Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
10 rad dla początkujących

10 rad dla początkujących

Ostatnia edycja: 11.04.2012, 21:34
1. Zrób na początku zadanie z mapą. Jest bardzo proste, a pomoże Ci rozeznać się w okolicy. Aby je wykonać należy jedynie porozmawiać z dowolną osobą w początkowej lokacji. Następnie zabić kilka keltirów, aż wylecą ich cztery pazury (fangs). Wróć do osoby, która dała Ci zadanie i odbierz mapę. Proste, a mapa się na pewno przyda.

2. Po drugie postaraj się wymienić początkową broń, na lepszą jak szybko jest to możliwe. Na razie nie martw się o Zbroje. (Najpóźniej na 10 poziomie!)

3. Zaopatrz się w małe miksturki leczenia. Są bardzo przydatne i nie wiele kosztują. Dzięki nim możesz nie tracić czasu na regeneracje życie, kiedy jesteś mocno zraniony i uciekasz przed potworkiem lub, gdy jesteś gdzieś gdzie nie możesz znaleźć miejsca do odpoczynku, bo wszystkie potwory są agresywne.
Warto zaopatrzyć się również w Scroll of escape (Soe). Teleportuje on do najbliższego miasta. Dzięki temu w kilka sekund wrócisz do miasta – zaoszczędzasz czas.

4. Kiedy uciekasz przed potworkami lub PK, zawsze kieruj się w stronę miasta! :)

5. Zbieraj i wykonuj wszystkie zadania, w których otrzymasz broń lub zbroje, bądź doświadczenie. Zadania są zazwyczaj proste, a to, że i tak będziesz zabijał potworki i dostaniesz jakiś przedmiot dodatkowo, to nikomu nie przeszkadza.

6. Wykonywaj zadania na złoto (adena). Zazwyczaj jest w nich coś takiego: z każdego potworka jakiegoś typu, (określonego w zadaniu) wylatuje jakiś pojedynczy „quest item” a im więcej ich zbierzesz tym więcej złota otrzymasz.

7. Pamiętaj o ustawieniu skrótów. Widzisz 10 wolnych miejsc po prawo, tam właśnie możesz umieścić, umiejętności komendy dla postaci, które często używasz. To ułatwia bardzo grę, zwłaszcza później kiedy masz już dużo umiejętności (skills). Możesz używać ich nie tylko przez klikanie na nie, a także dzięki przyciska F1 – F10.

8. Jeśli czegoś nie wiesz po prostu zapytaj się innych graczy, zazwyczaj są bardzo życzliwi w odpowiadaniu na pytania. Kiedy nie jesteś pewny jakiej narodowości jest osoba, to pytaj się po angielsku – inaczej możesz być ignorowany, jeśli ktoś nie wie o co Ci chodzi.

9. Naucz się szeptać (whisper). Nie należy krzyczeć, (jeśli chcesz krzyczeć używasz „!” na początku zdania), ani zwracać się na „ogólnym” kiedy masz zamiar zawrócić się do konkretnej osoby. Aby szepnąć do kogoś naleź wstawić „(nick)_swój tekst (np. „Frey chody spotkamy się w Dion). (W L2 – Lineage II nie ma polskich znaków!)

10. Kiedy ktoś Cię uderzy NIGDY NIE ODDAWAJ! Po prostu chce Cię sprowokować do walki, co pewnie się dla Ciebie źle skończy. Nawet gdy masz kilkunastolevelową przewagę, uważaj - nawet słabiak potrafi mieć dobry ekwp. Oddaj mu, tylko wtedy gry jesteś na 100% pewien, że zmieciesz go z powierzchni ziemi kilkoma ciosami. Zresztą bójki przeważnie kończą się na "wyższym szczeblu" :)


To kilka odstawowych rady do Lineage ][. Mam nadzieje, że Ci się przydadzą.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
Feanor, 24.12.2007, 21:52
Nieaktualne ;) W tej chwili na początku są gremliny, z questa dostajemy Newbie SSy/SpSy. No i już od daaawna możemy używać skrótów F1-F12, tych pasków ze skrótami jest 10, a naraz możemy widzieć 3 - 36 skrótów pod ręką :)
Avatar
Volgar, 08.01.2008, 01:01
Hmm gdy chemy napisac pm to przed nickiem dodajemy " a nie ,, :)

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.