Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
ArsMachina na 2012 rok

ArsMachina na 2012 rok

Data opublikowania: 18.11.2011, 10:36
Tagi: książki, zapowiedzi, ArsMachina, 2012, Behemoth, Virga, Trylogia Ryfterów, Peter Watts, Karl Schroeder
Wydawnictwo ArsMachina przedstawiło wstępny plan wydawniczy na nadchodzący rok. Czy doczekamy się kontynuacji Trylogii Ryfterów, bądź Virgi? Sprawdźcie sami w rozwinięciu newsa!
Na pierwszy ogień pójdzie jednak nowość. Pragnąc wyjść naprzeciw zróżnicowanym gustom naszych czytelników, zdecydowaliśmy się na powieść fantasy dla młodzieży i dorosłych The Thief autorstwa Megan Whalen Turner.
Najpotężniejszym doradcą króla Sounis jest pewien mag. Jednak nie jest on czarodziejem, a uczonym; nie jest tez złodziejem, a jedynie starzejącym się żołnierzem. Więc kiedy pojawia się potrzeba, by coś ukraść, postanawia wyciągnąć z królewskiego więzienia pewnego młodego chłopaka.
Tą osobą jest dumny ze swego złodziejskiego fachu Gen. Po tym, jak jego długi i niewyparzony jęzor zapewnił mu miejsce za kratkami, chłopakowi pozostaje tylko jedna szansa na odzyskanie wolności – musi udać się wraz z magiem do sąsiedniego królestwa, odnaleźć legendarny kamień zwany Darem Hemiatesa i go ukraść.
Mag ma pewne plany dotyczące króla i własnego kraju. Jednak Genem kierują inne przesłanki.Tytuł oryginału: The Thief
Cykl: The Queens Thief
Planowana data wydania: I kwartał 2012
Autor: Megan Whalen Turner
Rok wydania oryginału: 1996
Wydawca oryginału: HarperCollins
Liczba stron: ok. 304

Następnie będziemy chcieli wrócić do Virgi, gdzie spotkamy starych znajomych i kilku nowych przyjaciół.
Gdy ostatni raz widziano Venerę Fanning, ta spadała w pustkę pod koniec Słońca Słońc. W Królowej Candesce, kobieta znajdzie się pośród sztucznych światów Virgi, z dala od swojego domu i męża, który być może już nawet nie żyje.
Wylądowawszy na terenie starożytnego Spyre, Venera napotka na swej drodze nowych wrogów i nowych przyjaciół (a przynajmniej przydatnych sojuszników). By przetrwać, będzie musiała szybko zorientować się, komu może zaufać, a kogo uda jej się urobić dla własnych celów.
Przetrwanie nie jest jednak jej jedynym celem; będąc w posiadaniu potężnego Klucza do Candesce, kobieta ma w swych rękach los całej Virgi, jednak jej działaniami kieruje coś o wiele naglącego - paląca żądza zemsty.Tytuł oryginału: Queen of Candesce
Cykl: Virga
Planowana data wydania: I kwartał 2012
Autor: Karl Schroeder
Rok wydania oryginału: 2007
Wydawca oryginału: Tor Books
Liczba stron: ok. 336

Ostatnim pewniakiem na pierwsze półrocze jest Behemoth. Jednak to, czy zostanie on wydany w jednym czy w dwóch tomach będzie zależało również od Was.
Pięć lat temu zniszczyłaś świat.
Świat sam sobie na to zasłużył.
Z głębin oceanu przyniosłaś mu pewien dar - apokaliptycznego mikroba zdolnego przewrócić całą planetę do góry nogami. Teraz samo DNA znalazło się na krawędzi wymarcia. Ameryka Północna legła w gruzach, opanowana przez wszechmocnego psychopatę.
Rządy na całym świecie upadły, a z popiołów wyłonili się samozwańczy przywódcy i samobójcze kulty. A wszystko to dlatego, że pięć lat temu musiałaś wyrównać rachunki.
Jednak w międzyczasie dokonałaś zaskakującego odkrycia: zniszczyłaś świat z powodu fałszywych pozorów.
Od kilku lat ukrywasz się pośród gór w głębinach Atlantyku. Nie możesz jednak tkwić tam wiecznie. Konsekwencje twoich przeszłych czynów zaczynają sięgać aż na same dno świata - i nagle nawet tam nie da się już cofnąć liczby ofiar.
Tak czy inaczej, musisz wreszcie wypić piwo, którego sama sobie nawarzyłaś.

Tytuł oryginału: ßehemoth: ß-Max / ßehemoth: Seppuku
Cykl: Trylogia ryfterów
Planowana data wydania: I połowa 2012
Autor: Peter Watts Rok wydania oryginału: 2004
Wydawca oryginału: Tor Books
Liczba stron: ok. 600

Co poza tym?

W obecnej chwili nie możemy powiedzieć, że ta lista jest w pełni kompletna. Możliwe, że pomiędzy tytuły wskoczą jeszcze jakieś inne pozycje, które uzupełnią plan wydawniczy na pierwsze półrocze. W kręgu naszych zainteresowań pozostaje pewna powieść urban fantasy, której tytułu nie mogę obecnie zdradzić, a także antologie - steampunkowa, new weirdowa i hard sf. Te wieści potraktujcie jednak w charakterze plotek i pogłosek, jako że to jeszcze nic pewnego. Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że dla każdego znajdzie się kilka smakowitych kąsków.

Nie zapomnijcie wypowiedzieć się na blogu ArsMachiny, że nie chcecie Behemotha w dwóch tomach ;)

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.