Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Przyjazne środowisku opakowania gier Ubisoftu

Przyjazne środowisku opakowania gier Ubisoftu

Data opublikowania: 19.04.2010, 21:10 | Informacja prasowa
Tagi: ubisoft, gry, pc

Ubisoft zdecydował się na ekologiczną akcję, w ramach której chce całkowicie wyeliminować papierowe instrukcje i zastąpić je wersją elektroniczną, dostępną na płycie z grą.

Akcja ma dotyczyć wszystkich tytułów wydawanych na platformy PlayStation®3 (PS3™), Xbox 360® oraz PC. Program jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą na rynku wydawców gier. Pierwszym tytułem, który zostanie wydany z eko instrukcją będzie Shaun White Skateboarding.

Elektroniczne instrukcje przyniosą wiele korzyści samym graczom i środowisku. Informacje o grze będą obszerniejsze, a dostęp do nich dużo łatwiejszy. Wewnętrzne dane Ubisoft pokazują, że na wyprodukowanie 1 tony papieru, wykorzystywanego na instrukcje do gier potrzeba 2 ton drewna z 13 drzew, co daje wskaźnik zużycia energii na poziomie 28 milionów BTU (jest to ekwiwalent zużycia energii przez 1 gospodarstwo domowe w ciągu roku ), wyprodukowania gazów cieplarnianych na poziomie ponad 6 tyś lbs CO2 i zużycia wody na poziomie 57 tyś litrów.

"To jest naprawdę wspaniałe, że Ubisoft podjął świadome działania ekologiczne, związane z nowymi opakowaniami gier," komentował złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Shaun White. "Jestem pod wrażeniem, że moja nowa gra, będzie pierwszą wydaną w ramach nowej inicjatywy eko opakowań."

Dodatkowo Ubisoft nawiązał współpracę z Technimark Inc., aby stworzyć najbardziej przyjazne środowisku i całkowicie nadające się do recyclingu pudełka DVD. Wszystkie gry, wydawane przez Ubisoft w Ameryce Północnej na platformę PC, będą zapakowane w pudełka "ecoTech". Pierwszą grą, która pojawi się na półkach w tych opakowaniach będzie Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction PC, której premiera przewidziana jest na 27 kwietnia br. Elektroniczne instrukcje w grach pojawiły się w Ameryce Północnej już w marcu tego roku.

"Ubisoft jest kojarzony przede wszystkim z wydawania świetnych gier, ale bycie liderem wśród przedsiębiorstw chroniących drzewa jest specjalnym przywilejem," powiedział Laurent Detoc, prezez Ubisoft w Ameryce Północnej. "Inicjatywy przyjazne środowisku są bardzo istotne dla społeczeństwa globalnego, a elektroniczne instrukcje do gier na platformy Xbox 360 i PS3 są najnowszym przykładem odpowiedzialności za środowisko."

Powiązane newsy

Komentarze

Avatar
Gamec, 19.04.2010, 21:15
Dla środowiska żadna różnica, dla graczy i owszem. Ja tam zawsze lubiłem papierowe instrukcje i wszelkie dodatki. Teraz w pudełku z grą będzie sama płyta!? Jeszcze żeby to prowadziło do obniżki produktu, co wątpię żeby nastąpiło :(.
Avatar
Adinox, 19.04.2010, 21:49
OK, dla wersji podstawowych: OK, ale edycji kolekcjonerskich bez różnych nieekologicznych badziewi sobie nie wyobrażam.
Avatar
Frey, 20.04.2010, 08:23
moim zdaniem Ubisoft zapomniał po co są te wszystkie instrukcje, żeby można było je przeglądać w trakcie uruchomienia gry. Generalnie nie podoba mi się ich pomysł, to tylko ściema z wykręcają powodami ekologicznymi.

Gamec taka papierowa instrukcja jeśli chodzi o druk to praktycznie nic nie kosztuje w stosunku to ceny całości, więc i tak nic nie obniżą.

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.