Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
10-ty numer Innych Sfer

10-ty numer Innych Sfer

Data opublikowania: 16.08.2012, 23:56 | Informacja prasowa
Tagi: inne sfery, kwartalnik, gry, wielosfer

No i stało się. Stały się Złote Maski, stał się Hardkon, wreszcie – stał się 10-ty, skromnie jubileuszowy numer naszego, poświęconego grom, zinu. To pierwsze dostarczyło nam ostrej motywacji do napisania co nieco o konkursie LARPów odbywającym się na Pyrkonie, ale drugie czarująco rozleniwiło, doprowadzając do frustracji przedłużającymi się przygotowaniami numeru. No ale w końcu miało być tip-top, urodzin nie ma się codziennie. Na płycie dołączanej do CDA też nie ląduje się „przy okazji”.

 

Zatem są: wywiady z laureatami Złotych Masek – Domikiem Dembinskim i Mikołajem Wicherem. Bartek Zioło uzupełnił ich relację o graniu i tworzeniu o tekst poświęcony States of Play, najgorętszej LARPowej publikacji ostatnich miesięcy. Nawet jeśli nie interesują was skandynawskie eksperymenty – warto trzymać rękę na pulsie i zobaczyć, co aktualnie dzieje się na północy. A na południu, we Wrocławiu, gra Mafia przyciągnęła ponad 500 osób. O zabawie w polowanie, z zewnętrznej i wewnętrznej perspektywy, opowiedzą Iza oraz twórcy Mafii.

Tak jak my pozwoliliśmy sobie podrażnić, permanentnymi komplikacjami przy składzie, nerwy, tak idee fixe RPG kazało swoim fanom czekać na podręcznik… 10 lat. Ale było warto, bo mamy w rękach doskonale dopracowany, spójny produkt. Niepokoi was kierunek globalnych zmian? Polska AD 2045 tylko utwierdzi was w tych obawach. Napisaliśmy jeszcze o kilku grach – Kama przedstawia Grey Ranks, a Karina gry dla pary, do rozegrania wyłącznie w duecie.

Trochę więcej prozy, opowiadanie Tomka i krainę If Kuli, niech się dobrze czyta w lipcowym słońcu. Tak zresztą jak cały numer. Czego sobie i Wam życzymy!

Powiązane newsy

Komentarze

Avatar
Myniek, 18.08.2012, 12:08
:)

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.