Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Zdarzenia losowe

Zdarzenia losowe

Data opublikowania: 11.02.2007, 16:44
Ostatnia edycja: 13.02.2007, 16:24
Podczas rozgrywki w Runescape co jakiś czas może Cię spotkać tak zwane "zdarzenie losowe". Są to momenty gdy Twoja postać zostaje przeteleportowana do innej lokacji (nie wyjdziesz z niej dopóki nie ukończysz zadania) lub spotkasz pijanego krasnoluda, spadnie ci rączka od topora. Poniżej znajdziesz opis tych właśnie losowych zdarzeń.

Golem
Przytrafia się tym, którzy dużo czasu poświęcają na wydobywanie rud metali. Z ziemi wyrasta golem, którego poziom Combat dostosowany jest do Twojego. Nie są silni, ich wadą jest mała szybkość. Warto zabić takiego, gdy się pojawi - często zostawiają po sobie cenne rudy metali. Dlatego nie warto pozostawiać postaci samej sobie podczas wydobywania rud, szczególnie gdy postać posiada niski level.

River Troll
Niemiłe trolle wychodzą nagle z wody tym, którzy zajmują się łowieniem ryb, homarów i innych wodnych stworzeń. Są szybsze niż Golemy, ale można im uciec. Łupy po ich zabiciu niestety nie są zadowalające. Podobnie jak w przypadku Golema - jego poziom Combat bazuje na Twoim.

Tree Spirit
Czyżby drzewa miały dusze? Chyba wychodzi na to, że tak. Osobom zajmującym się "wycinkom" drzew może przytrafić się sytuacja, że zaatakuje je właśnie Tree Spirit. Powolny i mało wymagający przeciwnik. Jego poziom Combat bazuje na Twoim.

Shade
Skoro zjawa to od razu może kojarzyć się z osobami trenującymi Modlitwę (Preying). Pojawiają się co jakiś czas gdy postać posiada sporo doświadczenia w tej dziedzinie. Ich poziom Combat bazuje na poziomie Combat postaci. Bywa, że zostawiają swój "ubiór" i w rzadkich przypadkach połowę crystal key.

Zombie
Również trafiają się osobą, które zajmują się zakopywaniem kości, czyli treningiem Modlitwy (Preying). Wyrastają nagle z pod ziemi i atakują gracza. Zostawiają po sobie oczywiście kości, dla membersów nawet Dragon Bone.

Certers
Podejrzani biznesmeni. Przeważnie mają dla Ciebie do wykonanie krótkie zadanie, a ignorowanie ich może być różne - mogą zamienić twoje złoto w banknoty.

Freaky Forester
Ten facet nie bywa miły, teleportuje cię do lokacji, gdzie czekać Cię będzie zadanie. Musimy mu pomóc zabić jednego wieśniaka, jeśli przyniesiemy mu "kawałek" odpowiedniego wieśniaka dostaniemy nagrodę. Jest to kawałek jego ubioru.

Drill Demon
Tworzy się nowa demoniczna armia. Oczywiście my musimy to wszystko powstrzymać. Jeżeli będziesz wykonywać dobrze polecenia Sergeant'a to wszystko pójdzie dobrze. Za nagrodę otrzymasz kawałek z jego ubioru.

Drunken Dwarf
Zabawne zdarzenie. Przed Tobą pojawi się pijany jak bania krasnolud, który chce ci wręczyć kebaba i piwo. Możesz prezent zachować, jeśli nie zaatakuje Cię.

Frog
Krąży legenda o księżniczce zaczarowanej w żabę. Bywa i tak, że to właśnie jej żabią świtę spotkasz. Trzeba ją odnaleźć w tej gromadce i z nią porozmawiać (lub po prostu nie interesować się zjawiskiem) Z sytuacji są dwa wyjścia - odmówić i dać się zamienić w żabę na jakiś czas (można się "odmienić" jak się poprosi królową) albo zgodzić się pocałować żabę... W zamian otrzymasz strój

Genie
Chyba najlepsze losowe zdarzenie, nie ma gracza, który by nie chciał go spotkać. Jeśli się ukaże masz dwa wyjścia - możesz dostać nieco exp w jednej z umiejętności lub zrezygnować. Rezygnacja grozi teleportem...

Highwayman
Przytrafia się w różnych momentach. Nazywa się Rick Turpentine. Rozdaje różne rzeczy, lecz zignorowanie go grozi tym, że rzuci się na nas, dodatkowo wykradnie Ci nieco złota.

Jekyll and Hyde (Members)
Kolejne zabawne zdarzenie. Gdy się Ci "objawi" lepiej szybko z nim porozmawiaj, inaczej po chwili przeistoczy się w swoją bardziej demoniczną postać, a wówczas nie będzie mile nastawiony.

