Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Abalone

Abalone

Data opublikowania: 27.01.2008, 19:06
Ostatnia edycja: 27.01.2008, 19:34
Niby prosta plansza, niby kilka kulek, nieco białych i nieco czarnych. Niby niewielka czarna plansza, na której są jakieś wzory.
A jednak... mnie wciągnęła niemiłosiernie na długich kilka tygodni.
Zasady gry są bardzo proste, a jednak ilość możliwości ruchu, taktyki i trików służących do pokonania przeciwnika są setki!

Układ gry

Plansza to sześciokąt posiadający w sobie wgłębienia oraz dookoła swego rodzaju rynnę. Każdy z graczy posiada 14 kul - jeden białe, drugi czarne. Gracze przepychają swoje kule na przemian, wszystko dąży do tego by wypchnąć 6 kul przeciwnika poza sześciokąt planszy - na rynnę.
Można przepchnąć na raz 1, 2 lub 3 swoje kule, które znajdują się w jednej linii. Jedynie do przodu, do tyłu lub na boki. Tylko dwie kule mogą przepchnąć jedną kulę przeciwnika, zaś 3 kule mogą dwie bile przeciwnika.
Zasady niby proste, lecz na tej sześciokątnej planszy dają ogrom możliwości i trików. Można stosować różnego rodzaju mury, składające się nie tylko z swoich kul, również można do tego wykorzystać bile przeciwnika - gdy staną one w jednej większej linii nie można ich przepchnąć ponieważ ich kombinacja (brak wolnego pola za ostatnią kulą) na to nie pozwala.
Inną wielką zaletą gry jest jej wielkość, można ją zabrać ze sobą niemal wszędzie, zmieści się w plecaku czy torbie, jedynie jej ciężar może sprawiać problem - ciężkie kule wcale nie są lekkie, za to dobrze leżą w wyprofilowanych dołkach. Nie groźne są dla niej żadne szturchnięcia, gra w pociągu, czy w PKS-ie :)

Dlaczego gra jest tak popularna w Polsce?

Od Producenta: Gra Abalone w Polsce jest dużo tańsza niż w innych krajach, ponieważ wszystkie części składowe produkowane są w Polsce, jedynym wyjątkiem są kule, które pochodzą z Meksyku, gdyż tylko tam istnieje fabryka, która jest w stanie wyprodukować idealne kule. Tak więc, mając na uwadze dobro naszych Klientów, postaraliśmy się o osiągnięcie wysokiej jakości produktu przy maksymalnym obniżeniu kosztów produkcji.

Gorąco polecam!
Ciekawie wykonany film prezentujący grę+ Nieduża plansza
+ Setki taktyk i tricków
+ Sposób wykonania
+ Zajmuje sporo czasu

- Brak
Gra dla 2 graczy (są wersje dla większej ilości)
Instrukcja wydana w języku:
Gra wydana w języku:
  • 14 ciężkich czarnych kul
  • 14 ciężkich białych kul
  • Sześciokątna solidna plansza
  • Instrukcja

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.