Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Fable II roślinożercą?

Fable II roślinożercą?

Data opublikowania: 07.01.2009, 13:52
Tagi: Fable II, PETA, nagroda roku, Proogy, peter molyneux

Walcząca od wielu lat o prawa zwierząt organizacja PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) już po raz szósty przyznała swoje coroczne nagrody - Proogy. Wyróżnienia te przyznawane są w uznaniu za zasługi związane z pozytywnym traktowaniem zwierząt.

W tym roku organizacja dodała nową kategorię: „najbardziej przyjazna zwierzętom gra komputerowa”, w której wygrało Fable II.

PETA swoją decyzję tłumaczy następująco: „Fable 2 to spełnienie marzeń wegetarian. Dlaczego? W tej wirtualnej walce między dobrem a złem postacie napędzane przez tofu są tak samo potężne jak ich mięsożerni przeciwnicy, ale są atrakcyjniejsze i sprawniejsze. Gra posiada silny pro-wegetariański motyw – jedzenie warzyw i owoców pomaga zdobywać punkty czystości, podczas gdy jedzenie mięsa sprawia, że twoja postać jest gruba i zła.”

Zadziwiające jest, że w obronie zwierząt można przymrużyć oczy na ich krzywdzenie z jakim spotykamy się w grze. Jednakże jakże "milusińska" to sytuacja, że ktoś dostrzegł wegetariańskie motywy w Fable II.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.