Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Konkurs dla miłośników Terry’ego Pratchetta.

Konkurs dla miłośników Terry’ego Pratchetta.

Data opublikowania: 19.08.2009, 13:22 | Informacja prasowa
Tagi: biblioteka akustyczna, kolor magii, terry pratchett, świat dysku, konkurs
Wydawnictwo Biblioteka Akustyczna – wydawca pierwszego audiobooka Terry’ego Pratchetta –„Kolor magii” - w Polsce ogłasza konkurs dla miłośników prozy tego autora.
W związku z premierą „Koloru magii” w wersji audio, wydawnictwo Biblioteka Akustyczna ogłasza konkurs na autorskie nagranie fragmentu książki. Zadaniem konkursowym będzie przeczytanie we własnej interpretacji dostępnego na stronie www.bibliotekaakustyczna.pl fragmentu książki. W jury zasiądzie Krzysztof Tyniec, który oryginalnie czyta książkę, Piotr W. Cholewa, który jest autorem polskiego tłumaczenia, oraz osoby z Biblioteki Akustycznej. Konkurs rozpoczął się wczoraj tj. 17 sierpnia i potrwa do 1 września br. W tym terminie należy nadsyłać swoje prace, a wręczenie nagród odbędzie się 8 września w warszawskiej kawiarni dla miłośników fantastyki i sf – Paradox Cafe. Zwycięzca dostanie specjalną wersję książki z nagranym przez siebie fragmentem, będzie mógł się również poszczycić użyczeniem swojego głosu w specjalnej wersji książki w wersji do ściągnięcia ze strony, dostępnej równolegle z wersją oryginalną.

Kolor magii to pierwsza książka z serii Świata Dysku. Jest ona satyrą na cały gatunek fantasy. Opowiada losy pierwszego dyskowego turysty Dwukwiata oraz jego śmiercionośnego, wykonanego z magicznego drewna myślącej gruszy bagażu. Przybywa on do Ankh-Morpork z Imperium Agatejskiego, leżącego na niewielkim, ale ciężkim od pokładów złota kontynencie przeciwwagi. Przewodnikiem turysty zostaje nie do końca potrafiący czarować mag Rincewind. Prześladują ich w zasadzie wszyscy, spotykają legendarnych bohaterów oraz walczą ze smokami. Dwukwiat w słodkiej nieświadomości dobrze się bawi, a spanikowany Rincewind usiłuje przeżyć... Książki Terry’ego Pratchetta odniosły światowy sukces - zostały przetłumaczone na 33 języki i sprzedane w ponad 40 milionach egzemplarzy.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.