Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Blue Moon City

Blue Moon City

Data opublikowania: 28.09.2007, 03:56
Ostatnia edycja: 26.01.2008, 23:27
Znane niegdyś ze swej świetności i wspaniałości Miasto Błękitnego Księżyca dziś jest zniszczone, zapomniane i zrujnowane. Kolejna świetna gra autorstwa znanego wśród fanów gier planszowych Reinera Knizii. Stworzył on między innymi takie znane gry jak Eufrat i Tygrys czy Kingdoms. Gracze stają do walki, lecz nie do takiej, w której leje się strumieniami krew, a topory i miecze wirują w powietrzu. Stają do walki, w której liczy się to, kto szybciej i lepiej odbuduje Miasto Błękitnego Księżyca.Rozgrywka i świat gry ma jak najbardziej bezkrwawy i "bezbolesny" charakter. Elementy gry są bardzo dobrze wykonane i świetnie komponują się z całą resztą. W przeciwieństwie do wielu gier planszowych elementów nie ma wcale dużo, co nie tworzy efektu "początkowego chaosu" w zasadach gry. Co do zasad... Są one bardzo proste i nie wymagają długiego siedzenia nad regulaminem rozgrywki by wszystko pojąć i wiedzieć co można, a czego nie. Fabuła gry osadzona jest w karcianym świecie Blue Moon, lecz by móc bez problemu grać nie trzeba poznawać tego świata.

To w jaki sposób będzie odbudowywane miasto decyduje sam gracz, lecz ogółem "złoty środek" potrzebny do odbudowy jest bardzo złożony. Wymaga on sporo myślenia, nieco strategii oraz odrobinę szczęścia. Gracze w zamian za rekonstrukcję budynków otrzymują różne przedmioty, które niezbędne będą przy ostatecznym finale i ogłoszeniu zwycięzcy. Wielu graczom wydawać się może, że brak kostek potrzebnych do rozgrywki może wszystko zniszczyć... Jednak jest inaczej, rozgrywka potrafi nawet nabrać dużo tajemniczości, gdy kostki nie są potrzebne, a nie każdy ruch czy poczynania przeciwnika jesteśmy wstanie przewidzieć.

Niestety dużą wadą gry jest jej schematyczność, wiele elementów gry jest ograniczona do niewielkiej ilości możliwości. Często mogą wystąpić takie sytuacje, które już gdzieś, kiedyś w innej rozgrywce się powtórzyły. Podsumowując grę warto przyznać jej ocenę dobrą na tle ogółu gier planszowo/strategicznych. Najważniejszymi wadami są wspomniana schematyczność oraz niewielkie pole do popisu - mała mapa oraz przeznaczenie tylko dla dwóch graczy.

+ Prostota
+ Łatwe zasady gry
+ Odmienność

- Schematyczność
- Małe możliwości

Gra dla 2 graczy
Instrukcja wydana w języku:
Gra wydana w języku:
  • 80 kart gry
  • 40 kryształów
  • 40 znaczników
  • 21 żetonów budynków
  • 15 smoczych łusek
  • 4 figurki graczy
  • 3 figurki smoka
  • 1 obelisk

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.