Lost Pirate
Cap'n Hand poprosi Cię o chwilę uwagi. Warto z nim porozmawiać. Jeżeli go zignorujesz zaatakuje Cię, a ponoć piraci słyną z zadziorności...

Mysterious Old Man
Chyba najczęściej spotykana postać z "zdarzeń losowych". Jego kroki są różne, lecz najczęściej daje pudełko z zagadką. Lepiej ją otworzyć szybko, inaczej się duplikuje. Na ekranie zaczyna wirować kostka, a Twoim zadaniem będzie odgadnąć jaka liczba jest na danym symbolu, lub jaki symbol jest wpisany w daną liczbę. Niepowodzenie może skutkować albo zniknięciem kostki, albo jej zduplikowaniem. Przeważnie nagroda za kostkę to złoto. Mysterious Old Man może Cię również wyrzucić do labiryntu (nagroda w jego środku, czym szybciej tam dojdziesz tym większa) lub teatru Mima, gdzie za naśladowanie jego ruchu wyznaczona jest nagroda (jeśli masz już wszystkie wówczas nagrodą są gp).
Może Cię on również zabrać na pinball. Tam będziesz musiał szybko przedostawać się na różne pola, uważając by nie wpaść na te, które już odwiedziłeś. Staraj się wydostać z tego miejsca używając mniej niż 10 pól, inaczej dwa trolle przy wyjściu i tak wywalą Cię na początek. Za wykonanie zadania otrzymasz kamienie szlachetne.

Pirate's Combination Lock (Members)
Przytrafia się tylko membersom, dodatkowo tym, którzy uprawiają ziemię (Farming). Zaczepi Cię pirat i zacznie mówić o skarbie ukrytym na Twojej farmie. W zamian za pomoc podzieli się łupem.

Quiz Master
Czyżby coś w stylu "Milionerzy"? Zostaniesz zabrany do miejsca, w którym czeka na ciebie quiz, a nagroda jest wcale nie mała. Możesz poprawnie odpowiadać na pytania lub wybrać tajemnicze pudełko.

Security Guard
Pojawiają się nagle i zaczynają marudzić o zasadach w grze, głównie tym, którzy nie ustawili jeszcze PIN w banku. Wystarczy z nimi pogadać chwilę, a odejdą. Zostawiają graczom Security Book.

Strange Plant - (Members)
Bywa i tak, że nagle obok Ciebie wyrasta roślinka (podziw bierze jak roślinka wyrośnie na bruku lub na piętrze budynku...). Lepiej zerwać jej owoc, daje nieco punktów do Run oraz odnawia HP. Ignorowanie jej spowoduje, że zaatakuje Cię trucizną.

Ent
Myślisz, że drzewa to tak sobie tylko sterczą z ziemi i czekają na wycięcie? A tu taki problem, podczas cięcia drzewa może się on okazać starożytnym Entem. Wówczas możesz uszkodzić sobie siekierę, naprawić ją można u Boba w Lumbridge.

Evil Chicken
Kolejny "żarcik" ze strony twórców. Gdy takiego zobaczysz obok siebie albo bierz nogi za pas, albo staw czoła dobremu przeciwnikowi.

Exploding Rock
Przytrafia się tym, którzy zajmują się wydobywaniem rud metali z skał. Co jakiś czas skała może zacząć dymić, lepiej ją wówczas zostawić w spokoju, jeśli nie to wybuchnie. Wybuch może uszkodzić ci kilof.

Poison Gas - (Members)
Przytrafia się podczas otwierania skrzyń, potrafi z niej buchnąć gaz, który pierwotnie miał być zabezpieczeniem przeciwko złodziejom. Udaj się do miejsca gdzie jest nieco świeżego powietrza, no... jeśli zdołasz dojść.

Swarm
Niemiłe zdarzenie. Wokół Ciebie zaczyna latać wir nieprzyjemnych robaczków. Lepiej wiać jak najszybciej...

Whirlpool
Zdarza się tym, którzy dużo czasu poświęcają na łowieniu ryb. Wir wykręca Ci wędkę z dłoni i porywa w wodę.

