Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
FAQ

FAQ

Data opublikowania: 27.07.2011, 16:42
Ostatnia edycja: 12.04.2012, 02:05

1.       Czym jest TERA?

TERA to pierwsze prawdziwe Action MMORPG, które zapewnia głębię MMO oraz intensywność gier akcji. Gracze mają pełną kontrolę nad swoimi charakterami używając dynamicznego systemu bitewnego gry.

Działania gracza mogą zmienić równowagę w świecie zagrożonym przez ciemne moce. Siedem zjednoczonych ras próbuje działać wspólnie, by ochronić swe ziemie przed grasującymi potworami, mieszkańcami podziemi i knującymi demonami.


2.       Czym TERA różni się od innych MMORPGów?

Przełomowy system walk w TERA ustanowi nowy standard w grach MMORPG. Pozwala on graczowi na wejście do świata, w którym to nie dzięki statystykom może zostać on bohaterem a dzięki swoim działaniom, pracy zespołowej i śmiałym pojedynkom.

Dynamiczny system walk w czasie rzeczywistym daje graczom więcej kontroli i stałe zaangażowanie w akcję. Zamiast automatycznego wybierania celów, to pozycja twojej postaci, koordynacja ataków, bloków i uników zadecydują o wyniku każdej konfrontacji. W rezultacie, walka jest bardziej intuicyjna, ekscytująca i realistyczna.

W TERA gracze wpływają na świat bezpośrednio, dyktując prąd ekonomii i manewrując przez dynamiczny system polityczny. Zamiast tkwić w wyznaczonej frakcji opartej na rasie postaci, gracze mogą wybierać zarówno swoich sojuszników, jak i wrogów. Praca zespołowa ma większe znaczenie niż właśnie rasa lub klasa, gdy gracze stają oko w oko z przerażającymi hordami zagrażającymi światu.

Już na starcie TERA będzie wspierać kontrolery konsolowe, pozwalając graczom na przeniesienie emocji do salonu, na pecetach multimedialnych. Na bardziej tradycyjnych graczy oczywiście czeka klawiatura i myszka na PC.

 

3.        Kiedy TERA zostanie uruchomiona?

Już w 2011 roku w Europie.


4.       Czym jest Bluehole Studio?

Bluehole Studio zostało założone w 2007 roku i składa się z weteranów przemysłu, doświadczonych w rozwoju, produkcji i zarządzaniu społecznościami w dziedzinie MMORPG. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź www.bluehole.net/eng.

 

5.       Jakie są minimalne wymagania systemowe dla TERA?

W TERA można grać na każdym komputerze dla graczy wyprodukowanym w ciągu ostatnich czterech lat.

Dotychczasowe minimalne wymagania systemowe dla TERA:

- Procesor Intel Core Duo 2

- 2GB RAM

- NVidia GeForce 7600 lub ATI Radeon Xi800 GTO


6.       Jak wygląda system płatności TERA?

Podobnie jak inne tytuły MMORPG, TERA będzie używać modelu wersji pudełkowej z miesięcznymi opłatami.

 

7.       Czy TERA będzie dostępna na systemach Mac lub Linux?

Na razie TERA będzie dostępna jedynie dla systemów Windows.

 

8.       Czy TERA będzie dostępna na konsole?

Nie, jedynie na komputery.

 

9.       Czy każda grywalna rasa ma swoją wersję żeńską i męską?

To zależy od rasy, którą gracz wybierze. Rasy Baraka, Popori i Elin mają tylko jedną dostępną płeć.

 

10.   Czy będzie można walczyć PvP w otwartym świecie?

System PvP jest na razie w stanie rozwoju. TERA najprawdopodobniej będzie oferować różne typy serwerów. Pola bitwy i pojedynki PvP będą ważną częścią końcowej zawartości TERA.

 

11.   W jaki sposób będzie zdobywać się poziomy doświadczenia?

Naszym celem jest sprawienie, żeby każde działanie miało wpływ na zdobywanie poziomów doświadczenia, aby było to zintegrowane z fabułą oraz celami indywidualnego gracza lub ich grupy/gildii. Questy są główną metodą zdobywania doświadczenia. Poprzez beta testy ciągle poprawiamy tok gry i proces levelowania. Zespół produkcyjny bardzo blisko pracuje z zespołem deweloperskim w Korei, aby upewnić się, by gra była naturalna dla zachodniej publiczności.

 

12.   Czy TERA to otwarty świat?

TERA to gra z otwartym światem, ale zawierająca pewne tereny, w które można wybrać się samemu bądź z grupą, bez przerywania innym graczom.

 

13.   Widziałem filmiki, na których w TERA gra się padem. O co chodzi?

Ze względu na obecną postać gry, z łatwością wspiera ona pady i planujemy, że będzie to robić już od początku jej wydania. Zachęcamy wszystkich do spróbowania gry w TERA na padzie – może wam się spodobać aż za bardzo!

 

14.   Co dokładnie znaczy ‘zachodnizacja’? Po prostu tłumaczycie koreańską wersję gry?

‘Zachodnizacja’ znaczy, że bierzemy źródłową wersję koreańska gry TERA i sprawiamy, że wygląda bardziej zachodnio i przemawia szczególnie do graczy z Ameryki Północnej i Europy. W zależności od części świata, oczekiwania graczy co do gry będą się różnić. Granie w gry MMO w Korei jest innym doświadczeniem niż na Zachodzie. TERA ma zespół projektantów, którzy modelują fabułę i wiedzę gry, piszą dialogi i tworzą zadania od podstaw. Gra, którą wydamy w Ameryce Północnej i Europie będzie się znacznie różnić od tej z Korei.

 

15.   W jakich językach dostępna będzie TERA?

Na razie planujemy język angielski, niemiecki oraz francuski.

 

16.   Kiedy rozpoczną się beta testy?

Pod koniec marca 2011 odbędzie się pierwsza sesja w Europie. Kolejne odbędą się później tego roku.

Na razie nie ma możliwości zapisania się na zamknięte europejskie testy. Jak tylko przygotujemy formularz rejestracyjny ogłosimy to na stronie.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.