Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Kuźnia Gier na Polconie

Kuźnia Gier na Polconie

Data opublikowania: 21.08.2009, 14:19 | Informacja prasowa
Tagi: polcon, konwent, łódź, imprezy, konwenty, kuźnia gier, gry

Już za niecały tydzień rozpoczyna się - największe święto miłośników fantastyki w Polsce - Polcon (tym razem odbywający się w Łodzi. Kuźnia Gier, oczywiście pojawi się na konwencie - z mnóstwem atrakcji! Puszon i Sqva oficjalnymi gośćmi Polconu! Worek prezentów dla uczestników, pokazy i turniej Veto!, prelekcje Wolsungowe i wiele innych. Koniecznie czytaj dalej :).

Kuźnia Nagród

Wydawnictwo Kuźnia Gier jest jednym ze sponsorów konwentu

Każdy uczestnik Polconu otrzyma, wraz z informatorem, gratisową kartę do kolekcjonerskiej gry karcianej Veto!

Ponadto kilkuset (dokładną liczbę podamy po weekendzie) uczestników Polconu, którzy zaakredytowali się jako pierwsi otrzyma jako prezent od autorów i wydawców Veto! - darmową grę strategiczną LIS PUSTYNI (do odebrania, po okazaniu kuponu, na stoisku Kuźni Gier).

Kuźnia (przed)Sprzedaży

Na odbywających się przy okazji Polconu Targach Fantastyki znajdzie się oczywiście miejsce na stoisko Kuźni Gier (hala MOSiR, stanow. 5a), na którym będzie można zapoznać się i kupić wszystkie nasze produkty.

To jeden z ostatnich momentów aby nabyć w przedsprzedaży podręcznik do RPG Wolsung: Magia Wieku Pary - w twardej oprawie! Ponadto dostępne będą zestawy Veto! z normalnie niedostępnymi kartami okazyjnymi.

Kuźnia Gości

Michał 'Puszon' Stachyra i Maciej 'Sqva' Zasowski - zostali zaproszeni na konwent jako oficjalni goście, w wyniku czego odbędzie się oczywiście spotkanie z Wydawnictwem (patrz dalej), w informatorze pojawi się nasza fotka wraz z jakimś krępującym opisem, zaś Sqva po raz pierwszy zagości na Polconie poza Krakowem.

PS: Bardzo za to zaproszenie dziękujemy, to dla nas miłe ;)

Kuźnia Pokazów i Turniejów

Podczas Polconu w Games Roomie, odbędą się liczne pokazy Veto! oraz naszych gier planszowych.

Czwartek, godz. 16.00 - prezentacja: Wiedźmina: Przygodowej Gry Karcianej - gra karciana o przygodach najbardziej znanego polskiego bohatera popkultury, okraszona ilustracjami z bestsellerowej gry komputerowej. Dodatkowo możliwość zobaczenia świeżo wydanej hiszpańskiej wersji gry.

Czwartek, godz. 17.00 - prezentacja: Wiochmena 2 - najbardziej kultowej zwariowanej karcianki o wyścigach furmanek. Załóż beret i zostań hiperfurmanem jakiego Łódź jeszcze nie widziała.

Czwartek, godz. 18.00 - prezentacja: Veto! - jedyna ukazująca się polska kolekcjonerska gra karciana. Przyjdź i naucz się w nią grać. Dla zainteresowanych demo-decki, darmowe karty oraz masa porad i uwag. Zostań Panem Bratem.

Piątek, godz. 15.00 - prezentacja: Rice Wars - mózgożerna gra strategiczna w realiach XVII-wiecznej Japonii. Spośród rodów spierających się o pola ryżowe wyspy, tylko jeden z daymio zdobędzie władzę.

Piątek, godz. 16.00 - prezentacja Kung Fu - szalona gra imprezowa czasu rzeczywistego, autorstwa Urko, Saisego i beacona, świeżo wydana przez Kuźnię Gier. Naucz się grać przed sobotnim turniejem

Piątek, godz. 17.00 - prezentacja: Wolsung: The Boardgame - sympatyczna gra planszowa dla całej rodziny rozgrywająca sie w uniwersum Wolsunga (więcej o Wolsungu - patrz dalej).

Piątek, godz. 18.00 - prezentacja: Veto! - jedyna ukazująca się polska kolekcjonerska gra karciana. Przyjdź i naucz się w nią grać. Dla zainteresowanych demo-decki, darmowe karty oraz masa porad i uwag. Nauki dzień drugi.

Sobota, godz. 16.00 - turniej Kung Fu - Nadszedł czas końcowego egzaminu, nikt już nie będzie przymykał oczu na Wasze wybryki młodzi uczniowie. Teraz dowiemy się kto wyjdzie z klasztoru z czarnym pasem i uniesioną głową, a kto będzie handlował zupką na bazarze do końca życia.

Sobota, godz. 18.00 - prezentacja: Veto! - jedyna ukazująca się polska kolekcjonerska gra karciana. Przyjdź i naucz się w nią grać. Dla zainteresowanych demo-decki, darmowe karty oraz masa porad i uwag. Nie pozwól by ominęła Cię wolna elekcja, a potem wspólna biesiada!

