Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Sacred 2 - przyjazny graczom

Sacred 2 - przyjazny graczom

Data opublikowania: 19.09.2008, 23:10
Tagi:
Ascaron, zdradził dziś szczegóły dotyczące cyfrowego systemu ochrony praw autorskich, który został stworzony dla Sacred 2 – Fallen Angel. Gracze z pewnością docenią korzyści płynące z tego rozwiązania:
  • Gracz ma opcję zainstalowania i aktywacji gry na dwóch komputerach PC.
  • Płyta DVD z grą nie jest wymagana by grać w zainstalowaną wcześniej grę (dzięki temu bateria laptopa nie wyczerpie się tak szybko).
  • Aktywne połączenie z internetem wymagane jest tylko w trakcie instalacji i aktywacji gry.
  • Dwóch użytkowników może grać poprzez sieć LAN na dwóch komputerach, korzystając z tylko jednej kopi gry. Podobnie jak w trybie dla jednego gracza.


Heiko tom Felde, Dyrektor Zarządzający Ascaron Entertainment, wypowiedział się na temat powodów dla których podjęta została taka decyzja „To odbiorca jest najważniejszą osobą w naszym teamie, musimy dbać o naszych graczy. Dotyczy to wszystkich naszych działań - od dostarczenia graczowi ciekawych rozwiązań, aż do zapewnienia maksymalnego zadowolenia z gry. Sacred już dzisiaj uznawany jest za silną markę w kategorii RPG, jednak naszym celem jest osiąganie kolejnych sukcesów.”

obrazek


Sacred 2 – Fallen Angiel może być zainstalowany i aktywowany na dwóch oddzielnych komputerach. Nie jest możliwe natomiast granie online z dwóch komputerów jednocześnie (gracze nie mogą dzielić tego samego kodu aktywacyjnego dla ustawień online), gra pozwala za to na użycie jednej kopii na dwóch różnych komputerach do gry przez sieć LAN, lub do gry w trybie gracza pojedynczego. To jest bardzo ważne, ponieważ wiele graczy posiada komputer stacjonarny oraz laptopa, a Ascaron szczególnie wspiera mobilne granie.


Jak większość produktów Sacred 2 – Fallen Angel jest produktem licencjonowanym. Przy zakupie gry gracz otrzymuje licencje (i kod aktywacji) aby mógł godzinami cieszyć się rewelacyjnym action-RPG. Gra jest aktywowana poprzez anonimowy proces aktywacji online, który wymaga podłączenia do internetu tylko w momencie samej aktywacji.

Żadne dane osobowe nie będą wymagane. Serwery aktywacyjne są bezpieczne i prowadzone przez producenta systemu zabezpieczającego przed kopiowaniem.

Producent systemu DRM oferuje 24 godzinne wsparcie techniczne (365 dni w roku) by odpowiedzieć na wszystkie pytania graczy.

Liczba aktywacji jest nielimitowana. Każdy gracz chcący zainstalować grę na trzecim komputerze musi najpierw odinstalować jedną z dwóch zainstalowanych wcześniej gier i dezaktywować kod. Dezaktywacja może odbyć się online.

W przypadku uszkodzonego komputera PC, serwis może przeprowadzić proces dezaktywacji zdalnie. Oryginalna instrukcja (zawierająca wydrukowany kod aktywacyjny) jest wymagana do dezaktywacji. Zamiana lub ulepszenie części komputera nie powinno zagrozić istniejącej aktywnej instalacji.

Gracze chcący wymienić lub przeinstalować swój komputer mogą to zrobić bez wpływu na liczbę dostępnych aktywacji. Radzimy najpierw odinstalować i dezaktywować grę. To sprawi, że aktywacja będzie możliwa na nowym systemie. Gracze nie posiadający dostępu do internetu będą mogli aktywować swoją grę offline.


Istnieje również możliwość aktywacji gry manualnie na stronie internetowej www.unlock.sacred2.com, gdzie zawarta jest również szczegółowa instrukcja. Oprócz tego mogą kontaktować się mailowo: support@securom.com.

Z punktu widzenia gracza, system DRM oferuje udogodnienie jakim jest to, że obecność płyty DVD w napędzie nie jest koniecznością do grania w Sacred 2 – Fallen Angel.

Zastosowany system DRM nosi nazwę SecuROM i został opracowany zgodnie z specyficznym wymaganiom ASCARONu, między innymi dzięki temu, że jest wyjątkowo przyjazny graczom. SecuROM używany jest w celu zapewnienia korzyści zarówno graczom jak i wydawcy, gdzie wierni gracze nie są ani karani ani sfrustrowani, lecz nagradzani czystym i prostym systemem.

ASCARON zachęca wszystkich odwiedzających forum do odwiedzenia officialnej strony www.sacred2.com i dyskusji na temat przydatności mechanizmu zabezpieczeń i ich implementacji.

Sacred 2 - Fallen Angel ukaże się w Polsce już w październiku tego roku. O dokładnej dacie premiery poinformujemy już wkrótce.

Komentarze

Avatar
Frey, 19.09.2008, 23:12
czy to takie bardzo przyjazne to n i e wiem, coś się boję, że z tą aktywacją online będą problemy ;/
Avatar
Gamec, 20.09.2008, 04:28
"Gracz ma opcję zainstalowania i aktywacji gry na dwóch komputerach PC." < nienawidzę takiego rozwiązania. Zainstaluje sobie, pogram trochę i muszę np. zrobić z jakiegoś powodu formata, już tracę jedną możliwość instalacji. Pewnie da się to wtedy jakoś załatwić wysyłając maila itp. ale komu by się chciało? Każdy sięgnie wtedy po cracka itp. mimo posiadania oryginalnej gry.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.