Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Cotygodniowy przegląd zapowiedzi #1

Cotygodniowy przegląd zapowiedzi #1

Data opublikowania: 24.07.2011, 22:43
Tagi: książki, zapowiedź, Fabryka Słów, Rebis, Zysk i S-ka, Patricia Briggs, Philip K. Dick
Rozpoczynamy nową serię na portalu - cotygodniowy przegląd wybranych zapowiedzi fantastycznych książek. Będziemy się starać, aby ukazywała się ona regularnie, najczęściej w niedzielny wieczór. Wybór będzie całkowicie subiektywny - jeśli znajdziecie jakieś ciekawe fantastyczne książki, których wydanie zapowiedziano, prosimy o zamieszczanie tytułów w komentarzach.

Zacznijmy od dwóch ciekawych pozycji z wydawnictwa Fabryka Słów.

Dla żeńskiej części czytelników, które mają już za sobą trzy poprzednie tomy serii Patricii Briggs ("Zew księżyca", "Więzy krwi", "Pocałunek żelaza") na pewno interesująca będzie informacja o czwartej książce autorki - "Znak kości".

Patricia Briggs - Znak Kości Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna.
Znacie to powiedzenie – jeśli gdzieś są jakieś kłopoty, to Mercy wpadnie w nie na pewno. Zmiennkoształtna Mercedes Thompson ma za sobą ciężkie chwile. Najchętniej zamknęłaby się w swoim warsztacie i zajęła tym, co lubi - naprawą samochodów. Niestety rzeczywistość nie chce o niej zapomnieć!

Wampiry wydają na nią wyrok śmierci, despotyczny samiec Alfa wilkołaczej sfory chce z niej zrobić swoją partnerkę, u przyjaciółki z dzieciństwa zalągł się duch... Na dodatek domu Mercy nie chce opuścić wyjątkowo samodzielna i magiczna laska.

To chyba za dużo dla jednego, małego kojota! No mercy, Mercy!

Data wydania: sierpień 2011

Kolejną ciekawą pozycją jest utwór Catherine Asaro, autorki, którą nagrodzono Sapphire Award i Prism Award, a która była także nominowane do Hugo i Nebuli. Fabryka wyda jej powieść "Wielka inwersja".

Catherine Asaro - Wielka inwazjaJestem czymś więcej niż tylko Twoją śmiercią. Jestem Jugernautem. Jestem żywą bronią.
Sztuka wojenna osiągnęła poziom wykluczający udział ludzi w bitwach. Superinteligentne statki nie dają pilotom najmniejszych szans. Przeżyją tylko zabójcy symbiotycznie związani ze swoimi myśliwcami.

Nigdy nie zabijamy bez skrupułów. To niemożliwe. Jesteśmy empatami. Wiemy co czują nasze ofiary.
Nie masz przede mną sekretów. Słyszę Twoje myśli i czuję Twój lęk. Moduł wszczepiony w kręgosłup napina mentalną smycz... Nie zabijaj - cedzi wprost w umysł. Maszyna poskramia duszę.
Nie zabiję Cię. Jeszcze nie teraz... Ale pamiętaj, że ja już Cię znam. Lepiej niż rodzona matka, lepiej niż najlepsza kochanka. I wiem kiedy umrzesz z mojej ręki...

Data wydania: 5 wrzesień 2011

Kolejną ciekawą propozycję zaprezentowało wydawnictwo Zysk i S-ka. Pozycja zainteresuje głównie graczy, gdyż "Eve" Tony'ego Gonzalesa to powieść oparta na grze MMORPG Eve Online.

Tony Gonzalez - Eve Klon bez imienia i przeszłości budzi się do okrutnego życia. Ścigany za zbrodnie, o których nie ma pojęcia, jednocześnie dzierży władzę, której nie pożąda.
Zbiegi zdarzeń zapowiadają mroczne i tragiczne czasy dla całej ludzkości. Dążenie do boskiej nieśmiertelności zrodziło rządzę władzy na skalę, jakiej jeszcze nigdy nie znano. W mrokach kosmosu i na powierzchniach planet zderzą się ze sobą wojska imperiów sięgających tysięcy gwiazd. Ci, którzy staną im na drodze – czy to dobrowolnie, czy nie – zmierzą się z namiętnościami, które trawią człowieka od tysięcy lat. Niewiele bowiem zmieniło się w istocie ludzkiej od czasów opuszczenia przez nią domu zwanego Ziemią.

To jest EVE. Nadchodzi era empireum. Zbliża się test naszych przekonań i woli przetrwania.

Data wydania: sierpień/wrzesień 2011

Ostatnią w tym tygodniu zapowiedzią jest planowane przez wydawnictwo Rebis odnowione wydanie powieści Philipa K. Dicka z 1962 "Człowiek z wysokiego zamku". To kolejne, po "Blade Runnerze" i "Ubiku" wznowienie Dicka.

Philip K. Dick - Człowiek z wysokiego zamku"Człowiek z Wysokiego Zamku" to jedna z najlepszych książek Dicka.

Rzecz dzieje się w świecie, w którym historia potoczyła się inaczej - Niemcy i Japonia wygrały II wojnę światową, Stany Zjednoczone Ameryki podzielone są na strefy okupacyjne. Podziemnym bestsellerem jest powieść science fiction, w której USA wojnę wygrały.

Miłośnicy fantastyki dobrze wiedzą, kim jest Philip Dick, ale znaczenie tego pisarza wykracza daleko poza granice tej literatury - to po prostu jeden z najciekawszych autorów amerykańskich drugiej połowy XX wieku.

Data wydania: 17 października 2011W tym tygodniu to wszystko. Czekam na Wasze propozycje interesujących książek.
A teraz - wracajmy do lektury.

Powiązane newsy

Komentarze

Avatar
Gracz, 02.03.2016, 20:11
Najbardziej pokręcone, ale zarazem wciągające powieści, jakie kiedykolwiek czytałem

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.