Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Recenzja

Recenzja

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 08:08
Wiele osób słyszało ten tytuł, lecz jakoś go nie kojarzyło. Więc czym jest Tibia? Tibia to gra z gatunku MMORPG czyli - Massive Multiplayer Online Role Playing Game (tzn. Gra RPG w którą gra dużo ludzi przez internet) stworzona przez niemiecką firme CipSoft.

Tibia,jak to większość gier MMORPG (choć nie wszystkie) nie posiada szczegółowego zarysu fabuły,bo my tworzymy swoją własną i ma niesamowitą grywalność.Grafika jest słaba, gry w roku 1990 miały podobną grafike i za to właśnie wiele graczy znienawidziło tą gre, bo uważa że "wszystko co ma brzydką grafike jest złe (może przesadzam :/)". Tibia również nie posiada muzyki, ale chyba nie tylko to jest najważniejsze w grach? Tibia potrafi nas tak przyciągnąć do ekranu,że możemy na pare dni,tygodni a nawet miesięcy odciąć sie od świata.Zaczynamy na początku na wyspie zwanej "Rookgard" (w wolnym tłumaczeniu : Gród ?ółtodziobów :P" Nie mamy profesji,tylko możemy wybrać imie (ale to przy tworzeniu postaci) oraz ubiór bohatera (4 podstawowe ubrania, 4 części ubrania i masa kolorów). Tam przechodzimy "Tibijską Szkołe ?ycia" gdzie uczymy się jak co sie robi. ?eby wyjść z Rookgardu na "maina" (główny kontynent gry) trzeba zdobyć 8 level, co nie jest takie proste. Im wyższy poziom, tym trudniej się leveluje (zdobywa wyższe poziomy). Na rooku (potocznie sie tak nazywa :) nie możemy zabijać innych graczy (bogu dzięki! :) a tylko zwierzęta i potwory. Również, z miarą czasu i grania rośnie nam skill (umiejętność) danej broni lub umiejętności (Fist, Club, Mace, Sword, Distance, Fighting, Fishing). Np. im dłużej walczymy swordem (mieczem) to rośnie nam umiejętność tej broni i możemy zadawać większe obrażenia. Po skończeniu rooka, wychodizmy na maina, wybierając naszą profesje(Knight, Sorcerer, Druid, Palladin) oraz miasto w którym chcemy mieszkać (Np. Carlin - Miasto Kobiet, Ab Dendriel - Miasto elfów i domów na drzewach oraz Thais. Są również inne miasta, lecz te trzy to są podstawowe). Na mainie dopiero poznajemy ogrom gry. Piękne miasto, po którym sie przechadzając nasza wyobraźnia działa tak, że prawie slyszymy w głębi sobie uliczną gware i rozmowy graczy. Dla ludzi, którzy chcą poznać inne uroki gry powstał PACC (Premium Account - Konto Premium) czyli płatne konto,dzięki któremu dostajemy dużo nowych możliwości. Nowe ubrania,miejsca do odkrycia oraz takie możliwości jak zakupienie własnego domu w mieście gdzie co miesiąc musimy płacić czynsz i możliwość wzięcia ślubu. Lecz Tibia też ma ciemną strone mocy (jak to brzmi ^^), która jest bardzo bolesna. Gdy nasza postać umrze, to jest największy szok dla gracza. Tracimy doświadczenie, skille, plecak (w którym trzymamy przedmioty) i jakąś część ekwipunku (tarcza, broń, hełm, buty, spodnie, łańcuszek oraz pierścień). Wtedy poprostu chce sie wyć do nieba... Wiele graczy przez śmierć chciało przestać grać (ale i tak znowu powracali) [Nie ja... - przyp. DarKMasteR, po stracie praktycznie samych najcenniejszych rzeczy, ale wróce tam jeszcze]. Również jest wiele PK (player killerów czyli zabójców graczy) którzy zdobyli wysoki poziom i tylko czychają na słabszych. Chciałbym opisać wszystko o tej grze,a le to chyba w innych artykułach bo nie zamieszcze wszystkiego w jednej recenzji :)

A zatem, drodzy gracze, zapraszam do Tibii byście zmierzyli się z ogromem tej gry, byście dobrze odgrywali swoją postać oraz w razie kłopotów - nie poddawali się :)

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Avatar
sylar, 24.01.2009, 14:19
najgorsza gra świata , same boty w to grają
Avatar
QUAKE, 05.02.2010, 19:56
zal mi tej gry

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.