zapraszamy do sklepu gram.pl, gdzie znajdziecie wersje podstawową jak i kolekcjonerską gry, a także pre-order pak umożliwiający zagranie w wersję beta gry. Więcej na temat tego co zawiera poszczególna wersja gry oraz pre-order pak w rozwinięciu.

Wybierz miesiąc

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004