Niedziela, godz. 10.00 - turniej Veto! - Czas zebrać Panów Braci po dniach biesiad i hulanki, dzisiejsze spotkania to już nie przelewki, zjadą się najwięksi krzykacze i zawadiaki ze wszystkich stron Polski, takoż warchoły i pijanice. Nikt nie będzie szczędził szabli i ostrego słowa, teraz to nie zaściankowe wybory, albowiem rozpoczyna się prawdziwa elekcja. Już słychać jak krzyczą — Veto! Na szabelki Go! Prowadzenie: Piotr 'kajakowski' Kajak

Kuźnia Prelekcji

Zapraszamy na następujące prelekcje i spotkania:

Czwartek, godz. 17.00 - 17.50, sala 416.

Ale o co chodzi z całą tą magią wieku pary? - Maciej 'lucek' Sabat

Steampunk jest trendy! Gogle-lustrzanki, mundury od Prady, pistolety strzelające promieniami śmierci, naziści w sterowcach i wielkie pociągi - czego więcej można chcieć na sesji! Z niewielką pomocą spektakularnych przedstawień audio-wizualnych oraz nieskrępowaną erudycją i elokwencją udowodni to zdumionej publiczności uroczy prelegent, dyplomowany członek Towarzystwa Przyjaciół Pary i Techniki, Inżynier Korpusu Budowniczych Mostów i Katedr, Archidiakon Świątyni Złotego Świtu, Charge d'Affairs Kompani Wschodnioindyjskiej - uniżony sługa słuchaczy.

Czwartek, godz. 20.00 - 20.50, sala 416.

53 pulpowe przygody - czyli o prowadzeniu w konwencji pulp! - Maciej 'lucek' Sabat

Pulp Fiction oglądał pewnie każdy. Ale film Quentina to zaledwie czubek olbrzymiej góry lodowej, jaką jest pięćdziesiąt lat tradycji pulpowych magazynów z opowiadaniami. Uroczy i profesjonalny prowadzący opowie, jak najlepiej używać konwencji oraz zaprezentuje całą masę pomysłów na to, jak uczynić nasze gry jeszcze fajniejszymi - bo pulpowymi.

Piątek, godz. 12.00- 12.50, sala 416.

Kuźnia Gier - spotkanie z Michałem 'Puszonem' Stachyrą i Maciejem 'Sqvą' Zasowskim

prowadzi Marcin 'Ezechiel' Zaród

Wydawca gier Wiochmen Reiser, Wiedźmin, Veto i Wolsunga opowie o historii i planach planszówkowo-karciano-erpegowych. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jakiego koloru będzie beret w nowej edycji Wiedźmina oraz co należy zrobić, by Kuźnia wydała dla Was ekskluzywną, prywatną karciankę - zapraszamy.

Piątek, godz. 17.00 - 18.50, sala 416.

Wolsung: Magia Wieku Pary - prezentacja systemu - Artur 'Garnek' Ganszyniec, Michał ' Puszon' Stachyra, Maciek 'lucek' Sabat.

Przyjdźcie koniecznie. Zaskoczymy Was cudami techniki i olśnimy spektakularną magią. Pokażemy rzeczy, jakich w życiu nie widzieliście. Przestraszymy Was smokami, a potem poślemy w szaleńczą pogoń za szajką złodziei diamentów! Tylko miesiąc został do premiery jednej z najbardziej oczekiwanych na polskim rynku gier. Przyjdźcie koniecznie, żeby zobaczyć, jak wywiązujemy się z naszych obietnic - na Polcon przywieźliśmy super-świeżutką, pachnącą, ściśle tajną makietę podręcznika! To już niemal ostateczna wersja - jeszcze tylko finalna korekta i parę dni po Polconie książka trafia do druku. Po prostu musicie tu być.

Piątek, godz. 19.00.- 19.50, sala 415,

50 pomysłów na przygody w stylu Sherlocka Holmesa - Artur 'Garnek' Ganszyniec

Kolejna odsłona niesamowitego cyklu - tym razem na warsztat scenarzysty trafią klasyczne historie o detektywach - Sherlock Holmes, Hercules Poirot, panna Maple, Dick Tracy, Shadow, Sam Spade i Philip Marlowe. Dowiemy się, jak podrzucać poszlaki, wprowadzać trzecie i czwarte dno do każdej zbrodni, wyczuwać arszenik przez stare koronki i grać na skrzypcach dedukując. Pod sam koniec prelekcji zostanie wyjaśniona tajemnica morderstwa i okaże się, że zabójcą jest ogrodnik.

Ponadto przedstawiciele Kuźni Gier wezmą udział w:

  • panelu: Czy planszówki zabijają erpegi, piątek, godz. 13.00 - 14.50, prowadzenie Marcin 'Ezechiel' Zaród

  • panelu wydawców RPG - sobota, godz. 14.00 - 15.50, prowadzenie: Łukasz 'Tor' Garczewski

więcej na http://www.kuzniagier.pl/polcon2009

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.