Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Gra o Tron

Gra o Tron

Data opublikowania: 27.09.2007, 19:45
Ostatnia edycja: 26.01.2008, 23:27
Jedna z najbardziej utytułowany produkt oparty na znanych książkach z serii "Pieśń Lodu i Ognia" Georga R. R. Martina. Gracz wciela się w rolę jednego z pięciu głównych bohaterów i staje do walki z innymi graczami o główną nagrodę - Żelazny Tron, czyli władzę w krainie. Dzięki połączeniu gry planszowej z światem zawartym w ksiażkach  "Pieśń Lodu i Ognia"  gracze mogą spróbować na własnej skórze jak to jest walczyć o władzę oraz tron.

Plansza jaką dysopnują gracze może nie jest tak imponująca jak w przypadku gier takich jak World of WarCraft: The Board Game lub Herospace (który bez dodatków jest bardzo duży), lecz mimo to sposób w jaki grę stworzono oraz sposób rozgrywki jest bardzo wciągający, a dbałość o najmniejsze szczegóły jest dogna takiej ceny. Plansza podzielona jest na różnej wielkości części, które reprezentują różne krainy w królestwie. Gracze rywalizują w różnorodny sposób o wpływy w poszczególnych częściach z czasem zdobywając władzę na danym terytorium.

Zwycięża i zasiada na żelaznym tronie ten, który po odpowiedniej ilości tur włąda największym terenem zawierającym w sobie najwięcej miast. Jedna tura może trwać bardzo długo, podczas, której gracze wydają rozkazy swoim jednostką, rozwijają swój dobytek czy nawiązują sojusze między sobą w celu zniszczenia wspólnego wroga. W grze występuje bardzo dużo losowych wydażeń lub takich, które wywołać mogą prawdziwe trzęsienie ziemi pośród graczy - Walki Królów.
Gra jest tak świetnie ułożona, że często zdarzać się będą sytuacje, że niby słaby gracz, który nie jest wstanie zagrozić temu dominującemu zgromadzi odpowiednich sojuszników by stać z nim w szranki, jak równy z równym. Może się też zdarzyć sytuacja taka, że jeden z graczy wbije drugiemu miecz w plecy.
Plansza do gryKrótka wideorecenzja gry w języku angielskimBardzo ładnie i dokładnie wykonana jest instrukcja do gry, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemów z poznaniem w łatwy sposób zasad panujących w Grze o Tron. Pudełko zawiera dużo różnorodnych elementów oznaczających odpowiednio sytuację na mapie gry, łącznie jest ich około 300. Sama gra wydana jest w języku angielskim, lecz zamawiając ją w pudełku znajdzie się instrukcja w języku polskim. Łącznie z dokupieniem wszystkich dodatków gra jest znacznie bardziej rozbudowana i może konkurować z najdroższymi i najbardziej rozbudowanymi grami tego typu, takimi jak BattleLore. Jednak zbudowana za pomocą podstawki i dodatków fabuła oraz przygody niekiedy znacznie przewyższają te spotykane w większych grach planszowych.

Podsumowując grę uznaję ją za dobry zakup i ciekawą zabawę dla osób szukających mniej skomplikowanych gier, nie wymagających dużych nakładów finansowych oraz nie szukających bardzo rozbudowanych instrukcji i zasad. Zakup dobry, lecz jeśli posiadasz większe fundusze przejrzyj również gry Heroscape lub BattleLore.

+ Bardzo ciekawa fabuła gry
+ Rozbudowany wątek walki o tron
+ Dużo możliwości pokonania przeciwnika
+ Efekty zaskoczenia i tajemniczości
+ Złożone sojusze
+ Ilość jednostek

- Wykonanie mapy 


Gra dla 2-5 graczy
Instrukcja wydana w języku:
Gra wydana w języku:
  • 100 znaczników potęgi
  • 100 pionków
  • 15 znaczników wpływów
  • 5 znaczników zasobów
  • 5 startowych kart rodów
  • 30 kart wydarzeń
  • 35 kart rodów
  • 5 znaczników
  • Sporo innych żetonów
  • Instrukcja


Rozszerzenia dodają głównie nowe rody, fortyfikacje, maszyny oblężnicze i inne elementy!

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.