Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Cotygodniowy przegląd zapowiedzi #2

Cotygodniowy przegląd zapowiedzi #2

Data opublikowania: 31.07.2011, 14:26
Tagi: książki, zapowiedzi, Fabryka Słów, Prószyński i S-ka, Amber, Zysk i S-ka, Charles Yu, Kraken
Zapraszamy na drugą odsłonę nowej serii na portalu - cotygodniowego przeglądu wybranych zapowiedzi fantastycznych książek. Będziemy się starać, aby ukazywała się ona regularnie, najczęściej w niedzielny wieczór. Wybór będzie całkowicie subiektywny - jeśli znajdziecie jakieś ciekawe fantastyczne książki, których wydanie zapowiedziano, prosimy o zamieszczanie tytułów w komentarzach.

Zacznijmy od dwóch ciekawych zapowiedzi wydawnictwa Amber.

Poniższa pozycja z pewnością zainteresuje fanów uniwersum Star Wars. Pierwsza część nowej serii "Los Jedi" autorstwa Aarona Allstona - "Los Jedi: Wygnaniec".

Los Jedi: Wygnaniec Czy nowy rozdział w historii Galaktycznego Sojuszu oznacza początek końca dla Zakonu Jedi?

Przywódczyni Sojuszu wydaje szokujący rozkaz aresztowania Luke’a Skywalkera. Ale to dopiero początek wymierzonej przeciwko Jedi kampanii. Zmuszony do odejścia z Zakonu w zamian za wolność, Luke, wraz ze swoim synem Benem, postanawia odkryć całą prawdę o upadku Jacena Solo. Jednak tajemnice, które ujawni, mogą doprowadzić jego wyprawę - i jego dotychczasowe życie - do gwałtownego końca. A w tym samym czasie inny Rycerz Jedi, ogarnięty szaleństwem, zmierza na Coruscant z przerażającą misją, która może zniszczyć całą galaktykę...

Data wydania: 18 sierpień 2011


Kolejną ciekawą zapowiedzią wydawnictwa Amber jest debiut Elspeth Cooper "Pieśni Ziemi", który na świecie został uznany za najlepszy debiut fantasy 2011 roku.

Pieśni Ziemi Zło zza Zasłony może zniszczyć nasz świat, jeśli nie powstrzyma go chłopak obdarzony potężną magią i popychany potęgą miłości…

Gaira czeka śmierć. Słyszy muzykę – muzykę mocy – a w Świętym Mieście to oznacza tylko jedno: jest czarownikiem i zginie na stosie. Nawet gdyby zdołał uciec, Rycerze Kościoła i ich łowca czarownic będą mu deptać po piętach, a wzbierająca w nim moc grozić zgubą. Nie ma nadziei… oprócz sekretnego bractwa, prześladowanego tak jak on. Jeśli jednak uda mu się zbiec, jeśli zapanuje nad swym niebezpiecznym darem, jeśli znajdzie Strażników Zasłony – wtedy, być może, będzie bezpieczny. Albo odkryje, że jego walka dopiero się zaczyna. Walka o własne życie, o powstrzymanie zła, które wdziera się do naszego świata, i o kobietę, którą pokochał...

Data wydania: 2 sierpień 2011

"Kraken" Chiny Miéville’a to jedna z zapowiedzi wydawnictwa Zysk i S-ka. Określana jako jednocześnie "mrożąca krew w żyłach" i "najzabawniejsza" może się okazać ciekawą lekturą.

Kraken Głęboko w skrzydle badawczym Muzeum Historii Naturalnej znajduje się bezcenny eksponat - jeden z tych, które trafiają się badaczom rzadziej niż raz na pokolenie - idealnie zachowana kałamarnica olbrzymia. Co może oznaczać nagłe, tajemnicze zniknięcie tego okazu?

Dla kustosza muzeum, Billy’ego Harrowa to jedynie początek drogi wiodącej w sam środek podziemnego Londynu, pełnego walczących kultów, surrealistycznej magii, apostatów i zawodowych zabójców. Możliwe, że istota, którą zakonserwował w formalinie jest nie tylko biologiczną ciekawostka - niektórzy uważają, że to sam bóg.
Bóg, którego wyznawcy modlą się o koniec świata.

Data wydania: 23 sierpień 2011Nie odbiegając za bardzo od fantastycznej literatury grozy, ciekawą książkę planuje wydać Fabryka Słów. Mowa o "Cherem" Dariusza Domagalskiego.

Cherem

„Wywrócicie ołtarze, połamcie ich stele, aszery
ich ogniem spalicie, porąbiecie w kawałki posągi
ich bogów. Zniweczycie ich imię na tym miejscu.”

Pwt 12, 3

Oto nadchodzą Aniołowie Pana! Zwiastun Śmierci i Zwiastun Zniszczenia! Bez miłosierdzia unicestwili Sodomę i Gomorę, zgładzili Pompeje, siali zarazy w Europie. Oni patrzyli jak płonęło Chicago i jak wieże WTC waliły się w gruzy. Teraz znów tu są!

Strzeżcie się Aniołów Zagłady, gdy kroczą by wywrzeć swą pomstę na kananejskich sługach Baala.

Data wydania: sierpień 2011


Ostatnią już zapowiedzią, na którą warto zwrócić uwagę w tym tygodniu to książka wydana przez Prószyński i S-ka z pogranicza sci-fi. Mowa oczywiście o "Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie" Charlesa Yu.

Jak przeżyć w fantastycznonaukowym wszechświecie Klienci firmy Time Warner Time każdego dnia wsiadają do wehikułów czasu i usiłują zrobić jedyną rzecz, której robić nie powinni: zmienić przeszłość. Gdy któryś z nich wpadnie w tarapaty, Charles Yu śpieszy mu z pomocą.

Czyhające na samotnych seksboty, paradoksy skaczące jak ceny akcji na giełdzie, więżące nieuważnych podróżników pętle czasowe – na użytkowników komercyjnych wehikułów czeka wiele niebezpieczeństw. Wszystko to blednie jednak w porównaniu z kłopotami, w jakie wplątał się Yu. Zaczęło się od tego, że zastrzelił przyszłego siebie. Teraz, mając za towarzyszy: TAMMY, czyli popadający w depresję system operacyjny, oraz Eda, nieistniejącego, ale ontologicznie niesprzecznego psa, Charles spróbuje ocalić swoją przyszłość.

Data wydania: 16 sierpień 2011

W tym tygodniu to wszystko. Czekam na Wasze propozycje interesujących książek.
A teraz - wracajmy do lektury.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.