Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Artefakty

Artefakty

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 08:25
Artefakty zdobywamy poprzez rozmowę z różnymi przechodniami. Musimy pytać się o plotki (Rumours a następnie General), wówczas za setnym może razem nam coś powiedzą. Tak naprawdę niełatwo jest wyciągnąć od przechodni informacje o artefakcie. Jeśli już nam co nieco szepną, najlepiej szukać informacji w jakiejś karczmie w mieście. Gdy okaże się, że trafiliśmy akurat w dobre miejsce, o dobrej porze barman (lub karczmarz, jak kto woli) powie nam, że mamy iść do stolika obok. Siedząca tam osoba zdradzi nam położenie artefaktu. Pamiętajcie - jeśli mamy jeden artefakt prawdopodobnie nie dostaniemy żadnego questu związanego z następnym, więc najlepiej "pozbyć się" tego co mamy dając go do naprawy lub po prostu się go pozbywając (co nie każdemu odpowiada :)
Podkreślam również, że w Arenie pancerz jest liczony inaczej niż w Morrowind. W tej grze czym więcej mamy obrony "na minusie" tym pancerz jest wytrzymalszy, więc jeśli pisze -3 do AR to znaczy, że zwiększa naszą obronę na ciosy. Oto spis artefaktów:

AURIEL'S BOW
Dwuręczny
Obrażenia: 2-12
Waga: 1 kg
Najlepiej szukać w: Valenwood, Skyrim
Łuk Auriela, podobnie jak Tarcza Auriela są jednymi z najlepszych artefaktów, sam łuk sieje spustoszenie gdy nasza postać jest wyspecjalizowana w tej dziedzinie walki, a gdy jego moc się wyczerpie, znika.

AURIEL'S SHIELD
-3 do obrony
Waga: 8 kg
Najlepiej szukać w: High Rock, Summerset, Hammerfell
Posiadaczowi daje sporą absorpcję magii oraz ognia. Legenda głosi, że posiadacz tarczy może ją stracić w największej potrzebie.

CHRYSAMERE
Dwuręczny
Obrażenia: 2-18
Waga: 14 kg
Najlepiej szukać w: Elsweyr, Morrowind
Chrysamere, zwany Mieczem Paladynów, jest starożytnym mieczem oburęcznym z ofensywnymi zdolnościami, takimi jak ochrona przed ogniem. Najciekawsze jest to, że miecz ten zadba o to żebyś go nie nosił zbyt długo, tak przynajmniej głoszą zapisy. Przy użyciu daje Heals, Resist Fire, Reflect Spells.

EBONY BLADE
Jednoręczny
Obrażenia: 3-16
Waga: 6 kg
Najlepiej szukać w: ?
Ten miecz po zadaniu ciosu przeciwnikowi wysysa z niego życie i dodaje je graczowi, dodatkowo potrafi rzucić czar, który po prostu zabija.

EBONY MAIL
-9 do obrony
Waga: 16 kg
Najlepiej szukać w: Morrowind
Zbroja stworzona przez Boathiah (legenda). Właścicielowi daje odpornośc na ogień oraz Shield.

LORD'S MAIL
-9 do obrony
Waga: 16 kg
Najlepiej szukać w: Skyrim, Black Marsh
Posiadaczowi daje możliwość regeneracji zdrowia oraz wyleczenie z trucizn.

NECROMANCER'S AMULET
-9 do obrony
Waga: brak
Najlepiej szukać w: High Rock, Summerset, Hammerfell
Jest to amulet dający tyle obrony co średniej jakości pancerz, dodatkowo regeneruje życie i absorbuje magię. Legendy głoszą, że właściciel tego amuletu nie utrzyma go za długo przy sobie, ponieważ został tak zaklęty, że może zniknąć i pojawić się w zupełnie innym miejscu.

OGHMA INFINIUM
Najlepiej szukać w: Skyrim, Valenwood, Morrowind
Jest to jedyny artefakt w swoim rodzaju, zdobycie go sprawia jeszcze większy problem niż w przypadku innych artefaktów. Księga wiedzy napisana przez Xarses'a daje nam możliwość dodania 50 pkt. do atrybutów postaci. Ten artefakt raz użyty zniknie...

RING OF KHAJIIT
-6 do obrony
Waga: brak
Najlepiej szukać w: Elsweyr
Jest to amulet dający tyle obrony co słabszej jakości pancerz, daje niewidzialność oraz zwiększa szybkość przy użyciu.

SKELETON KEY
Najlepiej szukać w: Valenwood, Summerset, Hammerfell
Jest to wyjątkowy artefakt, dzieki niemu otworzymy niemal każdy zamek. Ten klucz nie jest jednak bez wad - otwiera raz dziennie i podobnie jak kilka powyższych artefaktów może nam "zniknąć" z ekwipunku.

VOLENDRUNG
Dwuręczny
Obrażenia: 3-18
Waga: 16 kg
Najlepiej szukać w: Morrowind
Jest to młot bojowy stworzony Dwemerską ręką. Cios zadany przeciwnikowi paraliżuje go oraz wysysa z niego siłę. Artefakt ten również potrafi zniknąć.

WARLOCK'S RING
Najlepiej szukać w: Elsweyr
Posiadacz, gdy użyje tego pierścienia zyskuje zwiększoną szybkość, odbicie czarów oraz uzdrowienie.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.