Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
BRWIKON - Konwent fantastyki w Brwinowie

BRWIKON - Konwent fantastyki w Brwinowie

Data opublikowania: 26.03.2012, 23:08 | Informacja prasowa
Tagi: brwikon, konwent

18 - 20 maja w Brwinowie (25 km od Warszawy) po raz pierwszy zostanie zorganizowany Konwent Fantastyki i Gier Planszowych BRWIKON. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie. Pomaga im w tym świetnie zorganizowana grupa młodych miłośników fantastyki.

Brwikon jest jedynym takim wydarzeniem na skalę regionalną, czyli na powiaty pruszkowski i grodziski. W przedsięwzięciu wspiera nas wiele organizacji i stowarzyszeń m.in. Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki „Avangarda” czy firma Rebel.pl. Ponadto otrzymujemy propozycje pomocy przy pracy czy przy prowadzeniu punktów programu od dziesiątek osób. Wciąż można zaproponować swój własny punkt, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.brwikon.pl w zakładce „współpraca”.

Wszystkich, którzy przybędą na imprezę, czeka 3 dni niezapomnianej zabawy. Planowane są m.in. konkursy wiedzy o Gwiezdnych Wojnach, muzyki z filmów fantastycznych, wiedzy o Wiedźminie, koncert zespołów celtyckich, spotkania z pisarzami, wiele prelekcji i oczywiście otwarty non-stop Games Room. Nad doborem tytułów w GR sprawuje opiekę firma Rebel.pl, główny sponsor bloku planszówek, który szykuje np. zawody w otwieraniu paczek na czas.

Grupa Stunt Forces zaprezentuje pokaz walk wiedźmińskich, a nowopowstała Gildia Ziemi Brwinowskiej zrobi prawdziwy fireshow. Z fanami powieści Sapkowskiego spotka się sam Maciej Kwiatkowski, kaskader i odtwórca postaci Geralta z Rivii z serii gier komputerowych Wiedźmin. Opowie o tworzeniu gry, choreografii walk Wiedźmina z potworami oraz technice motion-capture, czyli przenoszeniu ruchów aktora na ekran komputera.

Konwent rozpoczyna się 18 maja (piątek) bawimy się od godz. 16:00 do 22:00, 19 maja spotykamy się od 10:00 do 22:00, a w niedzielę 20 maja, od 10:00 do 16:00 w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie, ul. Piłsudskiego 11.

Wstęp jest płatny 10 zł za całe 3 dni zabawy. Dla uczniów i studentów przewidziana jest zniżka. Ponadto dzieci do 6 roku życia wchodzą bezpłatnie pod nadzorem dorosłego. Na miejscu będzie czynna świetlica z profesjonalną opieką, by rodzice mogli spokojnie skorzystać z konwentowej zabawy.

UWAGA! Jest otwarty już konkurs na nazwę konwentowej waluty. W zabawie wziąć udział można poprzez komentowanie wpisu na oficjalnym Facebook’u Brwikonu. Zwycięzcy w konkursach czy turniejach podczas konwentu będą mogli sami wybrać sobie nagrodę z konwentowego sklepiku płacąc imprezową walutą.

Oficjalny facebook: http://www.facebook.com/pages/Brwikon/204065956367511

Oficjalna strona konwentu: http://www.brwikon.pl

Powiązane newsy

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.