Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Kuźnia Gier wyda Wolsunga. Dwa razy.

Kuźnia Gier wyda Wolsunga. Dwa razy.

Data opublikowania: 17.07.2008, 20:57
Tagi:
Niniejsza wiadomość nie jest żartem. Wreszcie stanie się to, na co wielu czekało. Steampunk zapanuje.Najdłużej wyczekiwany polski system RPG - "Wolsung - Magia Wieku Pary" Artura 'Garnka' Ganszyńca iMacieja 'lucka' Sabata zostanie wydany nakładem Wydawnictwa Kuźnia Gier. To nie wszystko! W październiku na Targach Gier w Essen premierę będzie miała miejsce premiera gryplanszowej Wolsung!
Wolsung to pełna akcji gra o przygodach Niezwykłych Dam i Dżentelmenów, utrzymana w klimacie steampunk fantasy. Magiczny świat po rewolucji przemysłowej zamieszkują, oprócz ludzi, również elfy, krasnoludy czy trolle. Po ulicach mkną szybkie paromobile, luksusowe parowce zapewniają połączenia z zamorskimi koloniami, a nieboskłon przecinają szlaki majestatycznych sterowców. Magia, ramię w ramię z techniką, przynosi światu parowe golemy, kabalistyczne maszyny liczące i potężne, żelazne smoki.

Świat Wolsunga jest pełen wyzwań. W niezbadanych dżunglach tajemnicze świątynie i dzikie plemiona tubylców czekają na odkrywców. W kanałach pod miastami wciąż czają się nieumarli - przerażająca pamiątka po Wielkiej Wojnie. Szaleni naukowcy i zepsuci geniusze zbrodni snują sieci złowrogich intryg. To niezwykłe czasy, w których potrzeba niezwykłych bohaterów!

Wolsung był do tej pory znany jak "wciąż nie wydany świetny polski RPG". W wyniku współpracy Kuźni Gier oraz autorów gry to się zmieni. Nie, nie oznacza to, że Wolsung przestanie być świetny. Po prostu w końcu można się będzie o tym przekonać – Wolsung nareszcie zostanie opublikowany.

Już pod koniec października 2008 roku podczas Targów Spiel '08 w Essen będzie miała miejsce światowa premiera Wolsung: the Boardgame – dużej gry planszowej dla 2 do 4 osób. Jej autorami są Michał 'Puszon' Stachyra i Maciej 'Sqva' Zasowski (znani z takich produkcji jak Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana, Rice Wars czy Inwigilacja). Gra powstaje przy wsparciu i pomocy Artura 'Garnka' Ganszyńca i Macieja 'lucka' Sabata. Gracze wcielą się w role wynalazców i przemysłowców produkujących niezwykłe paromobile, golemy i sterowce. Konkurować będą walcząc o surowce potrzebne do budowy wspaniałych wynalazków jak i o plany tychże. Gra zawierać będzie mnóstwo elementów – planszę, plansze pomocnicze, karty, mnóstwo żetonów i drewnianych znaczników, a także gadżet niespodziankę – będący kluczowym elementem mechaniki gry.

Gra fabularna "Wolsung: Magia Wieku Pary" ukaże się w pierwszej połowie 2009 roku i zawierać będzie wszystko to, za co już wcześniej lubiano Wolsunga - nadzwyczajnych bohaterów, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty będzie na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.

Dalsze plany (na rok 2009) zakładają wypuszczenie dwóch dodatków do gry fabularnej oraz... jeszcze kilka innych pomysłów (nieujawnianych, by nie zapeszać), o których informacje pojawiać się będą na bieżąco.

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.