Zareklamuj się na Strefie »
Nie masz jeszcze konta?
» Zarejestruj się
» Przypomnij hasło
WFRP II - Bestiariusz Starego Świata

WFRP II - Bestiariusz Starego Świata

Ostatnia edycja: 07.01.2007, 13:17

Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj, gdy otrzymałem paczkę z Bestiariuszem. Czekałem całe popołudnie na listonosza. Zniecierpliwienie nie pozwalało mi na spokojne czekanie. Co jakiś czas patrzyłem przez okno czy właśnie nie idzie. W końcu po kilku godzinach oczekiwań dostawca przyniósł paczkę! Szybko chwyciłem za paczkę, pobiegłem do pokoju i szybko rozerwałem karton, aby szybciej ujrzeć dodatek do Warhammera. Moim oczom ukazał się bestiariusz.

Książka szyta z pięknym rysunkiem na okładce oraz z napisem na samym dole:" Czy odważysz się go przeczytać?" Przełknąłem ślinkę i powiedziałem sobie: "Jestem gotów". Dodatek prezentuje się cudownie. Kredowy papier, ładna kolorowa szata graficzna oraz liczne rysunki wszelkiego typu plugawych stworów, lecz to jeszcze nic co ludzie z Black Library zrobili. Najpierw zajmę się I częścią podręcznika zatytułowaną "Niebezpieczne stwory: O naturze istot dziwnych i złowrogich" autorstwa uczonego z Wurtbadu magistra Odrica.

To co w niej zawarli, jest perłą w swoim rodzaju. Mistrz gry oraz gracze będą mieli wiele pożytku z niego, gdyż zostały tam spisane wszelkiego typu komentarze na dany gatunek istot np. jak prości zjadacze chleba, którzy mało co widzieli w swym życiu, postrzegają lub usłyszeli o danych kreaturach.

Także zawarte są wypowiedzi osób nieco bardziej inteligentnych lub znających się co nieco z własnych doświadczeń, lecz można także przeczytać jak dana rasy rozumna widzi siebie samą. Wiele tych opowieści, zwłaszcza chłopów są pełne niezgodności, tak więc tylko MG decyduje co jest prawdą, a co nie. Kolejny dział to już sterta przydatnych wiadomości dla bajarza, na temat wszelkiego typu plugastw: statystyki, opisy oraz zdolności specjalne. Autorzy zwiększyli wachlarz okropnych mutacji chaosu. Wszystko to jest piękne i ciekawe, ale teraz czas na wady.

Brakuje bardzo ważnej, jak dla mnie części na temat normalnych zwierząt, są dwie rubryczki poświęcone Roślinożercom mały i dużym, które i tak są dość słabe. Podsumowując. Bestiariusz jest dziełem obowiązkowym dla każdego gracza Warhammera.

Wyszukiwarka

Zainteresował Cię temat? Chcesz przeczytać więcej? Znajdź podobne artykuły dzięki naszej wyszukiwarce:

Komentarze

Brak komentarzy. Może będziesz pierwszy?

Napisz komentarz

Komentowanie tylko dla zalogowanych użytkowników.