Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
FAQ dla zielonych

FAQ dla zielonych

Ostatnia edycja: 12.04.2012, 10:19
1. Jakie są podstawowe zasady w Tibii?
2. Co kupić najpierw na Rookgardzie?
3. Co kupić najpierw na Mainie
4. Ile kosztują podstawowe przedmioty na początek
5. Gdzie chodzić na początku gry
6. Jak dobrze sprzedawać/kupywać itemy?
7. Od czego zależy poziom życia i many?
8. Co to soul points?
9. Co to jest promocja?
10. Dlaczego postacie innych graczy wyglądają inaczej?
11. Jak dostać za darmo łaskę dla sorcerera/druida?
12. Gdzie wymieniać pieniądze?
13. Jak działa poczta?
14. Ile złota to platinum coin?
15. Ile złota to crystal coin?
16. Jak działa depo?
17. Podstawowe komendy - dodawanie do listy, msgowanie

---

1. Podstawowa zasada aby nie podpaść innym gracza i nie załapać tak zwanego 'hunta' jest nie okradanie innych graczy, nie krzyczymy 'free itens plx' potrafi to naprawdę wyprowadzić z równowagi... Druga ważna zasada jest nie wbijanie się w czyjegoś spawna, tzn. ze nie wchodzimy komuś w miejsce które wcześniej zajął i ma zamiar na min wbijać doświadczenie (XP).

2. Na rooku specjalnie nie trzeba nic kupować jeżeli chcemy zrobić sorca (druid jest prawie jak sorc) bądź pala rodzaj broni jest dowolny ponieważ i tak nie będziemy jej używać. Inaczej jest w
przypadku knighta, tu już musimy wybrać broń, którą chcemy się posługiwać, ponieważ ma to duże znaczenie. Zdecydowanie polecam Axe lub Sword, cluba odradzam po jakimś czasie będziemy tego żałować. Dlaczego? Club nie ma wcale jakiegoś specjalnego ataku czy obrony
jego główną zaletą jest cena. Axe posiada wyższy atak od innych broni, Sword posiada wyższą defensywę.

3. Wyszliśmy na Mainland wybraliśmy profesje i dręczy nas pytanie co wpierw kupić? Jeśli mamy troszkę kasy powinniśmy kupić: plate armor, plate legs, steel helmet, dwarven shield. Taki ekwipunek powinien wystarczyć nam na jakiś czas, później kupujemy już ekwipunek przydatne danej profesji... knight powinien mięć jak najwięcej obrony sorc i druid potrzebują czegoś co najlżejsze, a jako broń używają różdżek, paladyn... tez raczej lżejszy, ale nie musi być tak bardzo lekki jak u sorca :D

4. Ceny są zróżnicowane wiec nie można dokładnie określić, zależy
wszystko od serwera na jakim gracie.

5. Zależne od profesji, profesjami magicznymi polecam roty, dwarfy, larvy (larvy są tylko dla pacc). Knightem zależy to od ekwipunku i skilow na początek w słabym ekwipunku zalecam trolle, aby trochę podszkolić nasza umiejętność walki wybrana bronią (sword, axe, club, fista nie opłaca
się skilować ;)). Paladynem sprawa jest troszkę prostsza, idziemy na trolle wyciągamy z nich Speary i rzucamy nimi w następne trolle tak do ze 12lvl, polecam robić to na max def żeby podszkolić trochę naszego dista (rośnie on dużo szybciej niż skille knighta!).

6. Najlepiej użyć do tego opcji trade... nie trzeba wyrzucać przedmiotu na ziemie i czekać aż inny gracz da nam to czego chcemy. Aby użyć tej opcji naciskamy i trzymamy CTRL i klikamy na dany przedmiot wyświetla nam się lista co możemy zrobić i wybieramy 'trade with'. Następnie kilkamy na postać z która chcemy handlować, powinno pojawić się małe okienko handlu, w którym będzie widać przedmioty biorące udział w transakcji.

7. Nasze życia i mana zależą od poziomu oraz profesji. Każda profesja dostaje te punkty inaczej:
Knight - 15hp i 5mp (hp (hit point)- życie; mp (mana point)- mana)
Paladyn - 10hp i 15mp
Sorc/Drut - 5hp i 30mp (ta profesja podliczając ilość punktów dostaje najwięcej)

8. Soul points są to punkty których potrzebujemy do robienia run, jedzenia, strzał, bełtów. Standardowo mamy 100 sp (soul point) gdy wykupimy promocje (tylko dla pacc) dostaniemy dodatkowo 100 sp, czyli w sumie mamy 200. Żeby zregenerować te punkty musimy zabić potworka, który da nam więcej expa niż mamy poziom, czyli mamy 25lvl to musimy zabić cos co da nam 26 expa lub więcej. Postaci bez wykupionej promocji sp regenerują się 1 na 1 minutę, natomiast postaci z promocja regeneruje się 4 sp na 1 minutę (widać różnice).

9. Premiowana klasa daje naszej postaci szereg specjalnych możliwości lub rozwija te, które już mamy. Aby z niej skorzystać trzeba mieć Konto Premium oraz 20.000 gp. W zależności od klasy jaką gramy, daje:

Knight - dodaje nam tytuł „elite” zwiększa regeneracje życia, many nie zmienia się
Paladyn - przyspiesza regeneracje many do 3 mp na 3 sec
Sorc/Druid - przyspiesza regeneracje many do 2mp na 2 sec
Ponadto dodaje nam dodatkowe 100 sp (soul points) i przyspiesza ich regeneracje
(patrz wyżej)

10. Ponieważ maja wykupionego pacca co daje po 3 nowe outfity ;)

11. W sklepie magicznym 1 wand/rod jest za darmo.

12. Pieniądze wymieniamy w banku zwykle znajdują się blisko Depo. Aby wymienić złoto piszemy „change gold”.

13. Działanie poczty jest proste, znajdujemy pocztę (człowieka, który sprzeda nam parcel – paczkę i znaczek) kupujemy parcel (hi -> parcel -> yes) w naszym plecaku znajduje się teraz Parcel – skrzynka, do której wrzucamy przedmioty, które chcemy wysłać i label - karteczek, na której piszemy imię (pełną nazwę postaci) i miasto, osoby do której chcemy to przesłać, powinno to wyglądać tak:

Nick
Miasto
następnie wrzucamy parcel do niebieskiej skrzynki na listy i po kłopocie paczka od razu zostaje doręczona ;). Jeśli Label zostanie źle wypełniony paczka się nie wyśle i będzie leżała na skrzynce pocztowej.

14. 100 gp to 1 platinum coin

15. 100 platinum coin to 1 crystal coin, crystal coin to największa jednostka.

16. Depo (dp) to miejsce schronienia możemy się tam schować kiedy ktoś nas bije lub porostu odłożyć przedmioty dp ma limit 1000przedmiotow przy darmowym koncie i 2000 przy platnym z dp, a dokładniej stanowiska ze skrzynka nikt nie może cię wypchnąć. W Depo również nie regeneruje się mana i życie.

17. Aby do kogoś napisać nie dodając go do naszej listy znajomych 'VIP' należy kliknąć na mały folder, który znajduje się w prawym górnym rogu okna z rozmowa łatwo go zauważyć. Aby dodać kogoś do VIP klikamy na jego nick używając CTRL + prawy przycisk myszy (tibia clasic controls)i dajemy 'Add to VIP list...' lub najeżdżamy kursorem na okienko VIP klikamy na nie CTRL + prawy przycisk myszy i wybieramy 'Add new VIP' i wpisujemy dokładny nick osoby.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.