Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Strefa RPG obejmuje patronat nad Pyrkonem!

Strefa RPG obejmuje patronat nad Pyrkonem!

Data opublikowania: 21.02.2009, 07:53
Tagi: pyrkon, konwent, poznań, strefa rpg, patronat, strefa, rpg, literatura, larp, komiks, manga, anime

Pyrkon jest to ogólnopolski konwent (zjazd miłośników fantastyki) odbywający się corocznie w Poznaniu. Podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się on w pierwszy weekend wiosny (27-29 marca) budynkach dwóch poznańskich szkół.

Pyrkon obfituje w najróżniejsze punkty programu związane z wieloma dziedzinami fantastyki. Przygotowując program Pyrkonu organizatorzy starają się zapewnić konwentowiczom zróżnicowane atrakcje, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Program konwentu podzielony jest na bloki:

Blok Literacki
Tradycyjnie najbardziej rozbudowany blok programowy Pyrkonu, wypełniający szczelnie aulę oraz XXX sale prelekcyjne. Tutaj spotkacie swoich ulubionych pisarzy (zarówno uznane sławy, jak i obiecujących debiutantów), krytyków, redaktorów i wydawców. W tym bloku odbywać się będą spotkania autorskie, prelekcje i panele dyskusyjne na różnorodne tematy - od teorii literatury, przez religię, nauki ścisłe, filozofię, historię, mistykę aż do eksploracji Kosmosu.

Blok RPG
Blok RPG obfitował będzie w tym roku w przeróżne atrakcje.

Poszukiwaczom niezapomnianych wrażeń przedstawimy nowe oraz nieznane szerzej systemy. Teoretycy będą mieli okazję posłuchać ciekawych wykładów i wejść w polemikę ze sławami polskiego światka RPGowego. Praktycy natomiast będą mieli okazję do wzięcia udziału w jednej z wielu sesji, przeżycia wspaniałych przygód i zawiązania nowych znajomości.

Nie zapomnij zabrać ze sobą kostek!

Blok LARPowy
Jeżeli masz ochotę zagrać w LARPa w czasie trwania Pyrkonu, zapraszamy! Nie musisz mieć profesjonalnie przygotowanego stroju ani znać dokładnie świata gry. W tym bloku programowym znajdziesz odbywające się co trzy godziny, równolegle, co najmniej dwa LARPy od samego rana do późna w nocy. W osobnych salach, z dala od zgiełku, możesz zagrać w przeróżne systemy: od fantasy, przez płaszcz i szpadę, rzeczywistość alternatywną, cyberpunk, aż po science-fiction.

Blok Multimedialny
Blok dla fanów fantastycznych filmów, seriali i gier komputerowych. Multimedia na Pyrkonie to wszelakiej maści punkty programu dotyczące sztuki filmowej, telewizyjnej czy komputerowej, powiązanych z ogólnie pojętą fantastyką. Jeżeli więc chciałbyś posłuchać o symbolice Gwiezdnych Wojen, realności technologii Star Treka, poznać tajemnice serialu "Lost" lub wziąść udział w panelu dyskusyjnym o kondycji polskiego rynku gier komputerowych - to właśnie tutaj odnajdziesz swoje miejsce!

Komiks, Manga i Anime
Wszystko dla wielbicieli animacji, zarówno europejskiej i amerykańskiej, jak i tej z Dalekiego Wschodu. Do waszej dyspozycji oddajemy salę prelekcyjną oraz liczne dodatkowe atrakcje - nieustający konkurs rysunkowy, karaoke czy maty DDR.

Blok Konkursowy
Masz trochę wolnego czasu pomiędzy interesującymi Cię punktami programu? A może jesteś zainteresowany -właśnie jakąś pamiątką z Pyrkonu? A może po prostu chcesz się pochwalić wiedzą lub sprawdzić, czy znajdzie się w jakiejś dziedzinie geek większy niż Ty? Mamy coś właśnie dla Ciebie!

Mamy miejsce, mamy nagrody, mamy walutę konwentową... wszystko czego potrzebujemy jeszcze to CIEBIE. Przyjdź! Weź udział lub sam zorganizuj jeden z wielu naszych konkursów, a na pewno będziesz się świetnie bawił.

Games Room
W wolnej chwili zapraszamy do Games Roomu wypełnionego po brzegi planszówkami, gdzie czekają na was liczne okazje do współzawodnictwa. Przygotowaliśmy dla Was również turnieje gier karcianych i bitewnych.

Wysokość akredytacji od kilku lat niezmiennie wynosi 25 zł za 3 dni.

Znani są już pierwsi goście, którzy zawitają do Poznania, a wśród nich m.in.: Ewa Białołęcka, Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Magdalena Kozak czy Marcin Mortka. Aktualna lista gości dostępna jest na stronie Pyrkonu w dziale Program > Goście.

Więcej informacji na stronie Pyrkonu: http://www.pyrkon.pl.

Zapraszamy wszystkich do udziału w konwencie.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.