Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Aion przechodzi na F2P

Aion przechodzi na F2P

Data opublikowania: 18.12.2011, 18:30 | Informacja prasowa
Tagi: aion, mmorpg, f2p

Gameforge, jeden z czołowych europejski wydawców gier online, ujawnił dzisiaj szczegóły dotyczące nowego, darmowego modelu biznesowego gry MMO Aion.

Już w lutym Aion zrezygnuje z comiesięcznych subskrypcji na rzecz przejścia w popularny ostatnio model F2P, w którym płatności są tylko opcjonalne i uzależnione od woli gracza. Oto jak będzie to wyglądać:

Aion dla wszystkich: każdy użytkownik, niezależnie od tego czy dopiero zaczyna swoją przygodę, czy jest już doświadczonym graczem Aion, otrzyma pełny dostęp do sklepu z przedmiotami. Co za tym idzie wszyscy gracze otrzymają możliwość stworzenia wyjątkowych, indywidualnych bohaterów zakupując za realne pieniądze np. unikatowe ubrania, rzadkie zwierzęta bądź nowe fryzury. Dodatkowo do kupienia będzie tzw. „Gold, Pack”, który usunie z kont darmowych wszelkie ograniczenia oraz zapewni, przez limitowany czas, dodatkowe bonusy - np. zwiększy ilość zdobywanych punktów doświadczenia lub skróci czas resetu instancji.

„Nie możemy się już doczekać momentu, w którym Aion, jeden z najpopularniejszych MMO RPG, przejdzie w model F2P. A to umożliwi przecież wielu nowym graczom, poznanie tego magicznego świata” mówi Volker Boenigk, Dyrektor Wykonawczy Aion z firmy Gameforge. Dodaje: „Wybraliśmy nasz darmowy model bardzo ostrożnie, aby upewnić się, że wszystkie najważniejsze funkcje gry będą dostępne dla każdego gracza bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Decydując się na takie rozwiązanie, jesteśmy przekonani, że zarówno dotychczasowi gracze, jak i wszyscy nowi będą mieli poczucie sprawiedliwości i już nie możemy się doczekać aby usłyszeć ich opinie”.

Dodatkowe informacje o zmianie ustawień kont znajdują się na stronie http://www.aionfreetoplay.com.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.