Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Grunwald - walka 600-lecia - historyczna karcianka

Grunwald - walka 600-lecia - historyczna karcianka

Data opublikowania: 08.07.2010, 18:58 | Informacja prasowa
Tagi: karcianka, grunwald, gry karciane, kuźnia gier

Z okazji 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem Narodowe Centrum Kultury w ramach promocji obchodów wydało grę karcianą dla dwóch osób pt. „Grunwald – walka 600-lecia".

Jeden z graczy zostaje dowódcą sił polsko-litewskich, drugi zaś – zakonu krzyżackiego, każdy korzysta z osobnej 55-kartowej specjalnej talii. Ich starcie to dynamiczna 20-30-minutowa rozgrywka.

Do dyspozycji gracze mają postacie dowódców, historyczne oddziały oraz nieszablonowe taktyki ułatwiające przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Zasady gry są proste i łatwe do opanowania nawet dla początkujących graczy, a możliwość zastosowania różnych taktyk i strategii sprawia, że rozrywka jest szybka, z drugiej zaś strony za każdym razem inna.

Gra dzieli się na następujące po sobie starcia, w których ścierają się kolejni dowódcy na czele swych oddziałów. Rozgrywkę wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie sześć wrogich chorągwi.

Celem gry jest przybliżenie tematyki historycznej młodzieży, stąd pojawiają się w niej liczne elementy edukacyjne: rzeczywiste historyczne postaci, formacje bitewne, średniowieczny oręż, opis bitwy. Ilustracje na kartach weryfikował pod kątem wierności historyk wojskowości Tomasz Mleczek. Autorami gry są Michał Stachyra i Maciej Zasowski z wydawnictwa Kuźnia Gier, zaś utrzymane w stylistyce komiksowej ilustracje stworzyli Piotr Foksowicz i Krzysztof Rogulski.

W pudełku z grą znajduje się 110 kart (2 talie) oraz instrukcja zawierająca elementy edukacyjne.

Gra jest bezpłatna i będzie dystrybuowana m.in. podczas „Dni Grunwaldu” 15-17 lipca 2010 r. na Polach Grunwaldzkich.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.