Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Gra planszowa ze Świata Dysku

Gra planszowa ze Świata Dysku

Data opublikowania: 22.08.2011, 22:26
Tagi: Świat Dysku, Terry Pratchett, planszówki, zapowiedź
Wydawnictwo Phalanx Games Polska na jesień tego roku zapowiedziało wydanie polskiej wersji gry planszowej Świat Dysku: Ankh-Morpork. Już we wrześniu dostępna będzie ona w przedsprzedaży. Więcej informacji w rozwinięciu wieści.
Świat Dysku: Ankh Morpork Witaj w Ankh – Morpork! Największym, najgorzej pachnącym i najbardziej… interesującym mieście Świata Dysku! Lord Vetinari - miejski patrycjusz i tyran - zaginął, więc mieszkańcy z ciekawością wypatrują tego, kto silną ręką zagarnie przywództwo dla siebie. Przy okazji obstawiają zakłady.

Czy to któryś z możnych Lordów przejmie władzę w mieście? A może do łask wróci Król, gdy mieszkańcom znudzi się anarchia i nieporządek? Krąży też plotka, że Vetinari celowo zniknął z pola widzenia, by jego oponenci obnażyli swe intencje, co ułatwi patrycjuszowi toczenie walki o utrzymanie swej despotycznej władzy...Ankh – Morpork to gra planszowa o prostych zasadach i… skomplikowanych relacjach. Każdy gracz (od dwóch do czterech osób) będzie próbował zrealizować własną drogę do zwycięstwa, właściwą dla roli wylosowanej na początku rozgrywki. Cele graczy będą tajne i często przeciwstawne, przez co każda partia będzie miała pełny emocji i niepowtarzalny przebieg.

W swojej turze gracz zagrywa kartę, wykonuje zapisane na niej akcje (co może wywołać zagranie kolejnych kart), a następnie dobiera karty z talii, tak by znów mieć ich pięć na ręce. To samo robi następny gracz w swojej turze, itd.

Za pomocą zagrywanych kart gracze pokierują swoimi sługami, zajmą budynki, wywołają zamieszki, a nawet zbiorą haracze od innych graczy. Każda ich akcja będzie mogła wywołać reakcję przeciwników, a nawet wystąpienie zdarzenia losowego, które w miejscu tak nasyconym humorem i magią nie może mieć nudnych efektów

Gra toczy się tak długo, aż któryś gracz ogłosi, że wykonał swoje tajne warunki zwycięstwa; bądź gdy talia kart skończy się. Gracze będą chcieli utrzymać swoje role w tajemnicy, odkrywając za razem cele przeciwników - tak by przewidzieć ich plany i nie dać się wyprzedzić w walce o władzę nad bezwładnym Ankh – Morpork.

W pudełku gry znajdują się: kartonowa plansza, sto trzydzieści dwie karty, siedemdziesiąt dziewięć drewnianych znaczników, arkusz kartonowych pieniędzy, książeczka zasad, cztery karty pomocy dla graczy i dwunastościenna kostka.

Gra ukaże się jesienią 2011 r. w polskiej wersji językowej.

Powiązane newsy

Komentarze

Avatar
gamemen, 12.11.2011, 22:24
Polecam reckę na stronie Wookiego. ;) .

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.