Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Konkurs wiedzy o Dwóch Wieżach J.R.R. Tolkiena

Konkurs wiedzy o Dwóch Wieżach J.R.R. Tolkiena

Data opublikowania: 16.05.2009, 08:57
Tagi: J.R.R. Tolkiena, Władca pierścieni, kuźnia gier
W sobotę 23 maja w ramach 2. Festiwalu Muzyki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe organizuje w Centrum Festiwalowym na Rynku Głównym k. Wieży Ratuszowej (a w razie niepogody: w Pawilonie Wyspiańskiego) "Konkurs wiedzy o Dwóch Wieżach J.R.R. Tolkiena". Konkurs obejmuje wiedzę z zakresu zarówno książkowej, jak i filmowej wersji drugiej części trylogii "Władca Pierścieni" i składa się z dwóch etapów: eliminacji i finału. W nagrodę drużyna aż dziewięciu (!) laureatów będzie mogła udać się - nie tradycyjnie do Mordoru - lecz na projekcję "Dwóch wież" z muzyką Howarda Shore'a na żywo na krakowskich Błoniach (o 21.30). Podwójne zaproszenia wręczą zwycięzcom organizatorzy konkursu oraz festiwalu Muzyki Filmowej wraz z okolicznościowym dyplomem (ok. 14.15). Przewidziane są również bardzo atrakcyjne nagrody niespodzianki oraz specjalne LotR-owe pamiątki uczestnictwa w konkursie.
Konkurs rozpocznie się w "Pająku festiwalowym" na Rynku Głównym (w razie deszczu: w Pawilonie Wyspiańskiego) o godz. 10.30 obowiązkowymi eliminacjami pisemnymi (prosimy o zaopatrzenie się w coś do pisania, tj. twardą podkładkę pod kartkę i długopis) oraz dokument potwierdzający tożsamość. Po krótkiej przerwie, koniecznej do podliczenia punktów, w tym samym miejscu - przy muzyce z filmu - ok. godz. 12.00 rozpocznie się część ustna finału konkursu. Pomyśleliśmy o tych z Was, którzy zadali sobie trud, by poznać "Władcę pierścieni" w oryginale - odpowiedzi można udzielać w języku angielskim, a ponadto w finale możecie także w tym języku otrzymywać pytania! W tym właśnie celu Krakowskie Biuro Festiwalowe do prowadzenia konkursu sprowadza z Shire'u dwujęzycznego Hobbita Piotra Krasnowolskiego. Finał trwa co najmniej do chwili, gdy na podium pozostanie Dziewiątka najlepszych. Jeśli wyłonimy ich przed godziną 14.30, możliwa będzie dalsza rywalizacja, by wybrać spośród nich największego znawcę "Dwóch Wież".


UWAGI:
- Z uwagi na znaczne różnice między polskimi wersjami "Władcy Pierścieni" zmuszeni jesteśmy ograniczyć polską wersję konkursu do tłumaczenia najpopularniejszego, dokonanego przez Marię Skibniewską. Odpowiedzi oparte na innych tłumaczeniach mogą zostać uznane za błędne. Decyzje prowadzącego konkurs są ostateczne.
- Prosimy o zaopatrzenie się w dokument potwierdzający tożsamość, by uniknąć ewentualnych nieporozumień dotyczących autorstwa zwycięskich prac pisemnych.
- Pytania będą koncentrować się na II tomie "Władcy Pierścieni", mogą też jednak dotyczyć informacji ogólnych o całej książce, jej autorze, powstawaniu, tłumaczeniach na język polski, a także wersji filmowej stworzonej przez Petera Jacksona oraz jej koncertowym pokazie na krakowskich Błoniach. Informacje o koncercie finałowym festiwalu na stronie www.fmf.fm.
- Pytania w części ustnej wybieramy losowo; te, na które nie uda się uczestnikom odpowiedzieć, przypadają następnym uczestnikom.
- Uczestnikom eliminacji zapewniamy arkusze z pytaniami, prosimy natomiast o przyniesienie własnych długopisów i podkładek pod kartki.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.