Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Kung Fu - nowa produkcja Kuźni Gier

Kung Fu - nowa produkcja Kuźni Gier

Data opublikowania: 10.06.2009, 23:24 | Informacja prasowa
Tagi: kung fu, kuznia gier, karcianka, karty

Na przełomie czerwca i lipca pojawi się nowa gra Wydawnictwa Kuźnia Gier. Będzie to Kung Fu - szybka i ekscytująca karciana "party game" czasu rzeczywistego. Gracze (od 4 do 8) są młodymi adeptami sztuki walki, którzy stają do końcowego egzaminu przed swoimi mistrzami w klasztorze Shaolin aby pokazać czyje Kung Fu jest lepsze... Korzystając ze znanych im stylów walki muszą prezento?wać jak najciekawsze układy. Rywalizację wygrywa ten wojownik, który zdobędzie najwięcej punktów za układy wykonane na swoim egzaminie.

Kung Fu, została wymyślona i pierwotnie opublikowana w sieci jako "Boont" - już wtedy zdobyła sobie wielu zwolenników zauroczonych dynamiką i miodnością gry. Teraz w nowej estetyce atakuje kopem z półobrotu!

Autorami gry są Hubert "Saise" Spala i Jakub "Urko" Skurzyński, a w nadaniu jej ostatecznego kształtu pomogli Jarosław "beacon" Kopeć, Michał "Puszon" Stachyra i Maciej "Sqva" Zasowski. Prześliczne zwierzaki kung-fu narysował Iwo Widuliński. Gra zawierać będzie 120 kart (68 układów, 52 ciosów) oraz instrukcje w czterech językach. Zostanie wydana w nowym, twardym pudełku i kosztować będzie ok. 35 złotych.

Zapraszamy do zapoznania się z ilustracjami oraz instrukcją, czekamy na wasze uwagi! Więcej na

Kuźnia Gier to krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w tworzeniu i wydawaniu gier planszowych, karcianych i fabularnych. Znane jest przede wszystkim z dwóch absolutnie bestsellerowych tytułów: Wiochmen Rejsera (i jego kontynuacji: Wiochmen 2) oraz Wiedźmina: Przygodowej Gry Karcianej (na podstawie gry komputerowej). W kwietniu 2009 dwie gry Kuźni znalazły się pośród pięciu najlepszych gier w plebiscycie Gra Roku: Rice Wars i Wolsung: The Boardgame. Ta druga gra to część większego projektu obejmującego min. wydanie talii 55 kart do gry w stylistyce steampunkowej (czerwiec 2009) oraz najdłużej oczekiwanego polskiego systemu RPG - Wolsung: Magia Wieku Pary (III kwartał 2009). Od czerwca 2009 Kuźnia Gier jest wydawcą jedynej polskiej kolekcjonerskiej gry karcianej - VETO - druga edycja.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.