Evil Bob


Niemiłe zdarzenie. Twoja postać zniknie i pojawi się nagle w miejscu, którym rządzi Evil Bob, najpierw będziesz musiał złowić nieco ryb, gdy będzie głodny. Porozmawiaj z jego niewolnikami, by dowiedzieć się jaką rybę Bob lubi najbardziej. Po niej powinien spać jak kamień. Znajdź niewolnicę, która powie ci, w którym miejscu do łowienia powinieneś szukać ryby. Każde miejsce oznaczone jest inną figurką kota, patrz uważnie. Evil Bob nie toleruje ugotowanych ryb, dlatego Twoim kolejnym zdaniem jest znalezienie 'uncooking pot' (odgotowywujący garnek?). Jeśli coś źle wykonałeś Evil Bob wyśle Cię jeszcze raz. Jeśli wykonałeś zadanie dobrze masz szansę uciec przez portal obok. Nagroda to 650 Fishing lub Magic experience.

Grab The Evil Twin


Jeśli Cię złapie Molly i zacznie mówić o pomocy przy wyeliminowaniu złej bliźniaczki to bądź pewien, że to niezły orzech do zgryzienia. Wpierw za pomocą maszyny musisz podnieść jej złą siostrę i umieścić w klatce (eee?). Tylko bądź ostrożny, ilość prób jest ograniczona, a chwytak może naraz podnieść dwie osoby. Za dobrze wykonane zadanie dostaniesz nieco kamieni szlachetnych, jeśli wykonasz je źle... wylądujesz w losowym miejscu.

Gravedigger


Zadanie przytrafia się osobą trenującym modlitwę (Preying) podczas zakopywania kości. Pewien człowiek poprosi cię o pomoc przy grobach (uważając, że taka osoba jak ty sobie poradzi...). Zadanie nie jest trudne - mamy uporządkować groby. W lokacji do, której Cię przeniesie masz do dyspozycji Mauzoleum, coś na styl tymczasowego banku, przydaje się jak nie masz miejsca na trumny. Najpierw wyjmij wszystkie trumny, następnie sprawdzaj co w nich jest (zapamiętaj charakterystyczne elementy w trumnach, na przykład kilof), następnie popatrz na kamienie nagrobne, jeśli na jednym z nich jest przykładowy kilof to umieść w tym miejscu tą właśnie trumnę. Musisz po prostu przyporządkować odpowiednie trumny do odpowiednich nagrobków. Poprawność sprawdź u Leo. W nagrodę otrzymasz ubranie zombiaka albo odblokują się "zombie emotes".

Candlelight


Pious Pete poprosi Cię o pomoc i godnie zapłaci jeśli jej mu udzielisz. Konkretnie musimy pomóc mu przy zapalaniu wielkiego świecznika. Za pomocą menu ustawiaj świecę, pamiętaj tylko by za długo jej nie trzymać za blisko, inaczej będziesz musiał zaczynać od nowa.

Pillory - (Members)


Ostrzeżenie dla wszystkich złodziei. Może się zdarzyć tak, że stróże prawa jednak domyślą się, że to właśnie ty kradniesz. Zamkną Cię wówczas w klatce, a inni będą mogli obrzucać Cię pomidorami. Naciśnij opcję "Unlock" na miejscu gdzie znajduje się zamek, wówczas otworzy się okno, gdzie będziesz próbować otworzyć klatkę. Każda nieudana próba otworzenia kończy się dodaniem kolejnego zamka (max. 5). Uwolnienie się teleportuje Cię do miejsca złapania.

Prison Pete


Dziwna sytuacja, zostajesz przeniesiony do "obicia" świata Runescape, a na dodatek do bardzo dziwnego więzienia. Wypełnione jest ono na dodatek balonikowatymi zwierzaczkami. Pogadaj najpierw z Pete'm by dowiedzieć się więcej. Musisz złapać odpowiedniego zwierzaczka, ma on w sobie klucz. Oddaj go następnie Pete'owi.

Sandwich Lady


Zgłodniałeś? Bywa i tak, że po świecie Runescape wędruje dziewczyna, która rozdaje smakołyki. Jeśli z nią porozmawiasz powie ci, który może dać ci na próbę. Wybierz odpowiedni, inaczej będzie bardzo zła...

Zła rybka
Podczas łowienia ryb możesz nagle wyłowić zła rybę. Może ona wygryźć Ci dziurę w plecaku, przez co niektóre przedmioty wypadają dookoła.

Odpadający trzonek
Zdarza się podczas wydobywania rud metali w kopalniach, przy rąbaniu drewna lub przy przekopywaniu grządki (tylko dla membersów). Na moje oko jest to zabezpieczenie przed botami. W przypadku kilofa i siekiery może być tak, że odpadnie ci trzonek. Wylatuje on gdzieś w powietrze i przez chwilę jest niewidoczny dla innych graczy, lecz jeśli za długo tam leży, mogą go sobie przywłaszczyć inni. Z łopatą jest nieco inaczej - może odpaść trzonek, wystarczy ją złączyć i można kopać dalej.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.