Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
World of WarCraft: The Board Game

World of WarCraft: The Board Game

Data opublikowania: 26.09.2007, 01:09
Ostatnia edycja: 26.01.2008, 21:21
Jedna z najwspanialszych gier MMoRPG, jeden z najlepszych światów (w końcu w World of WarCraft gra ponad 8 milionów ludzi, a fanów gry można liczyć w dziesiątkach milionów) stworzonych dotąd przez ludzki umysł... na stole!

Czemu nie!? Gra World of WarCraft, flagowe dzieło firmy Blizzard jest również dostępne w wersji planszowej w bardzo rozbudowanej edycji. Gra jest wręcz ogromna, a ilość zawartych w niej elementów może zrobić wrażenie nawet na największych znawcach gier planszowych. W pudełku poza samą ogromną planszą zawierającą w sobie dużą część świata Azeroth znajduje się blisko 1000 (słownie "tysiąc"!) elementów, rzetonów, kart i innych rzeczy. Gracz ma do dyspozycji również karty herosów, którzy dowodzić będą jego armią i siłami przeciwko wrogom, karty wydarzeń, dzięki którym przygoda nie staje się tylko monotonnym chodzeniem po planszy, karty innych postaci. Do tego wszystkiego dochodzi mnóstwo żetonów, oznaczających różne stany, różnego rodzaju figórki i duży jak na grę planszową zapas kostek do gry (21 sztuk).Wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie przedstawiające grę World of WarCraft: Board Game w pełnej swojej świetności, samo pudełko do gry jest mniej więcej nieco grubsze od puszki Coca-Coli, wysokości puszki piwa, a szerokie na łokieć... a to dość sporo.
Wielu ludzi może odstraszać cena jaką należy zapłacić w sklepie internetowym za taką grę, lecz mogę otwarcie powiedzieć - naprawdę warto jeśli ma się z kim grać! Osobiście nie raz grałem w WoW: TBG i jestem absolutnie zachwycony i zadowolony, najkrótsza partia jaką rozegrałem w 4 graczy zabierała nam lekko ponad dwie godziny, najdłuższa ponad trzy, przy czym podkreślam, że każda była oryginalna i niepodobna do poprzedniej.

Karty przedmiotów zostały świetnie wykonane i są bardzo różnorodne, od słabych, mało potrzebnych przedmiotów po potężne artefakty mogące przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Gracz do dyspozycji posiada niemal wszystkie podstawowe rasy występujące w świecie WarCraft - Ludzi, Elfów, Nieumarłych, Taurenów, Orków czy Krasnoludów. Świetnym dodatkiem są zadania, które mogą wykonywać gracze, są one podzielone na stopnie trudności, więc nie ma szansy żeby słaby gracz wpadł na zadanie nie do wykonania. Może wybrać jedną z nich i stanąć po stronie cywilizowanego Sojuszu lub po stronie potężnej Hordy. Na początku gry gracze wybierają jedną ze stron, tak aby stworzyć zarówno Hordę jak i Sojusz.

Gra polega na dotarciu do głównego przeciwnika, nazwanego w grze "Overlord". Przed ostateczną walką gracze spotykają różnego rodzaju potwory, wykonują zadania czy najzwyczajniej zwalczają się na wzajem. Przy tak dużej ilości elementów w grze nie ma szans na nudę czy schematyczność rozgrywki. Przed każdą rozgrywką, a po skompletowaniu graczy warto zaopatrzyć się w jedzenie, rozgrywka może trwać naprawdę dłuuugo :)

Do gry został również wydane dodatki (Expansion Set), drugi z nich - Burning Crusade nie można aktualnie dostać za pomocą sklepu rebel.pl, tylko jeden jest aktualnie dostepny - World of WarCraft: Shadow of War Expansion, który dodaje doprawdy masę dodatkowych i zupełnie nowych rzeczy (lista obok). Skompletowanie podstawki oraz rozszerzenia może wydawać się kosztowne, lecz mogę oświadczyć, że przynajmniej dla mnie była i jest to najwspanialsza gra planszowa pod słońcem. Gra się najlepiej w co najmniej 4 osoby, wówczas jest sporo zamieszania i jest znacznie ciekawiej. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego szanującego się fana świata WarCraft! Polecam!

+ Ogrom, jak to w przypadku rzeczy na podstawie gier Blizzarda
+ Świetnie dopasowana do gry instrukcja i zasady
+ Odwzorowanie świata Azeroth
+ Długość rozgrywki
+ Brak schematyczności

- Jedynie cena...
Gra dla 2-6 graczy
Instrukcja wydana w języku:
Gra wydana w języku:
 • 400 różnych oznaczeń
 • 216 kart klas postaci
 • 120 kart przedmiotów
 • 120 figur potworów
 • 80 kart przygód, po 40 dla Sojuszu oraz Hordy
 • 63 żetony postaci (7 dla każdej klasy)
 • 52 kart wydarzeń w grze
 • 21 kostek 8-ściennych różnych kolorów
 • 16 figur bohaterów
 • 7 dwustronnych kart postaci
 • 3 karty Władców
 • 2 karty zestawień potworów
 • 2 karty postaci
 • 1 znacznik kolejki
 • instrukcja i plansza do gry


Dodatek:
Instrukcja wydana w języku:
Gra wydana w języku:

 • 200 kart przedmiotów (!)
 • Karty przeznaczenia
 • Nowe zadania (kolor niebieski)
 • Nowe karty mocy i umiejętności dla wszystkich klas (!)

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.