Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
Dni fantastyki 2011- został tydzień

Dni fantastyki 2011- został tydzień

Data opublikowania: 22.06.2011, 19:10 | Informacja prasowa
Tagi: dni fantastyki, konwent

Jeszcze tylko tydzień do największego wrocławskiego konwentu fanów fantastyki! Wciąż jednak pojawiają się kolejne nazwiska na liście gości. W tym zakresie pochwalić się możemy wizytą Jakuba Ćwieka, Femi Tylor, Hala Duncana, czy Miroslava Zambocha!

Z ogromną radością prezentujemy również część LARPów, z pośród tych, które zostaną rozegrane na Dniach Fantastyki oraz ich twórców.

Pochodzący z zachodniej części Polski Klub LARPowych Inicjatyw Kulturalno – Artystycznych (K.L.I.K.A.) zaprosi wszystkich na swoje trzy gry. Będą to m.in. Tramwaj na Cmentarz (Autor: Ziemowit „Zvir” Żwirbliński), kameralny LARP, którego akcja toczy się w tytułowym pojeździe gdzieś w Hajfie. Kolejna propozycja tej grupy to wzruszająca opowieść o zabawkach w ubogim domu – Gdy nie ma Dzieci w domu (Autorzy: Magdalena „Sethisse” Hertman, Maciek „Mq” Kozieł, współpraca: Dawid „Lupus” Wydmuch, Piotrek „Potiomkin” Bujak). Bogaty program podróży po wymiarach LARPowych zapewni nam toruńska GL Doppelganger. Zabiorą nas na Herbatkę u Molocha (Autorzy: Julia Kowalska, Aleksander Gryszka), a raczej zamkną swoich graczy w bunkrze, gdzie poddadzą ich całej serii testów i eksperymentów. A potem czeka nas Wy(u)cieczka dla dwojga (Autorzy: Julia Kowalska, Aleksander Gryszka) do małej knajpki „Pod pękniętą głowicą” na obrzeżach post-apokaliptycznego świata.

Trzecia grupa, która zawita na Dni Fantastyki by współtworzyć blok LARPowy, to poznański Noctem. Już teraz zapraszają wszystkich na Inne Smaki (Autorka: Hanna „Alfar” Bielerzewska) życia Spokrewnionych w wiktoriańskim Londynie w Imperium, gdzie dla jednych słońce nigdy nie zachodzi, a dla innych nigdy się nie pojawia. Dzięki współpracy poznańskich mistrzów larpowych z Noctem i Klubu LARPowych Inicjatyw Kulturalno – Artystycznych uczestnicy Dni Fantastyki będą mogli odwiedzić Midnight Inn Hotel (Autorzy: Ziemowit „Zvir” Żwirbliński, Hanna „Alfar” Bielerzewska) w Chicago, tylko tam każdy ma swoją historię do opowiedzenia, swoje wspomnienie starych dobrych czasów. Oczywiście nie tylko zorganizowane grupy będą tworzyły program bloku LARPowego na Dniach Fantastyki. Zapraszamy więc na wyprawę do Petersburga by obejrzeć Lalkę Herr Drosselmeyera (Autorzy: Sebastian „Mornar” Kustra i Zofia „Zosia” Płocienak). Niegdyś słynny, dziś okryty niesławą, przybyły z Niemiec Herr Drosselmeyer ogłasza publiczną prezentację swego najnowszego dzieła i zaprasza szanownych Gentlemanów i szanowne Damy na to wydarzenie.

Ruszając dalej na wschód dotrzemy na spotkanie przedstawicieli klanów, którzy spróbują ustalić, co się stało z Lordem Ichiro Ganrou – to wycieczka do świata Legendy 5 Kręgów w LARPie Utracone Uczucia (Autor: Michał „Mirage” Pepliński).

Nie ominie nas również wyprawa do sławnego Caprica City i odwiedzić miejsca, z których najważniejsze to Golden Cubits & Rock’n'Roll (Daria „Akasha” Mynarska, Piotr „Gabriel” Hryncyszyn, Paulina „yoshiko” Lis).

Blok LARPowy na Dniach Fantastyki zaskoczy także nietypowymi grami. Czyja to kwestia? (Autor: Michał „Mirage” Pepliński) to zabawa oparta na doskonałym amerykańskim serialu „Whos line is it anyway”. Zabawne pytania, błyskotliwe odpowiedzi i niespodziewane zakończenie. A może klasyk dla wszystkich uwielbiających intrygi i rywalizację? Proponujemy Mafię (Autor: Maciej „FoolECK” Fulko) popularną na całym świecie grę psychologiczną.

Nie można też pominąć zaproszenia na podróż Windą (Autorzy: Kamil „John” Gąsior, Marcin „wilq” Wilk), w której jedna złą decyzja może kosztować życie wszystkich jej pasażerów.

Po więcej informacji o programie, zapraszamy na stronę www.dnifantastyki.pl.

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.