Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Red 5 o swoim tajemniczym MMO

Red 5 o swoim tajemniczym MMO

Data opublikowania: 06.01.2009, 17:37
Tagi: Red 5, Gamasutra, Mark Kern, Michael Weingartner, czerwona piątka, MMO, Blizzard, WoW, AoC

Red 5 to studio stworzone w 2005 roku przez byłych pracowników Blizzarda, współtwórców World of Warcraft. Zebrawszy się pod nową nazwą już od przeszło 3 lat tworzą oni tajemnicze MMO, które jak sami zapowiadają - będzie grą klasy AAA. Czytaj dalej...

Projekt ten od samego początku jest owiany wielką tajemnicą. Tworząca go ekipa (składająca się obecnie z około 100 osób) dba o to, by żadne informacje na jego temat nie "ujrzały światła dziennego". Zmowa milczenia jednak została niedawno przerwana. Założyciele "czerwonej piątki" Mark Kern i Michael Weingartner udzielili wywiadu serwisowi Gamasutra.

Nadchodzące dzieło Red 5 udostępni graczom świat całkiem inny od dotychczasowych. Zachodzące w nim zmiany nie będą powstały na skutek geograficznych ustaleń, będą one wynikiem działań podejmowanych przez graczy. Jak powiedział Kern: „Chcemy by gracze mogli wpływać na stan gry w trakcie jej trwania. Czas jest bardzo ważnym elementem koncepcji naszej gry”.

Na przestrzeni najbliższych miesięcy winniśmy poznać więcej szczegółów, a wśród nich zapewne i tytuł gry. Pozycja ta, wg twórców, ma być atrakcyjna zarówno dla graczy ze Wschodu jak i z Zachodu. Na tyle atrakcyjna, że autorzy nie obawiają się o jej przyszłość i rywalizację z innymi grami MMO. Mowa tu nie tylko o świeżo powstałych typu Age of Conan czy Warhammer Online, ale także o hicie Blizzarda: World of Warcraft. Sami twórcy w wywiadzie przyznają: „Uważamy, że ciągle jest miejsce na mocną grę klasy AAA. I chyba żaden z wymienionych tytułów nie poszedł w takim kierunku, w którym udajemy się my… Czyli obecny trend raczej nas nie martwi.”

Miejsce na mocną grę klasy AAA znajdzie się zawsze, ale czy taka gra powstanie?...

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.