Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Oznaczenia

Oznaczenia

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:17
Grając w Tibię często spotykamy różne oznaczenia w grze, lecz nie każdy do końca wie co one oznaczają. Ponieżej są one opisane wraz z obrazkami, dodatkowo są poukładane alfabetycznie.

Oznaczenia
Obrazek Nazwa Opis
Obrazek
Podpalony (Burned) Jest to bardzo uciążliwy moment gdy nasza postać się po prostu pali, tracimy przez to sporą ilość życia co określony czas.
Obrazek
Pijany (Drunked) W świecie Tibii jest wiele tawern gdzie każdy gracz może otrzymać kufel dobrego Tibiańskiego browaru. Jak każdy dobrze wie, zbyt duża ilość tego trunku powoduje rozmagnesowanie się widoku oraz kończyn dolnych, podobnie jest w grze, po kilku głębszych znacznie trudniej jest wcelować postacią w drzwi.
Obrazek
Electrified (Porażony) Postać otrzymuje obrażenia podobnie jak w przypadku Podpalenia, w wielu przypadkach obrażenia od tego typu oznaczeń są nieco większe od obrażeń ognia. Po Porażeniu znacznie łatwiej można sobie przywrócić życie.
Obrazek
Haste (Przyspieszenie) Jest to przeciwieństwo efektu Spowolnienia. Nie ma on efektów ubocznych, postać porusza się szybciej, może być to spowodowane czarem, runą lub innym sposobem.
Obrazek
Logout Block (Blokada wylogowania) Jest to najczęściej spotykany efekt. Za każdym razem gdy gracz jest w stanie walki, coś go atakuje lub został zaatakowany występuje blokada wylogowania (sprawiedliwość musi być...). Nawet gdy zresetujesz komputer lub wyłączysz grę twoja postać wciąż będzie tam stała narażona na ataki. Należy poczekać nieco po walce by móc się wylogować.
Obrazek
Magic Shield (Magiczna Tarcza) Inny pozytywny dla gracza efekt. Gracz zamiast tracić życie gdy otrzymuje obrażenia traci manę, gdy zejdzie ona do zera gracz ponownie traci życie gdy ktoś/coś zada mu damage.
Obrazek
Poisoned (Otruty) Efekt ten może dotknąć gracza poprzez czar lub poprzez jakiegoś przeciwnika. Trucizny można się szybko pozbyć używając w odpowiednim czasie (zanim nie doprowadzi nas na koniec paska HP, oczywiście...) czaru Antidote, odpowiedniej runy lub innym sposobem leczniczym.
Party (drużyna)
Obrazek Obrazek
Leader (Lider) Jest to oznaczenie lidera twojego party. Jeżeli posiada przepaskę oznacza, że jesteś do niego proszony.
Obrazek Obrazek
Member(Członek) Jest to oznaczenie jednego z członków twojego party lub postać proszona do twojego Party, która jeszcze nie dołączyła.
Czaszki
Obrazek
Skull (Czaszka) Jest to oznaczenie gracza, który zaatakował innego nie oznaczonego czaszką gracza lub go zabił. Znaczek ten ukazuje się tak długo jak Blokada Wylogowania. Jest to inaczej oznaczenie agresywnego gracza w stosunku do innych.
Obrazek
Red Skull (Czerwona Czaszka) Taki znaczek przysługuje typowym PK (Player Killer) czyli graczom, którzy notorycznie atakują lub zabijają innych nieoznaczonych czaszkami graczy. Wielokrotne zabijanie innych graczy może mieć konsekwencje w Zasadach Tibii. Czerwona czaszka jest aktywna w ciągu:
Za trzech graczy w jednym dniu - 24 godziny
Pięciu lub więcej graczy w tygodniu - 7 dni
Za dziesięcziu lub więcej graczy w miesiącu - 30 dni.
Obrazek
Yellow Skull (Żółta Czaszka) Ten znak nie jest widoczy dla wszystkich graczy. Jest to oznaczenie gracza, który pierwszy cię zaatakował, dzięki temu inni gracze mogą wiedzieć kto zaczął. Jeśli zabijesz przeciwnika oznaczonego tą czaszką gra nie da ci za to oznaczenia Skull (Czaszka) jako zły uczynek, w końcu się broniłeś...
Obrazek
Green Skull (Zielona Czaszka) Jest to oznaczenie, które mogą mieć postacie będące w twojej drużynie. Jeżeli postać w twojej grupie jest tak oznaczona możesz ją zabić nie ponosząc żadnych konsekwencji. Spotykane jest często podczas drużynowych dueli.
Oznaczenia cd.
Obrazek
Slowed (Spowolnienie) Taki efekt można otrzymać na różne sposoby, jest oczywiście negatywny dla gracza. Jest odwrotnością Przyspieszenia, postać porusza się bardzo powoli. Można to usunąć za pomocą czarów.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.