Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Historia

Historia

Data opublikowania: 09.04.2011, 22:21

W odróżnieniu od poprzednika, w Dragon Age 2 wcielamy się w konkretną postać, w uciekiniera, "Hawke'a", przyszłego herosa Kirkwall. Tym razem nasz bohater posiada głos i prawdziwą historię. Wszystko zaczyna się od ucieczki z Fereldenu, który opanowały Mroczne Pomioty. Razem z rodziną ucieka w stronę Wolnych Marchii, do miasta Kirkwall. Tam właśnie zaczyna się jego droga ku chwale, w końcu staje się legendą, symbolem...

Kirkwall, dawniej miasto to znajdowało się na samych obrzeżach imperium Tenivter. Mimo swojego położenia, było samym centrum handlu niewolnikami, o czym do tej pory przypomina Katownia, miejsce pełne makabrycznych posągów, przedstawiających torturowanych niewolników. Gdy imperium zaczęło się walić, setki tysięcy uciskanych skorzystało z okazji i wywołało ogromne, krwawe powstanie. Miasto się zmieniło, lecz mroczna historia na zawsze odcisnęła na nim piętno.

Ludzie wpływający do portu, pierwsze, co zobaczą to wykute z czarnej skały wielkie pomniki pradawnych bogów – strażników. Zakon od lat próbuje usunąć te plugawe znaki z przeszłości. Nie wszystkie jednak udało się zniszczyć. W skale wyżłobiono również kanał, który pozwala statkom wpływać do miasta, po obu jego stronach znajdują się majestatyczne pomniki z brązu - bliźniaki z Kirkwall. W razie czego, władza nakazuje rozwiesić między nimi potężną, stalową siatkę, co blokuje ten wąski przesmyk i daje ogromną przewagę taktyczną.

Wicehrabią miasta jest Lord Dumar, ale faktyczną władzę sprawuje Zakon Templariuszy, pod wodzą komtur Meredith. Ciągle dużo ma też do powiedzenia Wielka Kapłanka Zakonu w Kirkwall – Elthina.

Mieszkańcy próbują odciąć się od przeszłości tego miejsca, na próżno jednak. Przez miasto przechodzi dużo pieniędzy, dlatego bogatsze dzielnice, jak Górne Miasto – mogą pochwalić się majestatycznym wyglądem i pozornie większym bezpieczeństwem. Ale to tylko część prawdy, w Dolnym Mieście kwitnie "podziemne życie", prowadzone głównie przez Koterię – kryminalne Imperium. Jego wpływy sięgają właściwie do każdego miejsca i frakcji, łącznie ze strażą miejską. Korupcja, chciwość oraz cierpienie jest tu na porządku dziennym. Szumowiny z całej krainy zjeżdżają się tutaj, mając nadzieję na łatwe pieniądze. Czy Czempionowi Kirkwall uda się zmienić oblicze tego miasta?

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.